Строительство »

Зміни в Містобудівна Кодекс від 3 серпня 2018

  1. Які зміни в Містобудівний кодекс відбулися в 2018 році?
  2. Некапітальні будови і споруди
  3. Державні інформаційні системи забезпечення містобудівної діяльності (ГІСОГД)
  4. Зони з особливим використанням територій та території об'єктів культурної спадщини
  5. Стаття 33 доповнена новими частинами 8, 9. 10.
  6. Зміст частини 9 ст. 33 ГрК
  7. Зміст частини 10 ст. 33 ГрК
  8. Доповнення до статті 43 Містобудівного кодексу про проекти межування
  9. Порядок переведення земель з лісового фонду
  10. Що потрібно узгодити при перекладі земель з лісового фонду?
  11. Розміщення об'єктів капітального будівництва в придорожній смузі автодороги
  12. Організація і проведення аукціонів
  13. Що включати в проектну документацію об'єктів капітального будівництва?
  14. Розділ проектної документації щодо дотримання норм і вимог
  15. Відомості про об'єкт капітального будівництва в завданні на проектування
  16. Терміни вступу змін до Містобудівного кодексу РФ

Вступає в дію Федеральний закон від 3 серпня 2018 року №342 - ФЗ «Про внесення змін до Містобудівна кодекс Російської Федерації і окремі законодавчі акти Російської Федерації». Він передбачає масштабні і великі зміни в Містобудівний кодекс, який складається з 58 поправок.

Публікація актуальна для слухачів курсів професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації за напрямками:

Пропонуємо ознайомитися з коротким оглядом нововведень в Містобудівний кодекс (ГРК РФ) від 3 серпня 2018 року.

Увага, вакансії!

У зв'язку з відкриттям кількох кафедр очного і очно-заочного відділення, Сучасній науково-технологічної академії потрібні викладачі та методисти з дисциплін наступних напрямків:

  • метрологічний контроль
  • Медицина і охорона здоров'я
  • маркшейдерська справа
  • Кадастрову справу і геодезія
  • Бухгалтерська справа
  • Юриспруденція
  • Інженерні винаходи
  • Інженерні системи
  • Архітектурно-будівельне проектування
  • Транспорт і транспортна безпека
  • Нафтогазова справа
  • Енергетика,
  • Промислова безпека та ін.

Можуть бути різні форми співпраці: від проектного участі до зарахування в штат Академії. Необхідно методичний супровід: розробка навчальних програм і планів, а також викладання: проведення очних і дистанційних семінарів, лекцій. Приймаємо резюме з усієї Росії, так як для кандидатів з віддалених регіонів Росії можлива робота віддалено.

Надсилайте Ваші резюме на електронну адресу відділу кадрів [email protected] з поміткою в темі листа «резюме». Розглядаємо кандидатури з різним досвідом і кваліфікаційними характеристиками.

Які зміни в Містобудівний кодекс відбулися в 2018 році?

Загалом, можна сказати, що сталися масштабні зміни Містобудівного кодексу РФ. Закон включає 58 поправок і доповнень.

Новий Федеральний закон від 3 серпня 2018 року №342 «Про зміни Містобудівного кодексу РФ» вніс такі зміни:

  • Уточнений порядок регулювання зон з особливими умовами використання територій. Тут же вказується на те, яким чином встановлюються подібні зони, якого розміру вони можуть бути, як позначаються межі території. Тут же перераховані можливі обмеження.
  • Власники земельної ділянки та (або) об'єкта нерухомості, які розташовані в межах зони з особливими умовами використання території, можуть відшкодовувати збитки, завдані обмеженням його прав у зв'язку з встановленням такої зони.
  • Дається уточнене поняття об'єкта капбудівництва.
  • Прописаний порядок створення і експлуатації державних інформаційних систем забезпечення містобудівної діяльності (ГІСОГД), в т. Ч. Ведення таких систем в частині, що стосується містобудівної діяльності на територіях двох і більше муніципальних районів, міських округів, і надання відповідних відомостей, документів і матеріалів.
  • Визначено правила підготовки карти містобудівного зонування в складі правил землекористування і забудови.
  • Доповнені підстави для розгляду главою місцевої адміністрації питання про внесення змін до правил землекористування і забудови.
  • Введена диференціація кількості розділів проектної документації та вимог до їх змісту стосовно до різних видів об'єктів (в т. Ч. До лінійним), а також в залежності від призначення об'єктів, видів робіт, їх змісту, джерел фінансування робіт і виділення окремих етапів зведення, реконструкції .
  • Поправлені підстави для визнання проектної документації економічно ефективної, призначеної для повторного використання.
  • З'явилися зміни в процедурі видачі дозволів на будівництво, передачі відповідних матеріалів для розміщення ГІСОГД.
  • Закріплена можливість утворення лісових ділянок на підставі проекту межування території без підготовки проектної документації лісових ділянок.

Некапітальні будови і споруди

Поправки в ГРК уточнюють поняття тимчасових споруд, які тепер належать до некапітальних будівель і споруд. Некапітальних будовою або спорудою визнається така будова (споруда), яке не має міцного зв'язку з землею, а також конструктивних характеристиках якого передбачена можливість переміщення і демонтажу і подальшого складання.

Стаття 1, пункт 10 і доданий пункт 10.2


Державні інформаційні системи забезпечення містобудівної діяльності (ГІСОГД)

Прописана необхідність створення і експлуатації державних інформаційних систем забезпечення містобудівної діяльності, в тому числі ведення таких інформаційних систем в частині, що стосується здійснення містобудівної діяльності на територіях двох і більше муніципальних районів, міських округів.

