Строительство »

Кабмін передав землі постійного користування у власність фермерів - Мартинюк

Кабінет міністрів на засіданні 4 квітня ухвалила і направила до Верховної Ради законопроект, який передає сільськогосподарські землі, виділені в постійне користування, фермерам і їх нащадкам

Кабінет міністрів на засіданні 4 квітня ухвалила і направила до Верховної Ради законопроект, який передає сільськогосподарські землі, виділені в постійне користування, фермерам і їх нащадкам. Йдеться про передачу близько 0,5 млн га у всіх областях України у власність понад 25 тис. Чоловік.

"Українською землею повинні володіти українці, а сільгоспземлею повинні - фермери, а не латифундисти і агрохолдинги. Ми вносимо цей дуже важливий закон і відновлюємо соціальну справедливість щодо фермерів - тих, хто стояв біля витоків фермерського руху", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман .

Землі для ведення фермерських господарств передавалися в 90-х роках на правах довічного успадкованого володіння і постійного користування. Однак в результаті внесення змін до законодавства можливість оформити ці ділянки у власність і передати у спадок була виключена, що створило юридичні проблеми для великої кількості фермерських господарств.

"Приймаючи цей законопроект, ми робимо рішучий крок до відновлення соціальної справедливості і пропонуємо передати землю, яка була ще в 90-і роки отримана в постійне користування, фермерам або їх спадкоємцям у власність. Він на 100% погоджено з Асоціацією фермерів та приватних землевласників. сподіваюся, що український парламент його також підтримає ", - сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств в постійне користування, довічне успадковане володіння для створення і / або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)" передбачає, що земельні ділянки, надані засновнику фермерського господарства в постійне користування або довічне успадковане володіння, за заявою Заснуєте ля передаються у власність фермерського господарства.

Залежно від місця розташування ділянки заява подається до місцевого управління Госгеокадастру або органу місцевого самоврядування. До заяви додається технічна документація на ділянку, копії документів, що підтверджують право власності, а в разі смерті першого одержувача - документ, що підтверджує право успадкування.

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані у власність фермерських господарств, становить понад 543508,9 га. Це рішення - ще одна складова комплексного курсу на підтримку і розвиток фермерства в Україні, яку реалізує уряд.

Довідка:

Земельним кодексом України від 18 грудня 1990 року № 561-XII була передбачена можливість громадян отримувати земельні ділянки в довічне успадковане володіння для ведення селянського (фермерського господарства).

Надалі Земельним кодексом України від 18 грудня 1990 року № 561-XII (в редакції Закону України від 13 березня 1992 року № 2196-XII) визначено, що громадянам, які виявили бажання вести селянське (фермерське) господарство, передавалися земельні ділянки в постійне користування.

Право довічного успадкованого володіння землею і право постійного користування землею засвідчувалося державними актами.

Регіональна структура земель, наданих громадянам у довічне успадковане володіння і постійне користування для створення і / або ведення фермерського господарства, селянського (фермерського) господарства

Регіональна структура земель, наданих громадянам у довічне успадковане володіння і постійне користування для створення і / або ведення фермерського господарства, селянського (фермерського) господарства

Дані: Держгеокадастр

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!