Строительство »

У Києві з'являться висотні паркінги

Паркінги. На Оболоні з'являться чотири багаторівневих парковки

У Києві з'являться висотні паркінги Ірина Золотар https://cdn.segodnya.ua/img/article/4731/97_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4731/97_tn.jpg 2013-11-06T07 : 31: 34 + 02: 00 Транспорт Київрада виділить під них більше 7 га землі. Роботи стартують в березні

Уже в березні наступного року в столиці почнуть будувати багаторівневі паркінги. На сесії Київради, яка відбудеться 13 листопада, депутати розглянуть 8 питань з облаштування стоянок, серед яких - 4 багаторівневих на Оболонському проспекті (№№6, 21, 20 і на перетині з вулицею Героїв Дніпра); три відкриті стоянки на проспекті Григоренка (від вулиці Ахматової до Тальнівський), на вулиці Крайній (біля вул. Сабурова) і перетині вулиць Ахматової і Ревуцького. Крім того, планується будівництво підземного перехоплює паркінгу на проспекті Глушкова, 1. В цілому під зведення цих парковок хочуть виділити 7,63 га землі.

Як розповів нам заступник голови КМДА Михайло Костюк, 4 багаторівневих паркінгу - це інвестпроекти, до їх будівництва можна буде приступити вже в березні. "У місті проблема з наявністю паркомісць, тому вирішувати питання необхідно якомога швидше. Проекти, які виносяться на сесію - інвестиційні. Зараз прийме рішення Київрада, потім вони оперативно будуть представлені на інвесткоміссію для залучення інвесторів. Далі інвестор запропонує детальний проект будівництва, і вже в березні можна буде починати ", - розповів" Сегодня "Михайло Костюк. Тоді ж стане відома вартість будівництва паркінгів.

За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренко , Є й інші проекти будівництва стоянок, які будуть фінансуватися не тільки за гроші інвесторів, а й за рахунок міста, оскільки не всі проекти привабливі для бізнесу. "Проектів з будівництва багаторівневих паркінгів у міста багато. Чи не на всі з них інвестор готовий вийти, оскільки повинна бути комерційна складова (враховується місце розташування, потенційний потік автомобілів. - Авт.). Де є така можливість, буде заходити інвестор, де проект довгострокової окупності і не є привабливим для бізнесу - місто буде самостійно фінансувати за рахунок коштів, закладених в програму соцекономрозвитку на наступні роки ", - пояснив" Сегодня "Руслан Крамаренко.

Зараз в столиці вже будуються перехоплюючі парковки біля станцій метро. Ці роботи фінансуються частково за рахунок міськбюджету, частково за інвестсредства. Так, в серпні в столиці відкрили перший перехоплює паркінг біля ст. метро "Іподром" (вартість паркування - 11 грн за 12 годин), наступний з'явиться у ст. метро "Теремки" на Кільцевій дорозі. Крім того, перехватпарковкі облаштують біля станцій метро "Сирець" (вул. Щусєва, 55), "Червоний хутір" (на вул. Поліської), "Лісова" (на вул. Броварському). Всього для будівництва стоянок міська влада визначила 60 земельних ділянок. До 2015 року планується створити близько 7 тисяч нових паркомісць.

В центрі не вистачає 3 тисячі паркомісць

Столиці катастрофічно не вистачає доступних за ціною парковок. Кількість авто щороку збільшується, а припаркувати машину все складніше. Їх ставлять просто під вікнами або на проїжджій частині. "Будувати паркінги давно пора, але головне, щоб ціни на них були доступні звичайним городянам. Адже якщо за стоянку авто проситимуть шалені гроші, вони будуть стояти порожніми ", - говорить водій Олександр. Сьогодні вартість парковки за ніч - 15-20 гривень, при цьому в денний час ціна години на платній стоянці може досягати 30 гривень. Питання парковок в центрі - головний біль для мерії ще й тому, що на зиму будуть введені нові правила паркування: по парних числах автомобілі можна буде залишати на одній стороні дороги, а по непарних - на інший. Зараз в центрі Києва недолік паркувальних місць становить близько 3000 - це оцінка за нормами забезпечення офісів. Наприклад, по нормативу ЄС на кожні 100 кв. м площі оренди має бути 3-5 паркомісць.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку