Строительство »

Тривале перебування в космосі призводить до пошкоджень головного мозку - вчені

Проектування космічного апарату зі штучною гравітацією може бути способом мінімізації таких змін / фото videoblocks.com

Вчені виявили нову небезпеку тривалого перебування в космосі. Дослідження опубліковане в The New England Journal of Medicine, повідомляє The Telegraph .

Тривале знаходження в умовах мікрогравітації призводить до змін в головному мозку.

Так, порушується нормальна робота областей, відповідальних за увагу, фокусування, планування, організацію і пам'ять. Також деградації піддаються ділянки головного мозку, відповідальні за соціальну поведінку.

«Це не те, що ви хотіли б у довгостроковій місії. Астронавти, які страждають такими порушеннями, не зможуть побачити об'єкти крупним планом, прочитати керівництва або провести базові дослідження на належному рівні », - вважає викладач астрономії Ден Браун.

Читайте також Вчені знайшли речовину, яка робить неможливим життя на Марсі

Такі висновки автори прийшли, вивчивши стан добровольців, на 90 діб поміщених в умови, що імітують микрогравитацию, а також дослідивши 34 астронавтів.

Причиною деградації головного мозку фахівці називають зміни внутрішньочерепного тиску. Відзначається, що проектування космічного апарату зі штучною гравітацією може бути способом мінімізації змін, що відбуваються з організмом в умовах мікрогравітації.

Раніше стало відомо, що запуск ракет NASA на віддалені планети може опинитися під загрозою зриву. Це може статися через брак необхідного для польотів плутонію, виробництво якого в США зупинили ще в минулому столітті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter