Строительство »

Ванни для ванної кімнати: різновиди, характеристики і фото

 1. Різновиди ванн для ванних кімнат
 2. Чавунні ванни - особливості та поради щодо вибору
 3. Як вибрати чавунні ванни?
 4. Сталеві ванни - альтернатива чавуну
 5. Акрилова ванна - сучасний варіант для ванної кімнати
 6. Де можна купити ванни для ванних кімнат і поради по експлуатації
 7. Кваріловие ванни для ванних кімнат
 8. Керамічні ванни - ексклюзивні вироби
 9. Ванни з штучного каменю
 10. Ванни для ванної кімнати з натурального каменю і екзотичних матеріалів
 11. Розміри ванн для ванних кімнат
 12. Особливості класичних ванн прямокутної і овальної форми
 13. Різновиди круглих ванн
 14. Кутові ванни - практичні і компактні
 15. Маленька ванна для маленької ванної кімнати
 16. Сидячі ванни для ванних кімнат: фото і характеристики
 17. Яку ванну вібрато? Поради щодо вибору ванн
 18. Ціни ванн для ванних кімнат

ПОДЕЛИТЕСЬ
У СОЦМЕРЕЖАХ

У минулому, ванни для ванної кімнати підбиралися виключно за розміром (виходячи з практичних міркувань). Однак сьогодні існує кілька критеріїв, на які звертають увагу покупці цієї продукції. Крім габаритів, дуже важливим є матеріал виготовлення ванни, а також її форма. Багато виробів оснащуються спеціальним гідромасажним обладнанням, яке теж відрізняється за своїми характеристиками.

Багато виробів оснащуються спеціальним гідромасажним обладнанням, яке теж відрізняється за своїми характеристиками

Сучасні моделі ванних дозволяють красиво облаштувати ванну кімнату і з зручністю приймати лазневі процедури

Різновиди ванн для ванних кімнат

Наявність просторої ванної кімнати значно спрощує вибір ванни. Але в сучасному світі набагато частіше зустрічаються малогабаритні квартири з невеликими ванними кімнатами стандартних розмірів. При виборі ванни в кімнату з обмеженим простором необхідно вивчити всі нюанси і хитрощі, які дозволять підібрати обладнання мінімальних розмірів без втрати комфорту.

При виборі ванни в кімнату з обмеженим простором необхідно вивчити всі нюанси і хитрощі, які дозволять підібрати обладнання мінімальних розмірів без втрати комфорту

Окремо стоять моделі ванних вимагають наявності великої кількості вільного простору в кімнаті

Перед покупкою ванни необхідно звернути увагу на 4 основних параметри:

 • габарити вироби;
 • форма;
 • матеріал виготовлення;
 • наявність гідромасажу або його відсутність.

Асиметричні елегантні ванни здатні прикрасити інтер'єр в будь-якому стилі

Всі ці фактори дозволяють спростити вибір цього сантехнічного обладнання. В останню чергу необхідно визначитися з забарвленням ванни, а також з допоміжними елементами декору. В інтернеті можна ознайомитися з поширеними моделями ванн. Там же можна вибрати певний обладнання і купити. Які ванні є найпопулярнішими на сьогоднішній день?

Ванна може бути оснащена зручними підголівниками

Сьогодні великою популярністю у споживачів користуються акрилові моделі стандартних розмірів. Цей матеріал володіє хорошими технічними характеристиками і є досить дешевим. Від матеріалу, з якого виконана ванна, залежить багато чого: час і складність установки, швидкість охолодження води, а також експлуатаційний термін.

Зверніть увагу! Хоч чавунні вироби і втрачають популярність з кожним роком, але вони володіють найбільшим терміном придатності. А також на таких моделях важко залишити подряпину або інше ушкодження.

А також на таких моделях важко залишити подряпину або інше ушкодження

Акрилові білі ванни вважаються найпопулярнішими моделями для облаштування інтер'єру в сучасному стилі

Дизайнерське оформлення ванни теж є важливим критерієм вибору. Дизайн ванни може бути дуже різним. Багато компаній продають вироби, які оснащуються ручками (для зручності), дзеркалами та іншими допоміжними елементами. Вибір колірного рішення чаші повністю залежить від смакових уподобань власника квартири і особливостей конкретного інтер'єру ванної кімнати.

Незважаючи на те, що глибокі ванни не настільки популярні, як звичайні моделі, такий тип чаші дуже зручний у використанні

Чавунні ванни - особливості та поради щодо вибору

Моделі, виконані з чавуну, останнім часом втратили свою популярність. Це пов'язано з розвитком промисловості і впровадженням у виробництво нових матеріалів, які володіють кращими характеристиками при такій же ціні. Але, тим не менше, чавунні моделі до сих пір користуються певним попитом.
Чавунні вироби не відрізняються широким модельним рядом. На ринку можна зустріти чавунні ванни наступної форми:

 • прямокутні;
 • овоїдні (овальні).

Чавунні ванни дуже сприйнятливі до агресивних чистячих засобів, тому до вибору хімії для чищення такої чаші слід підійти з уважністю

Ванни з чавуну мають велику масу, яка ускладнює їх транспортування і установку. Залежно від габаритів, зустрічаються моделі з масою від 70 до 200 кг. Догляд за такими моделями виключає використання абразивних чистячих засобів, які можуть пошкодити емаль.

Основний плюс такої ванни - низький коефіцієнт теплопровідності. Температура нагрітої води в такій конструкції знижується приблизно на 5-10 ° C за 1 годину. А також вони досить міцні і відрізняються хорошими шумоізоляційні якостями при наборі води. Чавунна модель є однією з найбільш доступних на сьогоднішній день, з точки зору вартості.

Чавунна модель є однією з найбільш доступних на сьогоднішній день, з точки зору вартості

Ванни з чавуну можуть мати найрізноманітніше зовнішнє оформлення, що дозволяє використовувати їх для облаштування будь-якого інтер'єру

Як вибрати чавунні ванни?

При виборі вироби з цього матеріалу фахівці радять звертати увагу на якість емалі. Емальоване покриття повинне бути цілісним, без будь-яких видимих ​​дефектів (відколів, тріщин, шорсткостей і т. Д.).

)

Красива мідна ванна з дизайнерським оформленням у вигляді мозаїки

При монтажі такої конструкції необхідно звернути особливу увагу на матеріал, з якого виготовлений підлогу. Фахівці категорично не радять встановлювати чавунну модель в кімнату, яка має дерев'яні балки. Це пов'язано з великою вагою чавунної конструкції.

Сучасні чавунні моделі можуть оснащуватися гидромассажним обладнанням, яке в значній мірі впливає на їх вартість. Ціна такої ванни може досягати 150 тисяч рублів. Менш технологічні моделі випускаються в ціновому діапазоні від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Менш технологічні моделі випускаються в ціновому діапазоні від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Вода в чавунній ванні остигає повільніше, ніж в чашах, виконаних з інших матеріалів

Розмір чавунних ванн - основний параметр, який впливає на їх вибір. Відповідно до габаритами виділяють три типи цих виробів:

 • маленькі ванни (довжина 120 або 130 см, а ширина - 70 см);
 • стандартні (довжина 140 або 150 см, а ширина - 70 см);
 • великі (довжина ванни- 170, 180 або 185 см, а ширина - 70, 85 см.).

Для малогабаритного приміщення рекомендують купувати кутові чавунні ванни. Така модель дозволить зберегти корисну площу кімнати.

Стаття по темі:

Стаття по темі:

Акрилова ванна: розміри, форми і огляд популярних виробів

Як правильно підібрати розмір виробу для ванної кімнати. Популярні виробники і моделі ванн. Цінова політика.

Сталеві ванни - альтернатива чавуну

Якщо звернути увагу на експлуатаційні характеристики сталевих ванн, то вони найбільш нагадують акрилові моделі. Однак їх позиціонують, як альтернативу чавунним конструкціям. Серед переваг сталевих виробів можна відзначити: маленький вага (30-40 кг), демократична вартість, а також досить тривалий експлуатаційний термін. При нормальному використанні сталева ванна може прослужити від 25 до 30 років.

