Строительство »

Вантажівки в Україні будуть зважувати автоматично - Омелян

В Україні введуть автоматичну систему зважування в русі Weight-in-Motion.

Про це сказав на брифінгу в п'ятницю міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Проект розроблений спільними зусиллями Міністерства інфраструктури, Світового банку, Укравтодору. Комплекси зважування в русі, яких буде побудовано 10 одиниць, виявлятимуть серед потоку перевантажені вантажівки і передавати інформацію про них інспекторам Укртрансбезопасності », - зазначив він.

Брифінг за оголошенням міжнародного тендеру на першу партію комплексів зважування в русі Weight-in-Motion / Фото: Шамкін Данило Брифінг за оголошенням міжнародного тендеру на першу партію комплексів зважування в русі Weight-in-Motion / Фото: Шамкін Данило. Укрінформ

За словами Про Меля на , В разі підтвердження порушення воно документується, і накладаються відповідні санкції.

«Мета проекту - зберегти дорогу від передчасного руйнування, зменшити ймовірність важких наслідків дорожніх аварій за участю вантажівок», - зазначив він.

У той же час директор ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко повідомила агентству, що Державне агентство автомобільних доріг України вже оголосило тендер на проектування, поставку та монтаж шести площадок зважування в русі.

«В Україні давно вкоренилася практика, коли вантажівка їде по дорозі з навантаженням на вісь в 2-5 разів більше відповідної норми. Це вкрай негативно відбивається на експлуатації автодорожнього полотна, яке просто не розраховане на таку вагу. При цьому вантажні комплекси - поширена практика в США і країнах Європи. Там будь-яка машина, що перевищує допустимі показники ваги, просто не вийде в рейс. Водій і власник фури не поїдуть через ризик отримати величезні штрафи. В Україні це зазвичай сходить перевізникам з рук. Тому майданчики зважування в русі допоможуть зробити пересування таких машин практично неможливим. Як наслідок, ми будемо зберігати дороги від передчасного руйнування », - розповіла Криворучко.

Для установки шести площадок зважування в русі «Укравтодор» планує використати частину коштів кредиту Світового банку в рамках впровадження Проекту розвитку дорожньої галузі (RSDP) і Пілотного проекту з впровадження системи зважування в русі (WIM).

Читайте також: Омелян сподівається, що Рада введе відеофіксацію на дорогах

Вантажні комплекси будуть встановлені на під'їздах до Києва на трасах Київ - Ковель, Київ - Чоп, Київ - Довжанський, Київ - Чернігів - Нові Яриловичі і Київ - Одеса.

«Для того, щоб претендувати на перемогу в торгах, потенційний виконавець повинен показати середньорічний будівельний оборот від 10 млн доларів США, мати досвід установки подібних комплексів, надати відповідні фінансові гарантії і відповідати цілому ряду інших вимог», - підкреслила Криворучко.

Після повного завершення тендерної процедури планується, що система буде встановлена ​​протягом терміну від чотирьох до восьми місяців.