Строительство »

вакуумний склопакет

  1. Що таке вакуумний склопакет?
  2. переваги технології

У всьому світі вимоги до енергозбереження віконних конструкцій збільшуються все більше. Всім відомо, що самої теплопровідної частиною пластикового вікна є скло. Воно має найбільшу теплопровідність і площа контакту з зовнішнім повітрям, а, отже, втрати тепла в холодну пору року через засклену поверхню максимальні.

Що таке вакуумний склопакет?

Найдосконалішим термоизолятором є вакуум, тобто «порожнеча», який і було вирішено застосувати як утеплювач для сучасних віконних конструкцій. Розробки технології з виготовлення вакуумного склопакета в Німеччині і Японії йдуть вже дуже давно. Варто зупинитися на них більш докладно.

Для отримання «ідеально нетеплопровідного» склопакета використовують скло товщиною в 4 мм. Між двома листами скла залишають зазор на розпірках, товщиною не більше 0,5-0,7 мм, з цього зазору відкачується повітря, створюється розрядження - технічний вакуум. Сама конструкція виходить не товщі 1 см і її вже значно простіше виготовити, ніж тришаровий склопакет.

Для того щоб конструкція могла б протистояти атмосферному тиску, розробники пропонують в просторі між листами скла рівномірно встановлювати певне число розпірок. Їх діаметр не повинен перевищувати 0,5 мм, а, отже, не зменшить прозорість скла і не обмежить видимість.

переваги технології

Головною вимогою до виробництва склопакетів є використання матеріалів, які тривалий час зберігали б герметичність такого «сендвіча». Необхідно, щоб молекули повітря не проникали в межстекольное простір, інакше склопакет швидко втратить свої теплоізоляційні властивості.

У порівнянні з двокамерним склінням технологія застосування вакуумного склопакета робить віконну конструкцію легше майже в 2 рази, що в свою чергу дає можливим виготовляти віконний профіль менш жорстким, що не армованим металом. Менш суворими стають вимоги і до фурнітури.

Зате коефіцієнт теплопровідності при тришаровому склінні - 0,7Вт (кв. Мк) і знизити його вже неможливо. Використання вакуумного склопакета дозволяє досягти значення коефіцієнта в 0,5 Вт (кв. Мк). При цьому сильно виростає світлопередача, оскільки навіть ідеально поліроване скло, все-таки, заважає проникненню світла. І чим більше шарів скла, тим слабкіше освітленість приміщення.

Застосування вакуумних склопакетів вважається дуже перспективними. У Німеччині ці розробки фінансуються урядом, і планується пуск промислової лінії по їх виготовленню в 2011 році. А в Японії вже сьогодні існує підприємство, яке пропонує вакуумне скління.

Паралельно з удосконаленням технології з випуску вакуумних склопакетів ведуться розробки з випуску віконної рами з високим ступенем термоізоляції.

В цілому, можна сказати, що нас чекає революційний прорив в області віконних технологій.

Що таке вакуумний склопакет?
Що таке вакуумний склопакет?