Строительство »

7 варіантів перепланування типової двокімнатної квартири 57,2 м2

  1. Варіант планувального рішення № 1
  2. Варіант планувального рішення № 1.2
  3. Варіант планувального рішення № 2
  4. Варіант перепланування № 3
  5. Варіант перепланування № 4
  6. Варіант планувального рішення № 5
  7. Варіант планувального рішення № 6

«- Оглядовий прекрасно можна поєднати з кабінетом.
- Угу, - мовив Пилип Пилипович якимось дивним голосом, - а де ж я повинен приймати їжу?
- У спальні, - хором відповіли всі четверо.
Багровість Пилипа Пилиповича прийняла кілька сіруватий відтінок.
- У спальні приймати їжу, - заговорив він злегка придушенням голосом, - в оглядовий читати, у приймальні одягатися, оперувати в кімнаті прислуги, а в їдальні оглядати. (...) Передайте це загальним зборам і уклінно вас прошу повернутися до ваших справ, а мені надати можливість прийняти їжу там, де її приймають усі нормальні люди, тобто в їдальні, а не в передній і не в дитячій ».

М. Булгаков, «Собаче серце»

Хороший дизайн-проект інтер'єру квартири завжди починається з вірного планувального рішення , Адже закладені в ньому основи визначають весь хід подальшої роботи. Замовник часто вносить численні корективи, висловлює побажання, а дизайнери та архітектори студії Ольги Кондратова ставляться до них з великою увагою. В підсумку, варіантів перепланування , Які вам запропонують фахівці, може безліч. Так і було під час роботи над облаштуванням двокімнатної квартири площею 57.2 м2 в цегляному будинку. Що було у вихідній плануванні? Довгий вузький коридор, досить марний, такі часто можна побачити в цегляних будинках 60-х років; роздільні маленькі ванна кімната і санвузол і маленька кухня.

Замовником Дизайн студії Ольги Кондратова в цьому проекті стала молода приваблива жінка, що має велику кількість нарядів і тому бажає неодмінно мати велику гардеробну кімнату . Як ви розумієте, ніяких столових і гардеробних стандартна російська квартира не передбачає:), .. але на то і потрібні дизайнери. У числі побажань також значилися: вітальня з м'яким диваном навпаки системи домашнього кінотеатру, невелика, але функціональна кухня , Окрема спальня і просторий суміщений санвузол.

Плюсом вихідної планування була відсутність несучої стіни між кухнею-вітальнею і коридором, що дозволило дизайнерам створити безліч планувальних рішень в такому невеликому просторі.

В першу чергу, фахівці зробили професійний обмір квартири. Було зроблено креслення з основними параметрами, включаючи розміри всіх отворів, радіаторів і т.п. елементів.

На ілюстрації: Обмірне план типової двокімнатної квартири 57,2 м2, яка буде перепланована (для збільшення клікніть на превью)

Далі, працюючи разом з замовницею і обговорюючи деталі, дизайнери розробили кілька первинних креслень для перепланування.

Варіант планувального рішення № 1

У першому варіанті планувального рішення ми бачимо передпокій з дзеркалом і вішалками, з якої потрапляємо в вітальню з великим затишним диваном і кавовим столиком. Отоманка і журнальний столик запрошують відпочити зайшли в гості друзів. Навпаки дивана розміщена тумба під ТВ, яка, ймовірно, виявиться елегантною і буде добре поєднуватися з іншими меблями. зони вітальні і кухні розділені лише умовно. На кухні вишикувалася очікувана обідня група, навпроти якої - холодильник, плита, посудомийна машина і навіть винний шафа. Ванна і санвузол тепер стали суміщеними, і ванну відокремлює лише тонка перегородка.

Даремний вузький коридор був розділений дизайнерами на дві частини, одна з яких перетворилася в досить містку гардеробну. Шафа передбачений і в спальні , Яка першій-ліпшій нагоді логічно представляється найдальшої і приватній кімнатою. Тут вона включає в себе просторе ліжко з двома тумбами і лампами з боків, туалетний столик, комод і тумбу під ТВ.

