Строительство »

Перепланування двокімнатної квартири

  1. Об'єднання санвузла.
  2. Перепланування двокімнатної квартири в трикімнатну.
  3. Об'єднання кухні з кімнатою.

Якщо перепланування однокімнатної квартири найчастіше - це крайній захід збільшення кількості житлових приміщень, то перепланування двокімнатної квартири - це створення більш комфортних умов для проживання.

Однак і в цьому випадку не можна забувати про непорушних правилах перепланування:

  • знесення несучих конструкцій неможливий без попереднього складання технічного висновку про конструктивні особливості будови і інженерних комунікацій в цілому
  • і краще за все не ризикувати - не займатися самовільної переплануванням, а укласти договір з проектною організацією, яка візьме на себе всі тонкощі узгодження перебудови квартири.

А тепер можна перейти до розгляду можливих варіантів перепланування.

Об'єднання санвузла.

У переважній більшості типові проекти будинків припускають наявність роздільного санвузла зокрема в двокімнатних квартирах, що досить незручно. Якщо перегородка між ванною кімнатою та туалетом не є капітальною, то її знесення дозволить збільшити корисну площу санвузла. Однак нерідко подібні зміни носять більш глобальний характер і санвузол збільшують за рахунок приєднання до нього частини коридору. Наприклад, як в цьому випадку: план 2 кімнатної квартири до перепланування: У переважній більшості типові проекти будинків припускають наявність роздільного санвузла зокрема в двокімнатних квартирах, що досить незручно план цієї ж квартири після перепланування: Як бачите, об'єднання санвузла та ванної кімнати спричинило за собою не тільки знесення перегородки між ними, а й перебудову кухні (вхід в неї організований через кімнату), а також зменшення площі однієї з кімнат.

Перепланування двокімнатної квартири в трикімнатну.

Цей варіант перебудови 2-кімнатної квартири скоріше є своєрідним збільшенням кількості кімнат за рахунок зменшення житлового простору. В даному випадку слід пам'ятати, що перенесення кухні і ванної кімнати (санвузла) не вирішено. До того ж є правила перепланування квартири, які не допускають зменшення житлової площі кімнати до розміру менше 9 м2 і зобов'язують забезпечити природне освітлення в кожній з кімнат. Коли мова йде саме про цей варіант перебудови, то проблеми не виникають, якщо перегородки між кімнатами не несуть. Подивіться, будь ласка, на план 2 кімнатної квартири, яку переробили в 3 кімнатну: Цей варіант перебудови 2-кімнатної квартири скоріше є своєрідним збільшенням кількості кімнат за рахунок зменшення житлового простору Як бачите, одну з кімнат (велику) розділили на дві, але (!) Заскленою перегородкою. Це не тільки вигідне дизайнерське рішення, а й прагматичний хід, що дозволяє забезпечити спальню природним освітленням. Для того, що б у разі необхідності повністю ізолювати приватну зону, на перегородку зі скла можна повісити, наприклад, жалюзі. Природно, даний варіант перепланування двокімнатної квартири досить простий і в той же час раціональний.

Об'єднання кухні з кімнатою.

Перепланування 2 кімнатної квартири з суміщенням кухні і вітальні можлива в панельних будинках, а ось в цегляних, на жаль, заборонена через несучої стіни, розташованої між кухнею та кімнатою (це правило стосується не всіх цегляним будинкам, а тому раджу заздалегідь уточнювати розташування несучих конструкцій за планом і експлікації з БТІ). Зрозуміло, є невеличкий відступ від такого категоричного заборони - ви цілком можете зробити новий дверний отвір між приміщеннями, правда його доведеться попередньо зміцнити.

Ось один з варіантів перепланування 2 кімнатної квартири - об'єднання кухні та кімнати: Ось один з варіантів перепланування 2 кімнатної квартири - об'єднання кухні та кімнати:   до перебудови   після перебудови до перебудови після перебудови

Я розповів лише про найпопулярніші методи перепланування двокімнатної квартири щоб «підігріти» ваш інтерес до даної теми. Зрозуміло, хотілося б почути і ваші напрацювання, а можливо побачити реалізовані рішення з перебудови квартир. Що ж стосується питання узгодження і узаконення, то даний аспект я вже розглянув в минулій статті - « Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну - збір і складання дозвільної документації », А тому в цей раз вирішив не торкатися цієї, чи не саму приємну, тему.