Строительство »

Бізнес по розведенню кроликів

 1. Розведення кроликів в домашніх умовах: плюси і мінуси
 2. З чого почати розведення кроликів?
 3. Ринок збуту
 4. Юридичні аспекти бізнесу по розведенню кроликів
 5. Фінансове питання
 6. Умови утримання і розведення

Кролівництво як бізнес приваблює підприємців завдяки швидкій окупності і стабільного доходу. Вдала організація бізнесу з розведення кроликів залежить від початкових інвестицій і базових знань у сфері кролівництва. З чого почати? Які правила утримання тварин? Скільки треба вкласти коштів? Читайте про це в статті.

Читайте про це в статті

Розведення кроликів в домашніх умовах: плюси і мінуси

Заняття кролівництвом вимагає попереднього вивчення переваг і недоліків цього виду бізнесу. Адекватна оцінка дозволяє визначити можливі ризики і уникнути їх.

Серед основних плюсів комерційного кролівництва виділяють:

 • швидку окупність (7 місяців-1 рік);
 • активне зростання поголів'я;
 • практично безвідходне виробництво (хутро, пух, м'ясо);
 • низька конкуренція;
 • незначні поточні витрати;
 • невеликі вкладення на першому етапі становлення бізнесу;
 • підтримка з боку держави;
 • лояльна система оподаткування.

Поряд з плюсами існують і мінуси. До них відносяться:

 • висока смертність новонародженого поголів'я;
 • відсутність розвиненого ринку збуту;
 • жорсткий перелік санітарних вимог до утримання;
 • підвищена сприйнятливість кроликів до епідемій та інфекційних захворювань;
 • відсутність структур, що займаються системними закупівлями кролятини.

З чого почати розведення кроликів?

Процес створення кроліководческой ферми ділиться на кілька етапів, кожен з яких важливий по-своєму. Якщо всі етапи реалізовані правильно, підприємець отримує стабільний прибуток. Приблизний план дій по відкриттю бізнесу в області кролівництва виглядає так:

 • Перший етап аналіз ринку збуту, конкурентів і споживачів.
 • Другий - складання кошторису, юридичне оформлення необхідних документів.
 • Третій - вибір породи, підготовка простору під поголів'я, створення умов для утримання, придбання молодих особин.
 • Четвертий - запуск проекту.

Ринок збуту

В результаті розведення кроликів постає питання про місця продажу дієтичного м'яса, оброблених шкурок, пуху і живих особин. Оптимальний варіант - заздалегідь налагодити канали збуту. Це можна зробити, зв'язавшись з торговими представниками.

Всі ринки збуту в області кролівництва розподілені за категоріями, в залежності від виду продукції.

Тип товару Місця для реалізації м'ясо Мережі роздрібних магазинів, громадського харчування, м'ясопереробні заводи, цехи, ринки Шкурки, пух Фабрики з пошиття хутряних виробів, шкіряні заводи, приватні ательє Живі особи Зоомагазини, контактні зоопарки, приватні особи, заводчики кроликів

Важливо! Для продажу продукції необхідні довідки від ветеринара про своєчасну вакцинацію поголів'я

Юридичні аспекти бізнесу по розведенню кроликів

Вибір форми комерційної діяльності - важливий крок для починаючого підприємця. Для заводчиків кроликів раціонально зареєструвати ЛПГ (особисте підсобне господарство) або ВП.

Вигода ведення підсобного господарства очевидна: відсутність податків. Для отримання послаблень ЛПГ ставиться на облік в місцеві органи самоврядування, які контролюють діяльність господарства. При цьому така діяльність не вважається підприємницькою. Максимальний розмір земельної ділянки ЛПГ - не більше 0,5 га. Власник не має права включати в виробничий цикл найманих працівників.

Важливо! Згідно ФЗ №112 «Про особисте підсобне господарство», власник земельної ділянки має право займатися на ньому тваринництвом і реалізовувати продукцію на свій розсуд

У разі оформлення ІП збирається пакет документів і подається до податкового органу за місцем проживання. Для швидкої постановки на облік і оформлення документів можна скористатися послугами сервісу Головбух Асистент .

Індивідуальний підприємець зобов'язаний сплачувати єдиний сільськогосподарський податок (6%). Діяльність ІП з розведення кроликів потрапляє під контроль Россільгоспнагляду.

Читайте також: Реєстрація ВП у ФСС як роботодавця: особливості 2018 року

Фінансове питання

Спосіб розведення, вид обладнання, стан земельної ділянки, розмір поголів'я - фактори, що впливають на суму вкладень. При складанні кошторису для міні-ферми постійні і одноразові витрати розподіляються за категоріями.

Стаття витрат Вартість в рублях Одноразові шедовими система 90000 Проведення комунікацій на ділянці 50000 Закупівля поголів'я 70000 Господарське обладнання 35000 Холодильне обладнання 56000 Постійні (щомісяця) Корм ​​6000 Комунальні послуги 15000 Додаткова закупівля молодих особин за умови високої смертності 30000 Разом 352000

* Кошторис розрахована для розведення кроликів на ЛПГ.

Бізнес по розведенню кроликів нарощує обороти на російському ринку, а його рентабельність зростає. Статистика Росстату фіксує щорічне збільшення виробництва кролятини на 200 тонн. Рентабельність кроліководческой ферми на початковому етапі становить 30-50%, через 2 роки - 80-100%.

Читайте також: Розведення раків: вигідно чи ні?

Умови утримання і розведення

Перед покупкою кроликів, треба визначитися з породою. Для отримання м'яса краще купувати фландра, французького барана, білого і червоного новозеландського.

Якщо акцент в бізнесі зроблений на продажу хутра, то підійдуть породи радянська шиншила, сірий і білий велетень, сріблястий, метелик, віденський блакитний.

Для молодих особин необхідно створити хороші умови проживання Для молодих особин необхідно створити хороші умови проживання. Кроликів розміщують в клітках або шедових системах. Останній спосіб розміщення краще.

Шед складається з декількох ярусів клітин, об'єднаних спільним дахом. Таке обладнання дозволяє не тільки економно використовувати простір, але і забезпечити кроликам природне середовище проживання.

У клітинах необхідно підтримувати однаковий температурний режим і раз на місяць дезінфікувати їх.

Важливо! Докладні вимоги до змісту, температурному режиму, годівлі та влаштуванню кроліководческой ферми містяться в НТПК АПК 1.10.06.001-00

Корми купуються в спеціалізованих компаніях або виготовляються самостійно. Запас корму зберігатися в окремих сухих приміщеннях, які регулярно провітрюються.

Хворих кроликів відкидають від здорових особин в окремий вольєр для лікування. Самці і самки для розведення потомства також містяться окремо. Злучка відбувається 3-5 разів на рік. Молоде потомство залишається з самкою для вирощування на 2 місяці, після чого висаджують в інші клітини.

З чого почати?
Які правила утримання тварин?
Скільки треба вкласти коштів?
З чого почати розведення кроликів?