Строительство »

нюховий вектор

  1. Характерні мовні звороти:
  2. особливості психіки
386310

Автор публікації: Марія Грибова, фахівець в області міжнародного права і міжнародних відносин
Діана Кірсс, сімейний лікар

Характерні мовні звороти:

  • В Тихому болоті чорти водяться...
  • Бабуся надвоє сказала
  • Попереджений - значить озброєний!
  • Чи не сунь свого носа в чужий питання

Загальна характеристика

Чисельність Менше 1% Архетип Вижити за будь-яку ціну Видова роль Стратегічний розвідник, радник вождя, шаман Колір найбільшого комфорту Фіолетовий (але носити воліє непримітний сірий) Геометрія найбільшого комфорту Зигзаг Місце в квартелі Внутрішня частина квартелі енергії, інтроверт Тип мислення Інтуїтивне, невербальне , стратегічне

особливості психіки

Раніше вважалося, що людське нюх - атавізм тваринної природи. Але саме завдяки йому відбувається сприйняття важливої ​​інформації: крім свідомих запахів, він розпізнає неусвідомлювані, так звані феромони.

Від будь-якого сенсора частина інформації надходить до тями, а частина, минаючи свідомість, потрапляє безпосередньо в несвідоме. Так, наприклад, шкірою я відчуваю, як мене торкнувся інша людина, але постійного дотику сорочки я не помічаю, не усвідомлюю.

Те ж і з нюхом. У носі є рецептори, які відповідають за свідоме диференціювання запахів на приємні і неприємні. А так званий «нульовий нерв» розрізняються не запахи, а феромони. Феромони - основа всього, що відбувається між людьми. Через них відбуваються два найважливіших процесу: ранжування (тобто вибудовування по рангах) у чоловіків і виникнення потягу між чоловіками і жінками. «Нульовий нерв» - це і є ерогенна зона обонятельніка.

Феромони - це несвідомі запахи, які говорять про людину більше, ніж він міг би сказати про себе сам. Вони - відображення наших емоцій, станів, несвідомих бажань. Змінюється стан - змінюється і несвідомий запах. З іншого боку, певний запах може викликати у людини певний емоційний стан.

Так, відчуваючи запах, обонятельнік «чує» і ваш стан, і ваші думки. Для обонятельніка ці думки «пахнуть» гірше, ніж сама смердюча смітник. Для нього весь світ - джерело всіляких запахів, і серед них не існує приємних. Запах кожного стану, кожної думки видає всю недосконалість, всі вади людської природи. Тому на його обличчі - маска постійного відрази. Народжуючись, обонятельнік відразу потрапляє в цю постійну «сморід». Він зневажає людей. Його відчуття: «ви все нижче мене». Він не прагне до контакту з людьми.

Архетип нюху - вижити будь-що-будь. Ключ до виживання - володіння інформацією. Обонятельнік через сприйняття феромонів отримує унікальну, нікому більше не доступну інформацію. Це і дає йому можливість керувати, розділяти, панувати.

При цьому ніхто нічого не знає про самому обонятельніке. Він завжди в сторонці, але так, щоб мати все в поле зору, і ... ближче до виходу на випадок, якщо доведеться рятуватися втечею. Запахи обонятельніка приховані, щоб його самого ніхто не міг «прочитати». Відсутність запаху викликає реакцію несвідомого страху у людей інших векторів. Ми начебто бачимо людину, але його нібито і немає: чи не відчуваючи запаху, ми взагалі не сприймаємо його як одухотворений об'єкт. Таким чином обонятельнік на несвідомому рівні впливає на інших людей.

Обонятельнік реалізується тільки через виживання зграї. Він зневажає всіх людців, і в першу чергу - їх смердючу дурість.

«Моє життя ніщо, життя зграї все» - так мислить уретральнік. Обонятельніка ж люди не хвилюють ні в якому сенсі і ні в якій якості, крім одного: зграя необхідна йому для власного виживання (ніхто не виживає поодинці). Так в первісної зграї обонятельнік стає радником вождя. Він займається внутрішньої контррозвідкою і зовнішньої стратегічної розвідкою.

Зовнішня розвідка - розвідка про небезпеки на ландшафті. Коли зрітельнікі подивляться навколо і скажуть, що небезпеки немає, і коли звуковики послухають і скажуть, що небезпеки немає, саме обонятельнік помітить підступ. Він прийде і скаже, що туди йти не треба. Незрозуміло чому, але це виявиться так. Виявиться, що там причаїлася небезпека.

Внутрішня розвідка - розвідка про небезпеки всередині зграї. Зграя може вижити, тільки якщо кожен буде виконувати свою видову роль. Тому обонятельнік всюди суне свого носа. Він стежить за тим, щоб всі працювали, все виконували свою видову роль, і позбавляється від непотрібних зграї особин. Звідси первісний страх перед обонятельнікамі у зрітельніков, раціоналізіруемий словами: «Поганий чоловік, я це відчуваю».

Між уретральним вождем і нюхових радником існує несвідомий змова. Уретральнік - єдиний, хто терпить обонятельніка, тому що він пропонує вождю кращий шлях для виживання на ландшафті. Обонятельнік ж стає радником вождя, тому що уретральнік зберігає його від ненависті зграї.

Завдання вижити будь-що-будь не має перерви ні на одну секунду, тому що якщо умовно уявити собі, що в природі існує перерву для неї хоча б на одну секунду в рік, то саме в цю секунду все закінчується.

