Строительство »

NEWSru.com :: Гута-банк закрився від клієнтів, співробітникам запропонували шукати іншу роботу

Московські відділення Гута-банку, що входить в число 20 найбільших банків Росії, у вівторок були закриті для відвідувачів. За даними "Ехо Москви", багато співробітників банку в Москві відправлені у вимушені відпустки
Найближчим часом, як повідомили радіостанції, керівництво банку виступить з офіційною заявою про долю цієї кредитної установи, у якого велике число клієнтів, в тому числі серед фізичних осіб
Поки в Гута-банку заявляють, що відділення не працюють через технічні причини. Однак "Інтерфакс" з посиланням на неназваних контрагентів банку повідомляє, що платежі через банк не проходять
На офіційному сайті Гута-банку про кризу немає ні слова. Остання новина, датована 5 липня, свідчить, що банк ввів новий поповнюваний внесок "Зручний".
Згідно з оголошенням, в касах проводяться валютно-обмінні операції та прийом платежів за квитанціями

Московські відділення Гута-банку, що входить в число 20 найбільших банків Росії , У вівторок були закриті для відвідувачів. За даними "Ехо Москви" , Багато співробітників банку в Москві відправлені у вимушені відпустки, їм запропонували шукати нове місце роботи. О 14:00 вівторка припинив роботу з клієнтами пітерський філія банку.

- Петербурзький і Єкатеринбурзький філії банку також припинили роботу
- Проблеми банку можуть бути пов'язані зі "справою ЮКОСа"
- Механізм банківської кризи: з всесвітньої історії
- Біля офісу банку в Орликова провулку збираються вкладники

РБК з посиланням на анонімне джерело в банку повідомляє, що великим клієнтам рекомендовано перевести свої рахунки в інші кредитні організації. В даний час прийом платежів в операційних касах банку припинений. Контрагенти банку підтвердили "Інтерфаксу", що платежі через банк не проходять. За даними агентства, платежі по кредитних картах банку також у вівторок не проходять.

Крім цього РБК з посиланням на інформоване джерело передає, що в Московському головному територіальному управлінні Банку Росії зараз проходить нарада, на якому в тому числі розглядається ситуація в Гута-банку.

Найближчим часом (ймовірно, до кінця дня) керівництво Гута-банку має виступити з офіційною заявою про долю цієї кредитної установи, у якого велике число клієнтів, в тому числі серед фізичних осіб. До цього моменту від всіх коментарів в банку відмовляються, заявляючи, що відділення не працюють через технічні причини, а інші коментарі в прес-службі давати не уповноважені.

На офіційному сайті Гута-банку про кризу немає ні слова. Остання новина, датована 5 липня, свідчить, що банк ввів новий поповнюваний внесок "Зручний" .

Крім цього, тимчасово користувачі не можуть отримати доступ до своїх рахунків по системі "Телебанк" і "Телеінфо".

На дверях офісу Гута-банку в Москві на перетині Долгоруковській вулиці і Збройового провулка вивішено оголошення, що обслуговування клієнтів тимчасово призупинено.

Згідно з оголошенням, в касах проводяться валютно-обмінні операції та прийом платежів за квитанціями. Однак фактично всі операції тимчасово припинені. Як говориться в цьому оголошенні, зараз керівництвом Гута-банку приймаються необхідні заходи для відновлення поточної ліквідності кредитно-фінансової установи.

В іншому оголошенні вказано, що в зв'язку з відтоком грошових коштів протягом червня в розмірі понад 10 млрд рублів і істотним наростанням платежів в липні Гута-банк в даний час не в змозі здійснювати поточні платежі і здійснювати виплати за вкладами.

Також на дверях відділення банку вивішено ще одне оголошення, згідно з яким банкомат тимчасово не працює з технічних причин.

Тим часом в прес-службі групи "Гута" РІА Новини" повідомили, що "у банку проблем немає, банк працює в звичайному режимі і виконує всі свої зобов'язання". У прес-службі пояснили, що "ринок міжбанківського кредитування зараз досить вузький, і Гута-банк працює зі своїм постійним колом контрагентів".