Тут вона включає в себе просторе ліжко з двома тумбами і лампами з боків, туалетний столик, комод і тумбу під ТВ

На ілюстрації: Перше планувальне рішення (для збільшення клікніть на превью)

Варіант планувального рішення № 1.2

Пізніше перша версія була переосмислена дизайнерами : Тут виникає барна стійка, символічно що відокремлює зону кухні. У вітальні з'явилися вітрини, в які можна буде поставити сувеніри, які господиня привезе з численних подорожей. Диван перемістився на протилежний бік вітальні, поруч є крісла для гостей і журнальний столик, щоб подати каву. Гості не відмовляться і від хорошого вина, тим більше що спеціальний окремий винний холодильник теж є, в кухонній зоні зліва від барної стійки. спальня не зазнала дуже великих змін, хіба що туалетний столик перемістився з центру до стіни, залишаючи більше вільного простору.

На ілюстрації: Планувальне рішення № 1.2 (клікніть на превью для збільшення)

«Спальня Я. М. була влаштована на третьому поверсі поруч з великою ванною кімнатою. До неї повинна була примикати невелика гардеробна. На Я. М. прекрасно виглядали як жіночі, так і чоловічі костюми та капелюхи. Вона з однаковим задоволенням носила і свої і мої речі. Її туфлі залишалися новими протягом десятиліть. Я повісив в шафу і її і свій одяг. Але тут моя робота зупинилася ...
Якщо не брати до уваги блакитного диванчика, який я відразу поставив між двома вікнами, і дивного дзеркала з дірочкою в кутку, я ніяк не міг під час своїх чувань взятися за обстановку спальні. Воно й не дивно. Адже це був ключовий момент ».

Мілорад Павич, «Туніська біла клітка в формі пагоди»

Варіант планувального рішення № 2

У другому варіанті перепланування гардеробна кімната перемістилася в спальню, ставши її частиною. За господиню можна порадіти: тепер не потрібно буде виходити, щоб приміряти все улюблені жакети. Передпокій здається значно просторіше за рахунок об'єднання з вітальні, в якій з'явився великий журнальний стіл перед диваном. У ванній кімнаті не виявилося ванній, але зате з'явилася душова кабінка.

На ілюстрації: Планувальне рішення № 2 (клікніть на превью для збільшення)

Варіант перепланування № 3

А чому б не відокремити кухонну зону від вітальні декоративної фіранкою? Саме так і вчинили дизайнери , Створюючи третю версію перепланування . На кухні тепер затишний круглий стіл, а кухонне приладдя збудовані справа. Гардеробна розташована там, де раніше був коридор, приєднуючись до передпокою. Підходить?

На ілюстрації: Планувальне рішення № 3 (клікніть на превью для збільшення)

Варіант перепланування № 4

Четвертий варіант принципово відрізняється від попередніх: кухня була цілком перенесена: тепер вона розташована в коридорі, а на її місці з'явилася кімната, яка в недалекому майбутньому може використовуватися як дитяча або кабінет . Маленький передпокій чітко позначена, має вішалки, полиці і м'який пуф. Гардеробна розташована в спальні і має дзеркала в підлогу, що дуже зручно і не потребуватиме додаткових підвісних дзеркал або туалетного столика.

На ілюстрації: Планувальне рішення № 4 (клікніть на превью для збільшення)

Варіант планувального рішення № 5

Як і в четвертому варіанті, сама кухня частково переїхала в коридор і займає площу поруч з санвузлом. Від вітальні зони вона відокремлена барной стійкою. Гардеробна з туалетним столиком тепер займає територію колишньої кухні. Таке рішення цілком має право на існування.

На ілюстрації: Планувальне рішення № 5 (клікніть на превью для збільшення)

Варіант планувального рішення № 6

На завершення, гардеробних виявилося цілих дві: в шостому варіанті одна розташовується в спальній, інша займає частину колишнього коридору. В передпокої також є відкритий шафа з гачками, пуф і консоль з дзеркалом. Можна вважати, що побажання власника квартири було повністю виконано: місця для одягу досить, кухня досить функціональна і зручна, а в вітальні на кутовому дивані можна і милуватися декоративним каміном, і дивитися ТБ одночасно.

На ілюстрації: Планувальне рішення № 6 (клікніть на превью для збільшення)

Яке ж планувальне рішення вибрала замовниця? .. Нехай це залишиться маленьким секретом 🙂. А який з варіантів ви надаєте перевагу?

Угу, - мовив Пилип Пилипович якимось дивним голосом, - а де ж я повинен приймати їжу?
Що було у вихідній плануванні?
Підходить?
А який з варіантів ви надаєте перевагу?