Строительство »

Некрасиві історії: що відбувається навколо нового храму в центрі Гусєва

  1. Ціна краси

Влада Гусєва активно взялися за центральну площу міста, на якій не так давно з'явився новий храм Всіх Святих. В рамках благоустрою в центрі місті вже знесли будівлю військкомату і розважальний комплекс «Берізка», які закривали вид на храм. Однак власники ще одного будинку, яке нібито заважає облаштувати нормальну транспортну розв'язку, зайняли кругову оборону.

Соборна площа

Новий храм Всіх Святих відкрився в центрі Гусєва в листопаді . На його освячення приїхав сам патріарх Всієї Русі Кирило і безліч високих гостей - від повпреда президента в СЗФО Миколи Цуканова, який свого часу і став ініціатором будівництва храму в своєму рідному місті, до т.в.о. губернатора Антона Алиханова і мера Калінінграда Олександра Ярошук.

Камінь у фундамент храму був закладений ще в 2010 році, коли Гусєв керував ще майбутній на той момент губернатор Микола Цуканов. Місце вибрали гарне - в декількох десятках метрів від центральної площі на березі Пісс, на місці колишньої лютеранської кірхи. Храм будувався на пожертвування, кілька років не піднімаючись вище фундаменту. За цей час влада Гусєва встигли упорядкувати набережну на іншій стороні Пісс і встановити там пам'ятник Першої світової, а також почали зводити пішохідний місток від пам'ятника до споруджуваного храму. У 2016 році будівництво різко активізувалося, його доводили до розуму напередодні візиту патріарха вже мало не всім світом.

Новий храм вийшов і справді дуже красивим, а його золоті куполи видно здалеку - навіть з федеральної траси, яка веде в Нестеров. По всій видимості, міська влада вирішила зробити його домінантою центру Гусєва, тому був розроблений проект благоустрою центральної площі. Про цей проект у вересні 2016 року повідомляла прес-служба Калінінградській єпархії РПЦ.

«У результаті реконструкції на перетині вулиць Перемоги та Леніна організовують кругову розв'язку дорожнього руху, поряд з якою з'явиться нова міська соборна площа. Тут будуть обладнані паркувальні місця, постійна сцена у вигляді римського театру для міських заходів, зелені зони і квіткові клумби. Для прогулянок прокладуть доріжки, встановлять лавки, - стверджували в прес-службі єпархії. - Також планується знести застарілі і старі споруди - дві будівлі, які перекривають всю центральну площу і не дають віддати жителям міста для відпочинку і прогулянок весь центр ». У місцевій єпархії Російської православної церкви зазначалося, що «ці заходи планується провести якомога швидше».

Одне з «старих» будівель в центрі міста в результаті знесли буквально за пару днів до візиту Патріарха - це була будівля колишнього військкомату. Сама установа перевели в інше місце, а двоповерховий особнячок зруйнували .

Сама установа перевели в інше місце, а двоповерховий   особнячок зруйнували

Знесення будівлі військкомату в центрі Гусєва, листопад 2016 року, фото очевидця.

Т.в.о. губернатора Калінінградської області Антон Алиханов розповідав потім представникам ЗМІ, що будівля була знесена з санкції Міноборони РФ. «Наказ Міноборони я отримав в Москві про знесення, колеги передали. Ця будівля військкомату, була домовленість про благоустрій цієї території, і в рамках цієї домовленості військкомат переїжджає в іншу будівлю, цілком собі влаштоване. Всі роботи були проведені. Чекали наказу, який санкціонує знесення цієї будівлі », - розповідав Алиханов. Він підтвердив, що в Гусєва розроблений проект благоустрою центру міста. «Ми з Євгеном Михайловим (головою адміністрації округу - прим." Нового Калінінграда. Ru ") обговорювали, можливо, щось передбачимо в адресної інвестиційної програми наступного року в частині благоустрою площі собору», - говорив т.в.о. губернатора.

Журналісти тоді ж, в листопаді 2016 року, звернули увагу Антона Алиханова, що в Гусєва планується знести ще один будинок в центрі, яке закриває вид на новий храм. «Не пам'ятаю такого моменту в цьому проекті, подивимося», - пообіцяв в.о. губернатора.