Експерти пропонують почекати офіційних звісток

Експерти, опитані РІА "Новости", називають передчасною інформацію про труднощі Гута-банку на міжбанківському ринку. "Передчасними розмови, треба почекати конкретних фактів. Я не можу підтвердити інформацію, що на Гута-банк закривають ліміти", - сказав РІА заступник голови правління "МДМ Банку" Олексій Панферов.

У свою чергу аналітик по банківському сектору ІК "Трійка-Діалог" Сергій Донський вважає, що проблеми багатьох банків з кредитуванням на міжбанківському ринку носять суб'єктивний характер. "Багато в чому це пояснюється тим, що чутки і страхи - це самоподдерживающийся механізм. В результаті навіть ті події, які спочатку існували тільки у вигляді чуток і страхів, врешті-решт знаходять цілком реальних обрисів", - сказав Донський.

Панферов також зазначив, що всі великі банки останнім часом переглядають свою кредитну політику щодо банків, що пов'язано з "недовірою до ринку в цілому".

"У нас немає сумнівів, що банк, у якого ми можемо тут розмістити кошти, нам ці гроші поверне, але у нього можуть виникнути проблеми з ліквідністю, пов'язані з ненадходженням коштів від його партнерів. Це системний ризик, що не спрямований на конкретного контрагента, а пов'язаний з поточним становищем міжбанківської системи. Ми хочемо ці системні ризики обмежити ", - сказав Панферов.

Проблеми банку можуть бути пов'язані зі "справою ЮКОСа"

Фінансові проблеми, які відчуває в даний час Гута-банк, можуть бути пов'язані з ситуацією навколо нафтової компанії ЮКОС .

"Ехо Москви" з посиланням на анонімне джерело у фінансових колах повідомляє, що Гута-банк, який є і великим гравцем на фондовому ринку, придбав деякий час назад значний пакет акцій ЮКОСа.

Наступну останнім часом обвал цінних паперів нафтової компанії міг привести до істотних фінансових втрат Гута-банку, вважає джерело.

Офіційних коментарів керівництва Гута-банку з приводу подібних припущень не надходило.

Петербурзький і Єкатеринбурзький філії банку також припинили роботу

Петербурзький філія Гута-банку у вівторок також припинив роботу. З 14:00 у вівторок у філії "Північно-Західний" клієнтів не обслуговують. "Філія припинив обслуговування клієнтів і закриває свої банкомати. Це розпорядження з Москви", - сказав представник банку.

Він не уточнив, на який період філія припиняє обслуговувати клієнтів і який режим роботи буде встановлений в середу.

У понеділок філія "Північно-Західний" працював в звичайному режимі.

Трохи пізніше сайт URFO повідомив про те, що робота відділень банку припинена і в Єкатеринбурзі. На двері кредитної установи з'явилося оголошення про припинення роботи з технічних причин.

Біля центрального офісу банку в Москві збираються вкладники

До центрального офісу Гута-банку за адресою Орликів провулок, будинок 5 поступово стікаються вкладники. Як повідомляє "Ехо Москви", до 16 години зібралося близько 30 чоловік. Вкладники намагалися пройти в офіс і поговорити з керівництвом, але охоронці їх не пускають, пояснюючи, що банк тимчасово не працює. Пізніше половина попрямувала в Центробанк, куди їм порадили поїхати, щоб написати скаргу.

У центральному офісі банку "Ехо Москви" повідомили, що виплати за вкладами почнуться "з наступного понеділка". "Преса нагнітає ситуацію, і все не так погано: в найближчі кілька днів Гута-банк отримає стабілізаційний кредит від Центробанку РФ", - заявляють в банку.

Поки ж, згідно з оголошенням на дверях офісу, "банк закритий у зв'язку з відтоком грошових коштів, і не в змозі поки виплачувати вклади". Там же вказано телефон, по якому треба звертатися з усіх питань. Вкладники стверджують, що дзвонили з цього телефону, але там ніхто не бере трубку.

Вкладники чули про проблеми Гута-банку ще минулого тижня, але не встигли нічого зробити. Настрій переважає песимістичне, вкладники не ймуть віри, що зможуть отримати свої гроші.