При нормальному використанні сталева ванна може прослужити від 25 до 30 років

Форма і розмір ванни повинен підходити під обраний інтер'єр ванної кімнати

Корисна інформація! Для того щоб зберегти тепло в конструкції з цього матеріалу, рекомендується використовувати принцип закритого простору під ванною. Його необхідно заповнити недорогим теплоізоляційним матеріалом, який дозволить продовжити час охолодження води. Для цих цілей також підходить звичайна монтажна піна.

Прямокутні ванни з чіткою геометрією підходять для оформлення кімнат в стилі хайтек і мінімалізм

Основний недолік сталевих моделей - високий коефіцієнт теплопровідності. Така ванна дуже швидко втрачає тепло. Шумоізоляційні якості сталевий моделі теж дуже слабкі.

Невелика вага конструкції зі сталі вимагає організації надійної фіксації, щоб ванна не зрушила з місця в процесі експлуатації.

Невелика вага конструкції зі сталі вимагає організації надійної фіксації, щоб ванна не зрушила з місця в процесі експлуатації

При покупці сталевої ванни важливо враховувати, що дана конструкція має досить велику вагу

За формою виділяють такі різновиди сталевих конструкцій:

 • прямокутні;
 • овоїдні (овальні);
 • кутові;
 • круглі.

Сталева ванна зазвичай має регульовані ніжки, що дуже зручно при установці самої конструкції та екрану до неї

Сталеві моделі часто комплектуються додатковими елементами, необхідними для підвищення комфорту використання. До таких елементів відносять: підлокітники, поручні, гідромасажні обладнання. Покриття, нанесене на сталь, може бути представлено емаллю або сучасними полімерами. Вартість таких ванн, як правило, найнижча.

Сталеву ванну завжди можна оновити за допомогою акрилового вкладиша

Акрилова ванна - сучасний варіант для ванної кімнати

Акрилові моделі займають саму велику нішу на ринку сантехнічного обладнання. Їх популярність обумовлена ​​прийнятною вартістю, хорошими технічними характеристиками, і різноманітністю моделей. Асортимент акрилових ванн неймовірно широкий, що дозволяє підібрати необхідну модель для конкретного випадку. Вони відрізняються за габаритами, формам, а також колірному виконанню.

Вони відрізняються за габаритами, формам, а також колірному виконанню

Акрилові ванни досить прості в установці, оскільки мають складну конструкцію, що складається з чаші, постаменту і екрану

Акрилові ванни відрізняються маленькою вагою. Вага таких виробів коливається від 15 до 20 кг, що значно спрощує їх установку. Різні виробники дають гарантію від 7 до 15 років на такі ванни.

Які ванни краще вибрати? Акрилові вироби виготовляються за двома основними технологіями. У таблиці нижче вказані два типи акрилових конструкцій, в залежності від технології виготовлення, а також їх основні характеристики і відмінності.

Тип акрилового вироби Характеристики Литний акрил (100%) Продукція з листового акрилу відрізняється якістю і відповідає всім заявленим рекламним характеристикам. АБС / ПММА + акрил АБС - це полімер, який використовується для зниження вартості виробництва продукції. Таким чином, цей матеріал негативно позначається на технічних характеристиках ванн. Акриловий шар в такій конструкції становить лише 10% від загальної товщини. Основний недолік вироби з АБС / ПММА - низька міцність.

За формою виділяють такі різновиди акрилових конструкцій:

 • прямокутні;
 • овоїдні (овальні);
 • круглі;
 • ванни крапельки;
 • багатогранні варіанти.

Сучасні акрилові ванни представлені в великою різноманітністю форм, кольорів і розмірів

На особливу увагу заслуговують компактні ванни в формі краплі. Вони відмінно підходять для маленьких приміщень і здатні максимально знизити втрату простору малогабаритного приміщення. Існують різні розміри маленьких ванн. Ціни і фото цих виробів можна вивчити, скориставшись каталогами виробників.

Акрилові моделі мають привабливий зовнішній вигляд, що є важливим чинником, що обумовлює їх популярність. Низький коефіцієнт теплопровідності акрилового матеріалу не дозволяє воді швидко остигати. Акрил володіє хорошою шумоізоляцією.

