Строительство »

Навчання і робота за кордоном для студентів | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

  1. Виїзд на навчання за кордон
  2. закордонна підробіток

У Білорусі сьогодні всього 52 фірми, які мають право займатися допомогою в працевлаштуванні за кордоном, а також під час вступу до іноземних ВНЗ У Білорусі сьогодні всього 52 фірми, які мають право займатися допомогою в працевлаштуванні за кордоном, а також під час вступу до іноземних ВНЗ. І з них, як з'ясував оглядач порталу interfax.by , Тільки 5 можуть працювати з популярною студентської програмою Work & Travel. Тому, якщо фірма чи її представник, до якого ви звернулися, поводиться підозріло, то для власної безпеки варто перевірити, з ким ви маєте справу. Зробити це можна в МВС або ж по телефону 113 (гаряча лінія програми «Ла Страда»).

Виїзд на навчання за кордон

Європейська освіта - це корисно, модно і цікаво. При наявності у батьків коштів проблем з надходженням в закордонні ВНЗ швидше за все не виникне. І від вас вимагатиметься лише правильно подати документи, скласти іспити і оплатити навчання.

Набагато важче доводиться тим, хто хоче вчитися в Європі безкоштовно. Німеччина, Чехія, Швеція, Франція, Норвегія, Данія, Фінляндія готові прийняти іноземців на бюджетну форму навчання, правда, попередньо доведеться вносити реєстраційний внесок за семестр розміром приблизно в 200 євро і оплачувати підручники.

Не варто забувати і, що хоч навчання безкоштовне, але за проживання, харчування, і транспорт тощо. Ви будете платити самі. Оренда житла або гуртожиток в Європі в середньому коштує близько 300 євро, а з урахуванням інших витрат на місяць буде потрібно приблизно 700 євро. Тому при подачі документів в посольство вас обов'язково попросять пред'явити дані з вашого банківського рахунку або з рахунку батьків (довідка про доходи замість виписки з банку теж підійде).

Для надходження в закордонний університет від вас обов'язково зажадають наступні документи:

  1. Свідоцтво про закінчення середньої школи, ССУЗов або довідку про незакінчену вищу освіту.
  2. Сертифікат про здачу тестів TOEFL або IELTS, якщо ви плануєте вчитися англійською мовою.
  3. Фотокопії всіх поданих документів повинні бути англійською мовою і юридично завірені.
  4. Документи слід відправити до університету разом із заявою, фотокопією паспорта і фотографіями. Список документів вам підкажуть або в фірмі, яка займається вашим надходженням, або ж ви самі зможете знайти його на сайті університету.
  5. Перед тим, як почати робити студентську візу, необхідно дочекатися результатів іспиту та запрошення на навчання з університету.

На стажування на рік можна поїхати за програмами обміну, які є в багатьох наших ВНЗ, або ж отримати стипендію або грант.

Щоб без проблем жити і вчитися за кордоном, ви повинні або досить добре володіти мовою країни куди їдете, або перед початком навчання пройти мовні курси. А також найкраще заздалегідь подбати про те, де будете жити, і ознайомитися з культурою та традиціями цієї країни.

Це важливо! Виїхати на навчання за кордон можна тільки за студентською візою, яка дозволяє працювати не більше 18 годин на тиждень!

закордонна підробіток

У Білорусі для студентів найпопулярнішими програмами підробітку є Work & Travel, яка спрямовує студентів в США, і AU-Pair, що дає право на роботу і проживання в Німеччині.

Work & Travel. За цією програмою студенти можуть виїжджати до Америки влітку на підробіток не більше, ніж на 3 місяці, і зобов'язані повернутися в країну до початку занять в університеті. Work & Travel передбачає, що з 3-х місяців, проведених в Штатах, молоді люди 2 з них будуть працювати, а третій проведуть в подорожах по країні.

Для того, що б дозволили брати участь в програмі і дали візу, ви повинні ще перед відправленням знайти місце майбутньої роботи. І роботодавець обов'язково повинен бути схвалений державним департаментом США. Слід пам'ятати, що без вагомих підстав не рекомендується йти з цієї роботи, так як наслідком може стати депортація.

Крім того, однією з особливостей, з якої вам доведеться зіткнутися, стане картка соцстрахування, без якої в США практично неможливо прожити. Справа в тому, що робити її вам почнуть, ще коли ви будете в Білорусі, але отримаєте її ви тільки через кілька тижнів після прибуття. При наявності картки соціального страхування вам стане легше пересуватися по країні і банально буде простіше змінити житло і роботу, якщо це буде потрібно. І поки ви не отримаєте заповітну картку, намагайтеся не переїжджати і звільнятися, так як знайти іншу роботу або іншу квартиру буде практично неможливо.

У разі виникнення будь-яких проблем учасник програми повинен звертатися до спонсорів поїздки, в технічну підтримку і навіть в посольство своєї країни.

Це важливо! Якщо студент не повернеться додому до початку навчання, то його можуть відрахувати з університету.

Au - Pair. За умовами цієї програми студент відправляється в Німеччину на рік, безкоштовно живе і харчується в німецькій родині, вивчає мову і культуру цієї країни. Кожен учасник може вільно відвідувати курси німецької мови, а також щомісяця отримує кишенькові гроші в розмірі 260 євро. Обов'язком такого студента є допомога по дому або догляду за дітьми.

Це важливо! Максимальний час перебування в країні - рік, і продовження візи неможливо!

Христина Калевіч