Строительство »

Планування брежневка: серії, року, фото, плани

  1. Планування брежневка: історія «брежнєвських» квартир
  2. Характеристики планувань будинків «брежневка»
  3. Плюси планування будинків «брежневка»
  4. Недоліки квартир з плануванням «брежневка»
  5. Планування квартир типу «брежневка»

Планування брежневка - особливості «брежнєвської» планування необхідно враховувати, якщо ви плануєте купити квартиру в такому будинку.

У газетних оголошеннях і на дошках рекламних оголошень про оренду і продаж квартир можна зустріти таку характеристику планування будинків, як «брежневка». Так само це визначення має коротку назву «бр».

Для того, щоб не бути випадково введеними в оману, розглянемо основні характеристики планування будинків типу «брежневка» за зовнішнім виглядом, метражу і планування.

Зміст статті:

Планування брежневка: історія «брежнєвських» квартир

«Хрущовки» дуже добре підходили для швидкого і дешевого розселення громадян СРСР в окремі квартири, але час ішов і були потрібні більш сучасні рішення.

В результаті з'явилася ціла серія будинків, які отримали в народі назву - «брежневки».

Назва ця пішла від імені генсека Л.І. Брежнєва, за часів якого відбувалася великомасштабна забудова цієї планування будинків, хоча деякі будувалися ще й за Хрущова і були названі «ранні брежневки».

Взагалі період зведення будинків цієї планування займав з 1964 р до початку 1980-х років, хоча це стосується Москви, в регіонах будівництво деяких планувань, що відносяться до «брежневка» триває досі.

Самий пік будівництва будинків планування «брежневка» припав на 70 - 80-ті рр. минулого століття, будувалися вони з панелі, цегли і рідко з блоків.

Розташування будинків в Хабаровську з плануванням «брежневка»

Будинки з плануванням квартир «брежневка» розташовані в центрі міста на вул. Владивостокська, присутні уздовж міських ставків, в Південному і Північному мікрорайонах. Як правило забудови є сусідами один з одним, створюючи мікрорайони (стосується п'ятиповерхівок), є і точкові окремі будинки (відноситься до багатоповерхових будинків).

Характеристики планувань будинків «брежневка»

«Брежневка» поступається нової плануванні, але все ж трохи краще, ніж «хрущовка». Зустрічається близько сорока видів модифікацій планувань будинків цього типу. Спочатку планування передбачала восьми і дев'яти поверхові будинки, але є і п'ятиповерхові варіанти планувань будинків.

Планування такого будинку передбачала квартири від 1-кімнатних до 5-кімнатних.

Більшість «брежневок» будувалися з панелі, але є і цегляні варіанти. Зроблені з панелі «брежневки» відрізняються від «хрущовок» наявністю трохи більшою за площею кухні - 6,8 - 7,4 кв.м. і стель заввишки 2.7 метра (маються на увазі панельні будинки з плануванням серій II-29, II-49, I-1605/9, II- 18/9, I-515 / 9m, I-515 / 9ш, 1-Лг-602 , 1ЛГ504Д2, 1-Лг-606, 121, 1-Лг-600). В іншому такі планування мають ті ж суміжні кімнати і туалет з ванною кімнатою, а так само сміттєпровід між поверхами і ліфт.

Цегляні варіанти планувань будинків, представлені серіями 1-528КП-41 висотою в 9 поверхів і 1-528КП-80 висотою в 14 поверхів. «Брежневка», в основній своїй масі мають поверховість 9 - 17 поверхів, в той час, мабуть, все устремління були ближче до космосу, в результаті з'явилося багато серій будинків у вигляді одно-двох під'їзних «веж».

Дах у будинків цієї планування плоска, водовідведення, зазвичай, внутрішній. Планування квартир в панельних «брежневках» має підвіконня шириною до 30 см., А цегляна до 45см.

Плюси планування будинків «брежневка»

У плануваннях будинків «брежневок» (серіях I-528КП, I-600, I-528КП-41, I-504, 121, I-528КП-80), планування квартир передбачала наявність несучої стіни, яка примикала до сусідської квартирі.

У слідстві чого підвищувалася звукоізоляція будинку даної планування, іншими словами планування «хрущовки» вже набагато поступалася за цими параметрами.

Хоч і дрібниця, але гідроізоляція в санвузлі і широкі підвіконня стали невеликими плюсами «брежнєвської» планування. Найкомфортнішими по проживанню, безперечно є цегляні планування будинків «брежневка» - через своїх шумо- і теплоізоляційних характеристик.

До того ж в цих будинках часто передбачені роздільні санвузли та підсобні приміщення, кімнати, в основному, роздільні.

Про планування «брежневок» типу «вежі» я вже згадував - це взагалі окремі проекти того часу, так ось у них є кілька переваг - великі за площею кухні - близько 10 кв.метрів. і великі за площею лоджії.

Так само одним з зручностей можна вважати наявність двох ліфтів - вантажного і пасажирського (зазвичай це планування серії П-3). Ці будинки мали настільки велику кількість квартир, що всі жителі одного будинку могли скласти населення невеликого села.

У порівнянні з «хрущовками» сходові клітини стали більш широкими, планування квартир стала зручнішою і більшої за площею (в 2-кімнатних квартира вікна стали на обидві сторони), з роздільним санвузлом (не скрізь), багаті по конструкції і зовнішньому вигляду будівлі ( особливо пізніші серії), зберігся «холодильник» під підвіконням на кухні, в спадок від «хрущовки».

Недоліки квартир з плануванням «брежневка»

Так як, в основному, будівельний матеріал будинків був панельним - зовнішні стіни будинків були тонкі, в наслідок чого взимку могло бути холодно, а влітку квартири розпалювалися від сонця.

Однак, це стосується не всіх панельних будинків, наприклад, серія II-29 (9-типоверхового) володіє хорошими тепло- і шумоізоляційні характеристиками і має товсті зовнішні стіни. У цій же серії планування будинку є п'ять різних планувань 2-кімнатних квартир.

Як і «хрущовки», «брежневки» мають властивість поступово застарівають, як морально, так і технічно.

Купувати квартиру в такому будинку треба з думкою про те, що через якийсь час доведеться «скидатися» на капітальний ремонт. До речі, є два способи приведення житлового будинку подібної планування «до тями» - санація і капітальний ремонт.

Так ось санація проводиться без виселення мешканців і не передбачає «капітального» ремонту, а отже ефект набагато нижче і не триваліше, ніж при проведенні капітального ремонту.

Ось тепер ви знаєте, що вам належить, якщо ви проживаєте або будете проживати в «брежневка», хоча ці заходи стосуються будь-якого будинку в тому числі, будь-якого планування.

У деяких серіях будинків планування «брежневка» незручно розташовані кухні - між зовнішньою стіною і санвузлом.

Сміттєпровід, про який я обіцяв згадати окремо, на увазі не навченості користування ним, часто буває забитий сміттям, і цей факт є джерелом запаху і щурів в подібних будинках.

Так само з огляду на многоетажності будинку на сходових майданчиках мало хто ходить і нередка картина, коли на сходових клітинах знаходять місце для проведення часу різні «кампашкі» підлітків, маргіналів і ін.

Планування квартир типу «брежневка»

Планування квартир в «брежневках» багатолика і залежить від певної серії будинку, а так як їх налічується близько сорока і досить багато серій цих будинків зведено в Хабаровську, то подамо на розгляд тільки загальні цифри і часто зустрічається планування квартир в «брежневках».

Площа квартир в «брежневках»:

  • 1-кімнатна «брежневка» - 22 - 31кв.м
  • 2-кімнатна «брежневка» - 42 - 45 кв.м
  • 3-кімнатна «брежневка» - 48 - 56кв.м
  • 4-кімнатна «брежневка» - 68 - 72кв.м

В п'ятиповерхових квартирах з роздільними санвузлами (крім однокімнатних) мінімальна площа кімнат: в залі приблизно 15 кв.м., в спальні до 10 кв.м., в дитячій до 8 кв.м., кухні близько 6 кв.м.

1-кімнатна «брежневка» фото:

1-кімнатна «брежневка» фото:

2-кімнатна «брежневка» вагон (версія 1) фото:

2-кімнатна «брежневка» вагон (версія 1) фото:

2-х кімнатна «брежневка» вагон (версія 2) фото:

2-х кімнатна «брежневка» вагон (версія 2) фото:

2-х кімнатна «брежневка» кутова фото:

2-х кімнатна «брежневка» кутова фото:

3-кімнатна «брежневка» (версія 1) фото:

3-кімнатна «брежневка» (версія 1) фото:

3-кімнатна «брежневка» (версія 2) фото:

3-кімнатна «брежневка» (версія Ромашка) фото:

4-х кімнатна «брежневка» фото:

Розглянемо дві цегляні серії будинків з плануванням квартир типу «брежневка».

Будинок цієї серії розташований на перетині вул. Гамарника - Павловича. Це 9-поверховий цегляний будинок. Період будівництва будинків цієї серії в СРСР був з 1960 - 80-і рр. Висота стель - 250 см. Квартири: 1-2-3-4-кімнатні. Механізм ліфта винесено над дахом, що зменшує чутність роботи ліфта.

Цей будинок розташований в районі зупинки МЖК, точніше їх там два - один на пров. Іртишський, другий на вул. Бійськая. У цих будинках планування 1-кімнатної квартири передбачає наявність кухні 7,6 - 8,5 і загальної площі не менше 34 кв.м.

Санвузол роздільний, з поперечно розташованої ванній, лоджії на всю ширину квартири, за винятком, мабуть 1-кімнатних квартир - там лоджія розташована з боку і на ширину кухні. сам будинок 14-поверховий, в якому розташовані 2 ліфти - вантажний і пасажирський.

Сміттєпровід, як і сходи, максимально віддалений від квартир. Під'їзд в будинку цієї планування один.

Ми розглянули основні характеристики планування «брежнєвських» квартир і будинків. Тепер ви маєте приблизне уявлення про будинки і квартира в них, що будуються на протязі тривалого періоду будівництв СРСР.

Це планування в особі багатьох серії присутній в будь-якому місті Росії, квартири продовжують продаватися і купуватися досі. Можливо, хтось із прочитали цю статтю, купить квартиру в плануванні «брежневка».

Успіхів вам!