Акрил володіє хорошою шумоізоляцією

Акрилові ванни можуть бути оснащені функціями гідромасажу, ароматерапії і самоочищення

Де можна купити ванни для ванних кімнат і поради по експлуатації

Ванну для своєї ванної кімнати можна придбати як в будівельному гіпермаркеті, так і в профільному магазині. А також вибрати і купити це сантехнічний виріб можна на ринку. У разі необхідності здійснити замовлення ванни можна через інтернет, скориставшись рядком пошуку будь-якого браузера.

У разі необхідності здійснити замовлення ванни можна через інтернет, скориставшись рядком пошуку будь-якого браузера

Для невеликих ванних кімнат можна використовувати глибокі ванни круглої або овальної форми

Використання акрилових моделей вимагає дотримання деяких експлуатаційних правил. Хімічні засоби, що використовуються для догляду за ванною, вимагають ретельного підбору. Абразивні засоби використовувати не рекомендується. Також фахівці радять не ставити різні ємності в ванну. Це стосується не тільки металевих тазиків, а й виробів, виготовлених з пластмаси.

Важливо! Акрил є дуже чутливим до високих температур матеріалом. Тому необхідно стежити за температурою води, при наповненні ванни. Поверхня акрилової конструкції може розплавитися при температурі 160 ° C.

Поверхня акрилової конструкції може розплавитися при температурі 160 ° C

Приклад вбудовується акрилової ванни з екраном з керамічної плитки

У разі виникнення дефектів на акрилової поверхні можна самостійно усунути їх. Для цього потрібно використовувати спеціальну поліроль, яку можна знайти в будь-якому профільному магазині.

Кваріловие ванни для ванних кімнат

Кваріловие продукція виробляється з суміші акрилового матеріалу з кварцом. Такі ванни володіють високими технічними характеристиками і естетичністю. Розглянемо основні переваги кваріловие моделей:

 • хороша стійкість до механічних впливів (ударів);

Кваріловие ванни досить стійкі до механічних пошкодженням

 • безшумність;
 • низький коефіцієнт теплопровідності;
 • висока гігієнічність;
 • великий вибір форм.

Вони важать більше, ніж акрилові аналоги. Це пов'язано з тим, що до складу кваріловие додається кварцовий пісок.

Це пов'язано з тим, що до складу кваріловие додається кварцовий пісок

Кваріловие ванни, також як і акрилові аналоги, представлені у великому асортименті форм і розмірів

Через акрилової складової кваріловие ванна може деформуватися в результаті впливу високих температур. Тому в такі моделі не рекомендується набирати занадто гарячу воду.

Для виготовлення кваріловие ванн використовують метод лиття. Форми, які застосовуються в процесі виробництва, можуть бути самими різними. Колірний діапазон таких ванн, як правило, представлений пастельними тонами, але зустрічаються і радикальні забарвлення (наприклад, чорна). Найменша ванна такого типу має довжину 120 см, а найбільша - 180 см.

Найменша ванна такого типу має довжину 120 см, а найбільша - 180 см

Кваріловие ванни можуть бути оснащені додатковими функціями гідромасажу, але такі моделі коштують значно дорожче звичайних

Основна відмінна риса кваріловие конструкції - її функціональність. Більшість моделей таких ванн включають в себе гідро- і аеромасажними обладнання, підлокітники і підголовники. У деяких конструкціях зустрічаються вбудовані радіоприймачі та інші високотехнологічні опції. Наявність такого функціоналу відбивається на вартості даної продукції.

Вибирати ванну необхідно з урахуванням фізичних параметрів користувачів

Керамічні ванни - ексклюзивні вироби

Керамічні моделі ванн є одними з найменш поширених. Це пов'язано з їх високою вартістю, а також крихкістю. З практичної точки зору, такі ванни не є лідируючими на ринку санітарно-технічного обладнання.

Розглянемо основні переваги кераміки:

 • низький коефіцієнт теплопровідності;
 • безшумність;
 • тривалий експлуатаційний термін.

Керамічні ванни досить крихкі, тому часто зовні оформляються за допомогою інших матеріалів, таких як сталь, мідь або плитки-мозаїки

З недоліків кераміки можна відзначити:

 • висока вартість;
 • велика вага;
 • слабка резистентність до механічних впливів (ударів).

