Строительство »

Зйомка в громадських місцях без дозволу можлива у вихідні

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. Орфографічна помилка в тексті:

18 березня 2018, 5:00 Переглядів: 18 березня 2018, 5:00 Переглядів:   Правила кадру

Правила кадру. У людних місцях знімати можна, але якщо це чийсь робочий день, можуть бути питання. Фото: Е. Кравс.

"Я розкручую свій сайт і знімаю на фото і відео людей, різні об'єкти і т. Д. Часто стикаюся з тим, що мене проганяють або забороняють зйомку. В останній раз пошкодили дорогу апаратуру. Кого знімати можна, а кого - не можна, і є чи є спосіб компенсувати ремонт техніки? " - Кирило Тесляр, г. Киев.

Відповідає Ігор Лихошерст, юрист:

Фото і відеозйомка в місцях громадського користування є цілком законною і не вимагає згоди людей, які потрапили в об'єктив. Такими місцями вважаються вулиці, ринки, заклади громадського харчування, вокзали, аеропорти, різні відомства, організації охорони здоров'я, магазини і т. Д. Тобто в місцях, де особа не сподівається усамітнитися або вважає, що його ніхто не бачить і є сторонні йому люди. Причому зйомка законна, навіть якщо керівниками будь-яких з цих місць вона заборонена. Підстава просте: якщо місце відкрито для вільного відвідування, то і людина з фотоапаратом / камерою і т.п. може там перебувати і вести свою діяльність.

Знімати можна без дозволу поліцейських при виконанні, а також прокурорів, суддів і т. Д. На роботі. Однак якщо вони стверджують, що це заважає їм працювати, потрібно припинити. Або якщо вони вже не при виконанні і забороняють будь-яку фіксацію (в такому випадку вони "перетворюються" в фізосіб, яких уже, згідно зі ст. 307 ЦК України, не можна знімати без їх дозволу). Також, якщо ви ведете зйомку в громадському місці, яка є законною, будь-яка фізособа може зажадати його не знімати. У такому випадку саме ця людина не повинна буде потрапити в готовий до випуску матеріал. Якщо до вас ніхто не підійшов і не заборонив його знімати, працює принцип "мовчазної згоди".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Часто ми можемо спостерігати за телепрограм скандали, що виникають при зйомках в магазинах. І тут варто зазначити, що зйомка в громадському місці не заборонена, але будь-яка фіксація може бути обмежена / заборонена, якщо приміщення магазину - приватна власність (про заборону повинна попереджати вивіска). При цьому, якщо мова йде про фіксацію продажу поганого товару, то заборонити зйомку не мають права (тонка грань законодавства). Також вам можуть перешкоджати вести зйомку, якщо ви знімаєте робочих без їх згоди (виконання трудових обов'язків не є заходом публічного характеру). З тієї ж причини роботодавець, до речі, не може без повідомлення і дозволу (усного / письмового) вести зйомку на роботі.

Приватникам і фізособам можна знімати в місцях особистого користування, таких як ванні, лазні, сауни, душові, роздягальні, туалети.

Є ще один момент. Якщо спочатку ви все відзняли за згодою або мовчазної згоди людини / людей, але потім він / вони передумали і заборонив / ли показувати частину зйомки (саме частина, а не всю), то ви будете зобов'язані його "вирізати". В останньому випадку ви можете вимагати відшкодування витрат, пов'язаних з демонтажем (реальні збитки та упущений дохід, моральну шкоду). Щодо компенсації ремонту техніки сказати складно, без деталей саме тієї обставини.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Де і кого не можна фотографувати без дозволу". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Кого знімати можна, а кого - не можна, і є чи є спосіб компенсувати ремонт техніки?