Благоустрій площі біля храму Всіх Святих в центрі Гусєва поки не закінчено. Те саме друге «старе» будівлю, що закриває вид на храм, все ще стоїть на своєму місці. А територія біля церкви ще в кінці травня була засипана піском до такої міри, що на ній застряг цілий БТР , Який прямував на репетицію параду до Дня міста.

попросили з'їхати

Те саме друга будівля, яке заважає майбутньої кругової розв'язки і закриває вид на новий красивий храм, знаходиться за адресою проспект Леніна, 38. Будівля це напевно знайоме багатьом - на ньому довгий час висіла вивіска «Хостел». На верхніх поверхах особняка дійсно розташовується хостел, приміщення належать приватним особам. На першому поверсі довгий час був місцевий ЗАГС.

Навесні, під час чергового візиту т.в.о. губернатора Антона Алиханова в Гусєв з'ясувалося, що ЗАГСу потрібні нові приміщення . Під майбутній палац одружень місцева влада пригледіли історичний особняк кінця XIX століття на перехресті вул. Артилерійській і Московської, який не так давно Міністерство оборони РФ передало місцевій адміністрації. Зараз історична будівля пустує, на його ремонт потрібно близько 32,8 млн рублів. Т.в.о. губернатора заявив, що уряд області допоможе муніципалітету отримати фінансування з федеральних ресурсів.

губернатора заявив, що уряд області допоможе муніципалітету отримати фінансування з федеральних ресурсів

Проект реконструкції будівлі, де планується розмістити ЗАГС. Фото прес-служби уряду Калінінградської області.

«Є певні механізми резервного характеру. Будемо звертатися з проханням допомогти, тому що в результаті в центрі міста з'явиться дуже гідне місце. Тим більше що це пам'ятник архітектури », - цитувала прес-служба уряду Антона Алиханова за підсумками його візиту в Гусєв 17 травня. Тоді ж повідомлялося, що точне рішення про джерело фінансування стане відомо в найближчі тижні. Минуло більше місяця, про долю грошей на реконструкцію поки нічого не відомо.

Зате прояснилася історія будівлі на проспекті Леніна, 38, в центрі Гусєва, де до вересня 2016 року розташовувався міський ЗАГС. І тут виявилося не все так просто. Ще до візиту Алиханова місцевий активіст-комуніст Юрій Лактіонов висловив подив з приводу того, що під ЗАГС потрібно нове приміщення. За його словами, приміщення установи на проспекті Леніна в центрі міста були капітально відремонтовані 10 років тому, в 2007 році. Тоді в ремонт було вкладено близько 2 млн рублів. «У ті часи я очолював місцевий Союз промисловців і підприємців, і ми скинулися і подарували ЗАГСу картину, - розповів Юрій Лактіонов" Новому Калінінграду.Ru ". - Тепер же, зі слів керівника установи, приміщення ці визнані аварійними, тому ЗАГСу дана команда з'їхати, а влада просить гроші на ремонт нового приміщення ».

- Тепер же, зі слів керівника установи, приміщення ці визнані аварійними, тому ЗАГСу дана команда з'їхати, а влада просить гроші на ремонт нового приміщення »

Будівля (жовто-зелене), в якому розташовувався ЗАГС, а зараз розташовується хостел. Фото - Віталій Невар, «Новий Калінінград.Ru».

Більш того, з'ясувалося, що рішення про визнання будівлі аварійним, датоване вереснем 2016 року, було визнано судом незаконним. Про це «Новому Калінінграду.Ru» розповів один із власників будівлі по проспекту Леніна, 38, Павло Яушева. За останні півтора року у нього скупчилися буквально томи листування з вищестоящими органами - він писав про тиск, який чинять на власників будівлі, всім, включаючи т.в.о. губернатора Євгена Зінічева, т.в.о. губернатора Антона Алиханова, повпреда президента Миколи Цуканова, президента Володимира Путіна і т. П . Є навіть звернення до ЦВК «Єдиної Росії». Відповіді в основному - з місцевої адміністрації, міської прокуратури та міністерства муніципального розвитку області.

Де гроші?