Через крихкості керамічного санітарно-технічного обладнання ускладнюється його транспортування і установка. Найчастіше кераміку виконують під замовлення для конкретного інтер'єру.

Найчастіше кераміку виконують під замовлення для конкретного інтер'єру

Дизайнерську ванну незвичайної форми можна придбати під замовлення або на виставках

Ванни з штучного каменю

Вироби з натурального каменю виглядають дорого і вишукано. Така модель здатна стати прикрасою будь-якого інтер'єру ванної кімнати. Для виготовлення конструкції зі штучного каменю використовується кілька компонентів, серед яких: м'який наповнювач, сполучна речовина (поліметілакрілат), а також кам'яна крихта.

Для виготовлення конструкції зі штучного каменю використовується кілька компонентів, серед яких: м'який наповнювач, сполучна речовина (поліметілакрілат), а також кам'яна крихта

Ванни з незвичайних матеріалів рідко можна зустріти в звичайних магазинах, тому перед покупкою краще ознайомиться з варіантами в онлайн-каталогах

Сантехнічне обладнання, виготовлене зі штучного каменю, відрізняється високими технічними характеристиками. Навіть натуральний камінь не може змагатися зі штучним матеріалом.

Зверніть увагу! Багато виробників називають продукцію зі штучного каменю екологічно чистою. Однак це не зовсім так. Акрилові смоли, що входять до складу таких ванн, здатні виділяти хімічні сполуки.

Акрилові смоли, що входять до складу таких ванн, здатні виділяти хімічні сполуки

Створення та установка ванни з натурального каменю не тільки витратний захід, але і досить тривалий

Такі вироби відрізняються цілим рядом позитивних якостей:

 • високі характеристики, стійкість до ударів;
 • хороший коефіцієнт пластичності;
 • відносно слабка теплопровідність (нижче, ніж у ванн, виконаних з натурального каменю);
 • безшумність.

Ванна з мармуру може красиво доповнити ванну кімнату в класичному стилі

Розглянемо основні недоліки ванн, виконаних з штучного каменю:

 • висока ціна;
 • велика маса;
 • слабка екологічність.

Вироби зі штучного каменю додатково можуть оснащуватися гідро- і аеромасажним обладнанням. Сьогодні такі ванни мають великий асортимент забарвлень, що дозволяє розширити їх експлуатаційну область.

Сьогодні такі ванни мають великий асортимент забарвлень, що дозволяє розширити їх експлуатаційну область

Незвичайні ванни з рідкісних матеріалів використовуються для оформлення ексклюзивних інтер'єрів ванних кімнат

Ванни для ванної кімнати з натурального каменю і екзотичних матеріалів

Моделі, вироблені з натурального каменю, відрізняються найбільшою масою і високою вартістю. Вони використовуються дуже рідко, як правило, для ексклюзивних ванних кімнат. Установкою таких моделей вважається складним і відповідальним заняттям, тому вимагає кваліфікованим персоналом. Штучні і металеві конструкції перевершують сантехнічне обладнання з натурального каменю за технічними характеристиками.

Штучні і металеві конструкції перевершують сантехнічне обладнання з натурального каменю за технічними характеристиками

Ванни з штучного каменю можуть виділяти токсини, тому при покупці такого виробу важливо звертати увагу на сертифікати якості

Великою популярністю користуються ванни з мармуру. Вони відрізняються дуже високою вартістю, однак, є дуже естетичними і часто використовуються в якості прикраси інтер'єру. Завдяки великій масі таких виробів, їм притаманні шумоізоляційні якості.

Сьогодні можна зустріти сантехнічне обладнання з самих різних матеріалів. Різні компанії випускають ванни з нестандартних, екзотичних матеріалів, таких як:

 • дерево;
 • Скло;
 • бетон.

Красива ванна з дерева

Дерев'яні конструкції виглядають найбільш ефектно і здатні стати прикрасою будь-якого інтер'єру. Однак у випадку з такими конструкціями простежується певна закономірність - за стиль необхідно платити технічними характеристиками. Найчастіше ванни з екзотичних матеріалів непогано поєднуються з дзеркалами.