Тому і ерогенна зона обонятельніка, ніс, ніколи не відпочиває. Сон у обонятельніков завжди поверхневий. Він прокидається в саму критичну хвилину, сам не знає чому. Саме обонятельнікі стають героями історій на кшталт «вийшов посеред ночі в магазин, а в цей час мій будинок згорів» або «вирішив затриматися вдома і запізнився на літак, який розбився».

У обонятельніков унікальний інтуїтивний невербальний розум. У них немає розуму в звичному розумінні. Вони не займаються логічними побудовами, не аналізують ситуацію, не намагаються її уявити, не намагаються точно розібрати, назвати. Замість цього у обонятельніков є найточніші, потужні, яскраві відчуття, що і як потрібно робити, засновані на сприйманому їм феромонами тлі оточуючих. Відчуття ці не складаються в слова і не проговорюються.

Ніяких ключових слів у обонятельніка немає. Ні не тільки ключових слів, навіть точних назв запахів не існує. Ні в жодній мові світу. Промовляє ж думки обонятельніка його молодший брат по квартелі енергії - оральнік .

Оскільки завдання вижити будь-що-будь важливіша за всі інші, вона не обмежується ні нормами моралі, ні нормами культури, ні нормами моральності й етики.

Обонятельнік зберігає виключно живу речовину. Чи не культуру, що не моральність, а саме життя. І життя не кожної окремої людини, а життя всієї цілісності людей. І тому на нього не накладається жодне культурно-моральне обмеження. Там, де був би нюх буде обмежено, все живе помре.

З цієї ж причини обонятельнікі не поділяють правду і брехню. Вони єдині ніколи не брешуть, тому що просто не відрізняють правду і брехню.

У розвиненому стані обонятельнікі елементарно адаптовані до понять правди і брехні, добра і зла, але всередині себе вони цього не відчувають. І виконують свою видову роль поза цими категоріями. Іншими словами, розвинені обонятельнікі працюють в областях, де поняття моральності, правди і брехні не потрібні, де важливіше інше - забезпечення виживання зграї. Це шпигунство, політика, фінанси і наука.

Вони прагнуть взяти під контроль то, що несе з собою загрозу виживанню, і врешті-решт це стає їхньою професією.

Сьогодні зовнішня розвідка як така відходить у минуле: сьогодні світ глобальний і космополітичний, кордони між країнами і народами стають все більш і більш розмиті, а всесвітня павутина інтернет-простору і зовсім стирає всі мислимі межі. Але всім відомі такі геніальні розвідники минулого, як, наприклад, Рудольф Абель, без роботи якого СРСР виявився б беззахисним перед атомною бомбою.

Зовнішня стратегічна розвідка розвинулася в політику. Обонятельнікі сьогодні вибудовують відносини нашої зграї з зовнішньої зграєю, грунтуючись на імперативі вижити будь-що-будь. Займаючи великі політичні пости, стаючи міністрами фінансів, міністрами закордонних справ, вони домовляються між собою, проводячи політику стримування. При цьому вони не ґрунтуються ні на яких цінностях та моралі. «У Англії немає постійних ворогів і друзів, є інтереси її корони».

Всі фінансові системи створені виключно обонятельнікамі і донині ними управляються. Серед відомих фінансистів: Джон Сноу, Генрі Полсон, Олексій Кудрін, Олександр Шохін.

Нюхова розвідка сьогодні націлена на загрози з боку мікросвіту. Обонятельнікі - ті вчені, які зайняті дослідженням невідомого в областях, де існують ризики для виживання людей. Це і називається в народі цікавістю. Коли на це накладається ще й відповідне вміння, то ми маємо справу з крайньої допитливістю. Вона робить з обонятельніков геніальних вчених. Чи не тих, хто систематизує готові знання, а тих, хто робить колосальні прориви - такі, наприклад, як винахід пеніциліну.

Нерозвинених обонятельніков вважають великими мерзотниками. Великі інтригани, вони іноді самі стають жертвами своєї інтриги. Архетипічні обонятельнікі можуть стати найстрашнішими серійними вбивцями і маніяками, виконуючи свою видову роль безпосередньо, тобто фізично усуваючи особин, не здатних виконувати свої завдання в зграї.

Схильний до меланхолії нюховий дитина не прагне до спілкування. У дворі, в класі, в школі його всі не люблять. Він відчуває це як постійну загрозу і, природно, намагається від неї піти, залишитися вдома під тим або іншим приводом. Якщо батьки підтримують таку поведінку, вони ростять мерзотника і інтригана з поганим майбутнім. Коли-небудь він може сам стати жертвою своїх інтриг.

Потрібно розуміти, що по-справжньому піклуватися про своє нюховому дитину означає виштовхувати його в колектив. Все у двір? І його у двір. Все в школу? І його в школу. Все на риболовлю? І його на рибалку! Це - саме те, що йому потрібно. Напружуючи всі свої здібності, щоб вижити в колективі, не отримати в свій ерогенних ніс, обонятельнік розвивається. Так він вчиться виконувати свою видову роль - виживати у що б то не стало.

Детальніше про особливості психіки людей з різними векторами, сценаріях їх взаємовідносин з оточуючими можна дізнатися вже на безкоштовних онлайн-лекціях «Системно-векторна психологія» Юрія Бурлана. Реєструйтеся тут .

Коректор: Наталя Коновалова

Автор публікації: Марія Грибова, фахівець в області міжнародного права і міжнародних відносин
Діана Кірсс, сімейний лікар

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»Все у двір?
Все в школу?
Все на риболовлю?