Швидше за все, якби не приватні власники, будівля колишнього РАГСу давно б уже не закривало вид на площу, його б просто-напросто знесли. Однак господарі приміщення на проспекті Леніна категорично не погодилися з тим, що будова є аварійним. За словами господаря хостелу, навесні 2016 року адміністрація міста уклала з місцевою фірмою за 100 тисяч рублів договір на обстеження приміщень, і її співробітники, не виїжджаючи не місце, визнали будівлю аварійним. Ці висновки підтвердили міжвідомча комісія міськадміністрації і сама міськадміністрація. У квітні власники приміщень отримали лист від адміністрації, в якому їм говорилося, що будівля підлягає демонтажу.

Це рішення здивувало співвласників приміщень, і вони замовили свою оцінку в місцевому бюро ФГУП «Ростехинвентаризация-Федеральне БТІ», яке висновки про аварійність спростувало. Більш того, власники подали в суд на адміністрацію і зажадали визнати рішення місцевої влади протизаконним. Суд Гусєва встав на сторону власників, потім їх правоту підтвердив і Калінінградський обласний суд. Таким чином, будівля в центрі Гусєва офіційно на сьогодні аварійним не є.

Поки йшли суди, місцева влада замовили у калінінградської фірми звіт про оцінку вартості приміщень, які планувалося викупити у власників. За словами Павла Яушева, оцінка проводилася, коли ще не було рішення суду, який скасував постанову про аварійність об'єкту. В результаті приміщення в центрі Гусєва оцінили в суму 22-23 тис рублів за квадратний метр. Господар хостела з таким станом справ не погодився, замовив свою оцінку, за якою вартість квадратного метра склала вже 55-57 тис рублів. Адміністрація з цією оцінкою не погоджувалася - воно й зрозуміло, адже гроші за викуп приміщень в будинку, який потім планується знести, з них запросили чималі. В результаті власники приміщень відчули себе у цій облозі.

У серпні 2016 року будинок залишили без води - близько хостелу проводилися якісь роботи, в результаті труби виявилися «пошкоджені». Власник написав масу паперів з приводу ситуації з водопостачанням, але справа з мертвої точки досі так і не зрушила. В результаті зараз до хостелу воду підвозять за гроші.

У вересні 2016 року адміністрація Гусєва випустила постанову № тисячу двісті вісімдесят сім «Про вилучення земельної ділянки з КН 39: 04: 010129: 17 для муніципальних потреб». Власникам приміщень на проспекті Леніна надійшов лист, що земельну ділянку потрібно вилучити «з метою реконструкції вулично-дорожньої мережі». З тих пір місцеві влади наполягають на тому, що приміщення повинні бути викуплені за 30-32 тис рублів. Власники вимагають суми іншого порядку. Листування триває півроку. Ніякого результату немає. Будинок стоїть, центрального водопостачання в ньому немає, але хоча б поки горить світло.

«Новий Калінінград.Ru» звернувся з інформаційним запитом до голови адміністрації Гусєва Євгену Михайлову. Ми попросили місцеву владу розповісти, коли розроблявся проект центральної площі, передбачався чи в рамках проекту знесення нині існуючих на площі будівель. Крім того, нас цікавило, чому до цих пір не знесено будівлю на центральній площі, де раніше розміщувався ЗАГС, чи було воно визнано аварійним, чи дійсно у адміністрації Гусєва виникли складнощі з розселенням тих приміщень будівлі, які знаходяться в приватній власності. І Т. Д. і Т. П.

П

Відповідь була дивний. Адміністрація Гусєва стверджує, що «проект реконструкції центральної площі міста не розроблений, тому говорити про викуп і переселення власників приміщень будівлі по проспекту Леніна, 38, передчасно». Тобто всі ці численні листування власників будівлі в центрі міста з різноманітними чиновниками, відповіді з міністерств, адміністрацій, прокуратури - Перш за все, на думку місцевої влади, по всій видимості, не було і немає.

Пристрасті по «Берізці»


Розважальний комплекс «Берізка», google.ru/maps/place/

Скандал з хостелом в центрі Гусєва - не єдиний, пов'язаний з благоустроєм центральної площі міста. Влітку 2016 року в центрі був знесений розважальний комплекс «Берізка», який до 2010 року належав віце-прем'єру Олександру Єгоричеву, а останнім часом - Антону Єгоричеву, і яким керувала колишня власниця «дачі Герінга» Олеся Сафонова. Як відзначав портал Rugrad.еu , Комплекс знесли 28 липня 2016 року, в день відставки Миколи Цуканова з поста губернатора Калінінградської області. На інформаційний запит газети «Двірник» в місцевій адміністрації повідомили, що влада Гусєва не вилучатимуть землю під знесений комплексом. Чи отримали щось власники «Берізки» в якості компенсації - невідомо.