До переваг дерев'яних ванн відносять:

 • екологічність;
 • приємний природний запах, який підсилює ефект релаксу при прийомі ванни.

При виборі ванни важливо враховувати її габарити і розміщення комунікацій

Скляні та дерев'яні моделі мають безліч мінусів. Основним недоліком таких конструкцій вважається високий коефіцієнт теплопровідності. Вода в таких ваннах вистигає дуже швидко. Сантехнічне обладнання з екзотичних матеріалів відрізняється великими розмірами.

Габарити ванних кімнат, в яких встановлюються такі конструкції, значно перевищують стандартні показники.

Габарити ванних кімнат, в яких встановлюються такі конструкції, значно перевищують стандартні показники

Дерев'яні ванни часто використовуються як елемент сауни або лазні в якості купелі

Корисна інформація! Дерев'яні, скляні та бетонні моделі мають і інші недоліки. Скло є дуже крихким, що ускладнює зберігання, транспортування та монтаж. Дерево має слабку опірність до впливу вологи. Бетонні моделі відрізняються великою масою і слабкими експлуатаційними характеристиками.

Розміри ванн для ванних кімнат

Сучасні ванни виробляються з різних матеріалів і можуть мати найрізноманітнішу форму. Завдяки широкому асортименту цих виробів будь-яка людина може підібрати необхідну модель, яка підійде за розмірами до конкретного приміщення.

Практично необмежена різноманітність форм і розмірів значно спрощує процес вибору ванни для споживача. За формою виділяють наступні варіанти ванн:

 • прямокутні;
 • овальні;

Сучасна ванна в стилі модерн

 • круглі;
 • кутові;
 • сидячі.

Особливості класичних ванн прямокутної і овальної форми

Для прямокутних моделей можуть використовуватися будь-які матеріали. Найпоширенішими прямокутними ваннами вважаються акрилові і чавунні. Стандартна довжина прямокутної конструкції становить 180 см. Ширина ванн стандартного зразка - 80 см.

Ширина ванн стандартного зразка - 80 см

Ванна може бути оснащена зручними ручками а також дверцятами для прийняття душу

Класичні прямокутні моделі найкраще підходять для стандартних, малогабаритних кімнат. Прямокутні конструкції можуть мати довжину від 120 і до 180 см. Ширина ванн такого типу варіює від 70 до 80 см.

Овальні моделі відрізняються тим, що мають лаконічні і м'які форми, які відмінно сприяють розслабленню. Такі конструкції в більшості випадків оснащуються гідромасажною апаратурою. Також існують вироби з вбудованим аеромасажем.

Також існують вироби з вбудованим аеромасажем

Якщо у ванній кімнаті присутній ніша, її можна використовувати для установки прямокутної ванни стандартного розміру

З недоліків овальних моделей можна відзначити відсутність додаткових елементів, які використовуються для зручності (підлокітники, підголовники). Стандартна довжина овальної ванни знаходиться в межах від 140 до 210 см. Для малогабаритних кімнат найкраще підійде коротка ванна овального типу.

Овальна ванна - прекрасне рішення для стандартної ванній або ж для більш просторого приміщення. Матеріали, з яких виготовляються овальні моделі, можуть бути самими різними. Найбільш поширені овальні конструкції з акрилу.

Найбільш поширені овальні конструкції з акрилу

Біла акрилова ванна гармонійно виглядає в сучасно оформленому інтер'єрі ванної кімнати

Різновиди круглих ванн

Круглі ванни відносять до ексклюзивного модельного ряду. Залежно від габаритів, виділяють два основних типи круглих виробів:

 • двомісні;
 • багатомісні.

Ванни круглої форми підходять тільки для габаритних ванних кімнат

Основне функціональне призначення подібної ванни полягає в створенні релаксирующего ефекту. Це пов'язано з тим, що конструкція такої форми максимально підходить для розміщення гідромасажного обладнання.

Діаметр круглої конструкції коливається в межах від 140 до 210 см. Незалежно від того, якого діаметру кругла модель, для її монтажу потрібно досить багато місця. Таким чином, вона не підходить для установки в приміщенні з обмеженою площею. Найбільш правильний варіант розміщення круглої ванни - організація підходу з усіх боків.

