Строительство »

Відповідальність за ведення бухгалтерського обліку

 1. Оцінивши обсяг роботи, керівник має право:
 2. адміністративні правопорушення
 3. Порушення Кримінального кодексу РФ при веденні бухобліку

Згідно з положенням щодо ведення бухобліку та бухгалтерської звітності відповідальність за ведення бухгалтерського обліку, дотримання законодавства та організацію бухобліку несе чинний керівник організації.

Оцінивши обсяг роботи, керівник має право:

 • створити окремий структурний підрозділ під керівництвом головного бухгалтера;
 • наказом по організації ввести в штатний розклад посади бухгалтера та заступника головного бухгалтера;
 • передати бухгалтерський облік фірмі здійснює бухгалтерський супровід;
 • якщо є відповідна освіта, вести бухоблік особисто.

В організаціях, де бухгалтерський облік ведеться за договором бухгалтерського аутсорсингу звітність підписує керівник організації або фахівець, безпосередньо веде облік. Особи, які мають право підписувати бухгалтерську звітність, несуть відповідальність за законодавству РФ . У разі спотворення звітності, ухилення від ведення бухобліку, недотримання термінів подачі в податкову інспекцію керівник притягається до адміністративної та / або кримінальної відповідальності.

адміністративні правопорушення

Адміністративна відповідальність за ведення бухгалтерського обліку виражається в наступних грубі порушення правил ведення бухобліку і надання звітності:

Адміністративна відповідальність за ведення бухгалтерського обліку виражається в наступних грубі порушення правил ведення бухобліку і надання звітності:

 • заниження або завищення сум нарахованих податків більш ніж на десять відсотків;
 • спотворення кожному з рядків бухгалтерського балансу більше десяти відсотків;
 • порушення термінів зберігання документації фірми;
 • порушення порядку зберігання архіву документів.

За перераховані вище правопорушення передбачено накладення адміністративних штрафів на керівника в розмірі дві-три тисячі рублів.

Порушення Кримінального кодексу РФ при веденні бухобліку

Неправомірні дії керівника при банкрутстві організації:

 • будь-які дії пов'язані з приховуванням майна або фальсифікацією документів при наявності ознак банкрутства;
 • задоволення вимог окремих постачальників товарів або послуг за рахунок майна організації, так як інші кредитори можуть взагалі нічого не отримати;
 • перешкоджання роботі арбітражного керуючого або конусному керівництву, в тому числі приховування від них необхідної документації.

Покарання за вчинені порушення прописані в КК РФ, в залежності від розміру порушення можливі штрафи, примусовий роботи і навіть обмеження волі на максимальний строк до двох років.

Навмисне банкрутство - створення несприятливих умов, при яких організація втрачає платоспроможність і тим самим заподіює шкоду іншим організаціям.

Фіктивне банкрутство - оголошення керівником про неспроможність свого підприємства, коли ця інформація є помилковою.

Ухилення від сплати податків (зборів) по підприємству, а також ПДФО в великих і / або особливо великих розмірах за допомогою неподання податкової звітності або спотворення даних в ній. Кримінальна відповідальність знімається в разі вчинення порушення вперше і повної сплати недоїмки, штрафів та пені з податку.

Невиконання обов'язків податкового агента у великих і / або особливо великих розмірах відносно обчислення і перерахування податків до відповідних бюджетів або позабюджетних фондів також передбачає кримінальну відповідальність.

Приховування майна або грошових коштів, які повинні бути спрямовані на погашення податків, є найсерйознішим з перерахованих вище і загрожує покаранням аж до 5 років позбавлення волі.

Підбираючи персонал для ведення обліку в організації керівник повинен бути особливо прискіпливим, тому що відповідальність за ведення бухобліку, дотримання законодавства та організацію бухобліку несе чинний керівник організації. І може так статися, що навмисно або через некомпетентність бухгалтер може створити керівнику фірми великі неприємності.