Однак після того, як «Берізку» знесли, співвласник компанії Віталій Четирін подав до Арбітражного суду позов, в якому заявив, що він не підписував протокол зборів власників, на якому було прийнято рішення про знесення.

У рішенні суду йдеться , Що Віталій Четирін є співвласником компанії «Берізка-Комплекс» - йому належить 50% ТОВ, інша половина - Антону Єгоричеву. Директор компанії - Олеся Сафонова. Восьмого серпня 2016 року відбулося загальні збори учасників ТОВ «Берізка-Комплекс», в ході якого було прийнято кілька рішень. У тому числі: відмовитися від земельної ділянки в центрі міста з кадастровим номером 39: 04: 010129: 2 загальною площею 1614 кв. м «зважаючи на економічну недоцільність використання Товариством», а також «демонтувати об'єкт нерухомості загальною площею 394,8 кв. м, що належить ТОВ "Берізка-Комплекс" »на підставі« недоцільність використання Товариством ». Однак Віталій Четирін заявив, що 8 серпня збори не проводилося, він в ньому участі не брав і протокол не підписував. В рамках судового розгляду була призначена судова почеркознавча експертиза, яку проводило ФБУ «Калінінградська лабораторія судової експертизи», проте експерт не зміг дати висновок.

У підсумку Віталій Четирін представив на огляд закордонний паспорт і копії авіаквитків, з яких випливало, що він 12 липня 2016 виїхав з Росії в Іспанію і лише 9 серпня 2016 повернувся в Калінінградську область. Це вирішило результат справи - Калінінградський обласний арбітражний суд в кінці березня 2017 року визнав рішення позачергових загальних зборів засновників ТОВ «Берізка-Комплекс» від 08.08.2016. недійсним.

У березні 2017 року Четирін подав у Калінінградський арбітражний суд ще один позов - до директора колишньої «Берізки» Олесі Сафоновой, своєму партнеру Антону Єгоричеву і Олександру Єгоричеву. Він вимагає стягнути з них збитки в розмірі 13,737 млн ​​руб. Одночасно Четирін подав клопотання про накладення арешту на майно Сафоновой і Єгоричеву. Однак суд в забезпечувальні заходи відмовив. Пізніше суд прийняв до розгляду клопотання про виключення Олександра Єгоричєва з числа відповідачів, оскільки він не має відношення до даної справи. Розгляд позову в Арбітражному суді призначено на 6 липня.

Ціна краси

У сухому залишку історії з благоустроєм центральної площі Гусєва кілька моментів. Розважальний комплекс «Берізка» знесли, але співвласник виявився не в курсі і тепер вимагає грошей з бізнес-партнерів, оцінюючи свої збитки в 13 млн рублів. Нормальне будівля РАГСу і хостелу в центрі міста визнали аварійним і хотіли демонтувати, але суд це рішення опротестував, а його власники тепер хочуть від адміністрації не один мільйон рублів (тільки один із співвласників виставив рахунок в 11 млн). І саме, напевно, цікаве - виходить, що міський ЗАГС з добротного приміщення в центрі міста переселяють в іншу будівлю, на ремонт якого потрібно більше 30 млн рублів.

Можливо, таке марнотратство, як знесення цілком добротних будівель, які могли б ще служити і служити, і можна виправдати бажанням зробити центр Гусєва красивішим і упорядкованим. Ось тільки хто повинен платити за цю красу, і чи не занадто дорого вона обійдеться платникам податків?

З одного боку, підприємці прагнуть захистити свою власність і не упустити вигоду, з іншого - місцева влада прагнуть зробити все малою кров'ю без серйозних витрат для бюджету, що цілком виправдано. Хто буде в підсумку розрубувати «гордіїв вузол», поки не зовсім зрозуміло. Але головне, напевно, щоб заради гарної площі близько нового храму не порушувалися російські закони. Інакше це буде вже зовсім негарно і не те що не по-людськи - але і не по-божому.

Де гроші?
Ось тільки хто повинен платити за цю красу, і чи не занадто дорого вона обійдеться платникам податків?