Найбільш правильний варіант розміщення круглої ванни - організація підходу з усіх боків

Круглі ванни часто оснащені функцією гідромасажу

Круглі конструкції для релаксації виробляються з наступних матеріалів:

 • акрил;
 • сталь;
 • кварил;
 • штучний камінь;
 • натуральний камінь.

Приклад вдалого розміщення круглої ванни

Корисна інформація! Для людей похилого віку часто купуються сидячі моделі, глибина яких, коливається в межах від 60 до 80 см.

Комфортне прийняття водних процедур в круглої ванні в першу чергу залежить від її розмірів. Для збільшення глибини ванни часто використовують метод пологих боків. Такий спосіб дозволяє досягти збільшення глибини без додавання громіздкість.

Такий спосіб дозволяє досягти збільшення глибини без додавання громіздкість

Для невеликих ванних можна використовувати маленьку глибоку ванну круглої або овальної форми

Кутові ванни - практичні і компактні

Кутові моделі ванн по праву вважаються найбільш раціональним вибором для малогабаритної ванної кімнати. Такі ванни здаються громіздкими і мають специфічну форму, проте, саме вони дозволяють організувати простір приміщення. Найбільш поширеними є моделі в формі краплі або усіченої краплі. розміри ванни крапельки залежать від симетричності форми.

розміри ванни  крапельки залежать від симетричності форми

За допомогою кутових ванн можна значно заощадити простір ванної кімнати

При виборі кутовий моделі необхідно звернути увагу на наступні моменти:

 • кутова модель може бути «правою» і «лівою». Це залежить від конструкції і від того, для якого кута виготовлена ​​подібна конструкція;
 • вибір кутової ванни повинен також враховувати, що вона може бути як симетричною, так і асиметричною.

Кутові ванни оснащені зручною поличкою для косметичних засобів

Виготовляються кутові конструкції з акрилового матеріалу. У разі необхідності можна замовити ванну і з іншого, більш дорогого і ефектного матеріалу (наприклад, штучний, камінь). У більшості випадків сантехнічні вироби такого типу комплектуються гидромассажной апаратурою та іншими корисними функціями.

Маленька ванна для маленької ванної кімнати

У деяких квартирах санвузол є поєднаним і його площа становить 3,5 м2. Габарити такого приміщення складають (2,2х1,6 м). Коротка сторона кімнати, яка має довжину 1,6 м, може бути використана для установки ванни. Таке розташування ванни дозволить розмістити в кімнаті і інші сантехнічні прилади (унітаз, раковина і т.д.).

)

Невелика кутова акрилова ванна

Які ванни вибрати для установки в таких умовах? Найбільш підходящим варіантом для монтажу в такій ситуації є прямокутна коротка ванна (120 см). Однак ширина короткої сторони приміщення дозволяє встановити і довшу модель (140 см). Найменша ванна, представлена ​​на ринку, буде мати довжину 100 см.

Крім прямокутної моделі, можна встановити і кутову асиметричну. Особливість асиметричною кутовий конструкції полягає в тому, що вона має одну широку сторону і одну вузьку.

Особливість асиметричною кутовий конструкції полягає в тому, що вона має одну широку сторону і одну вузьку

Невелика ванна цікавої форми здатна прикрасити інтер'єр ванної кімнати

Сидячі ванни для ванних кімнат: фото і характеристики

Окремо варто сказати про сидячих моделях ванн. Багато споживачів скептично ставляться до такої продукції, однак, вона все ж користується великою популярністю. Це пов'язано із зручністю подібних конструкцій. Сидяча ванна відрізняється наступними перевагами: компактністю і універсальністю.

Сидяча модель - відмінний варіант для проведення гігієнічних процедур. Особливо такі конструкції рекомендуються для літніх людей, для яких дуже важливим аспектом при виборі ванни є її зручність.

Зверніть увагу! У деяких випадках сидячі конструкції поєднуються з душовою кабіною .

У деяких випадках сидячі конструкції поєднуються з  душовою кабіною

Ванна невеликого розміру з полицею для зберігання речей

На ринку сантехнічного обладнання можна зустріти великий вибір розмірів сидячих ванн для маленьких ванних кімнат. Сидячі кутові моделі використовуються для економії корисної площі приміщення.

Використання такої ванни дозволяє не тільки заощадити простір кімнати, але і зменшити витрату води, використовуваної для проведення гігієнічних процедур. З кожним роком виробники розширюють асортимент сидячих міні-ванн.

З кожним роком виробники розширюють асортимент сидячих міні-ванн

Приклад цікавою моделі ванній, яка не займає багато місця, але в той же час досить містка

Яку ванну вібрато? Поради щодо вибору ванн

Перед придбанням ванни фахівці радять звернути увагу на деякі нюанси їх вибору. Розглянемо рекомендації, які допоможуть відповісти на питання про те, як правильно вибрати ванни:

 • габарити, а також форма ванни в будь-якому випадку повинні підбиратися під площа конкретної кімнати;
 • рекомендується купувати моделі, установка яких не є надто скрутній;
 • конструкція ванни повинна враховувати розташування водопровідних і каналізаційних труб. В іншому випадку виникнуть труднощі при її монтажі. Сифон і додаткові елементи, необхідні для експлуатації ванни, потрібно купувати одночасно з чашею;

При покупці ванни, в комплект входять всі необхідні кріплення, шланги і навіть крани з душем

 • дуже важливо простежити, щоб всі допоміжні комплектуючі були виконані тим же виробником, що і чаша;
 • для дітей і літніх людей рекомендується купувати конструкції, в яких окрему увагу приділено безпеці. Для безпеки і зручності використання на ванни встановлюються ручки, а їх дно є протиковзким;
 • при виборі цього сантехнічного вироби необхідно враховувати зростання всіх членів сім'ї. Глибина ванни повинна відповідати фізичним можливостям мешканців;
 • перед покупкою ванни уважно вивчіть її внутрішню поверхню. Вона не повинна містити будь-яких дефектів (тріщин, сколів, шорсткостей і т. Д.). Огляд зовнішньої поверхні також вітається;
 • бажано купувати продукцію від відомих брендів, так як це дозволить скоротити ризик придбання низькосортної, бракованої конструкції.

При покупці ванни варто звертати увагу на невеликі деталі конструкції, адже саме по ним можна визначити якість виробу

Перераховані вище рекомендації допомагають відповісти на питання, як вибрати ванну для конкретного приміщення. У будь-якому випадку при підборі необхідної моделі враховуються габарити ванної кімнати і особисті переваги господарів квартири або будинку.

Ціни ванн для ванних кімнат

Чавунні моделі, як вже було сказано вище, є недорогими. Ціна вітчизняної чавунної ванни коливається в межах від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зарубіжна чавунна продукція коштує приблизно в 2 рази дорожче.

Найдешевші акрилові ванни вітчизняного виробництва можна придбати за 7-8 тисяч рублів. В середньому вартість таких виробів знаходиться в межах 10-12 тисяч.

Пі покупці ванни варто поінтересоватся тривалістю гарантійного обслуговування

Корисна інформація! У разі придбання конструкції з будь-якого матеріалу, оснащеної додатковими опціями, вартість, як правило, підвищується на 20-50%.

Розглянемо ціни на ванни з інших, менш популярних, матеріалів:

 • сталь - 5-10 тисяч рублів;
 • кварил - від 30 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • штучний камінь - від 30 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • натуральний камінь - від 150 тисяч рублів до декількох мільйонів.

Вартість ванни залежить від матеріалу з якого вона виготовлена, країни виробника а також від вбудованих функцій

Вартість скляних ванн коливається в межах від 145 до 500 тисяч. Найменш поширеними є дерев'яні ванни, ціна яких варіює від 200 тисяч до 3-4 мільйонів рублів.

Багато сайтів, що спеціалізуються на продажу ванн, нерідко влаштовують різні акції, які спрямовані на залучення покупців. Тому в інтернеті існує можливість придбати ванни для ванної кімнати недорого. Розпродажі ванн дозволяють заощадити фінансові кошти, однак, необхідно бути уважними, щоб не придбати продукцію низької якості.

Які ванні є найпопулярнішими на сьогоднішній день?
Які ванни краще вибрати?