Стаття 7 новий пункт 8; Стаття 8, пункт 6, 2 і 3 частини; Стаття 31, частина 3 і частина 9

Зони з особливим використанням територій та території об'єктів культурної спадщини

Значно доповнені положення 33 статті ГрК. У частині другій пунктів 3, 4, 5 введені критерії для розгляду Главою місцевої адміністрації питання про зміну в правила землекористування і забудови, коли опублікування не потрібно.

  • Перша підстава - невідповідність відомостей про місцезнаходження меж зон, які відображені на мапі містобудівного зонування опису розташування меж зазначених зон.
  • Друга підстава для перегляду правил користування землею - невідповідність обмежень використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва (які встановлені містобудівним регламентом) обмеженням використання об'єктів нерухомості в таких зонх.
  • Третя підстава - встановлення, зміну, припинення існування зони, встановлення, зміна меж території об'єкта культурної спадщини, території історичного поселення федерального значення, території історичного поселення регіонального значення.

Стаття 33 доповнена новими частинами 8, 9. 10.

Зміст частини 8 ст. 33 ГрК

У випадках, передбачених пунктами 3 - 5 частини 2 цієї статті, виконавчий орган державної влади або орган місцевого самоврядування, уповноважені на встановлення зон з особливими умовами використання територій, меж територій об'єктів культурної спадщини, затвердження меж територій історичних поселень федерального значення, історичних поселень регіонального значення , направляє голові місцевої адміністрації вимога про внесення змін до правил землекористування і забудови в частині відображення межі зон з особливими умовами використання територій, територій об'єктів культурної спадщини, територій історичних поселень федерального значення, територій історичних поселень регіонального значення, встановлення обмежень використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва в межах таких зон, територій.

Зміст частини 9 ст. 33 ГрК

У разі надходження вимоги, передбаченого частиною 8 цієї статті, надходження від органу реєстрації прав відомостей про встановлення, зміну або припинення існування зони з особливими умовами використання території, про межі території об'єкта культурної спадщини або з дня виявлення передбачених пунктами 3 - 5 частини 2 цієї статті підстав для внесення змін до правил землекористування і забудови глава місцевої адміністрації зобов'язаний прийняти рішення про підготовку проекту про внесення змін до правил зе млепользованія і забудови.

Зміст частини 10 ст. 33 ГрК

Термін внесення змін до затверджених правил землекористування і забудови в частині відображення меж зон з особливими умовами використання територій, територій об'єктів культурної спадщини, територій історичних поселень федерального значення, територій історичних поселень регіонального значення, встановлення обмежень використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва в межах таких зон , територій не може перевищувати шести місяців з дня надходження вимоги, передбаченого частиною 8 наст оящей статті, надходження від органу реєстрації прав відомостей про встановлення, зміну або припинення існування зони з особливими умовами використання території, про межі території об'єкта культурної спадщини або з дня виявлення передбачених пунктами 3 - 5 частини 2 цієї статті підстав для внесення змін до правил землекористування і забудови.

Доповнення до статті 43 Містобудівного кодексу про проекти межування

Частина 5 доповнено пунктами 4 і 5 такого змісту.

Четвертий пункт вказує на цільове призначення лісів, вид (види) дозволеного використання лісової ділянки, кількісні та якісні характеристики лісової ділянки, відомості про знаходження лісової ділянки в межах особливо захисних ділянок лісів (в разі, якщо підготовка проекту межування території здійснюється з метою визначення місця розташування кордонів утворених і (або) змінюваних лісових ділянок).

П'ятий пункт вимагає вказувати відомості про межі території, щодо якої затверджений проект межування, що містять перелік координат характерних точок цих меж в системі координат, що використовується для ведення Єдиного державного реєстру нерухомості. При цьому всі координати характерних точок меж території, щодо якої затверджений проект межування, повинні визначатися відповідно до вимог до точності визначення координат характерних точок меж, встановлених відповідно до цього Кодексу для територіальних зон.

З'явилася частина 6.1 в даній статті, яка вимагає визначати місце розташування, межі і площа при підготовці проекту межування території з метою визначення місця розташування кордонів, утворених і (або) змінюваних лісових ділянок тільки з урахуванням меж і площі лісових кварталів та (або) лесотаксационних виділів, частин лесотаксационних виділів.

Порядок переведення земель з лісового фонду

При перекладі земельних ділянок зі складу земель лісового фонду в землі інших категорій передбачена уявлення документації з планування території необхідно до її затвердження узгодити з виконавчим органом державної влади або органом місцевого самоврядування, у віданні яких перебуває відповідна особливо охороною природна територія.

Що потрібно узгодити при перекладі земель з лісового фонду?

Тут потрібно отримати оцінку на допустимість розміщення об'єктів капітального будівництва відповідно до вимог лісового законодавства, законодавства про особливо охоронюваних природних територіях в межах земель лісового фонду, особливо охоронюваних природних територій, а також відповідність планованого розміщення об'єктів капітального будівництва, які не є лінійними об'єктами, згідно:

  • лісогосподарського регламенту,
  • положенню про особливо охороняється природного території, затвердженим стосовно території, в межах якої планується розміщення таких об'єктів.

Термін узгодження документації з планування території не може перевищувати 30 днів з дня її надходження до органу державної влади або орган місцевого самоврядування, передбачені цією частиною.

Стаття 45 ГрК РФ, частина 12.3

Розміщення об'єктів капітального будівництва в придорожній смузі автодороги

При плануванні території по розміщенню об'єктів капбудівництва в межах придорожньої смуги автодороги необхідно погоджувати планування території з власником автодороги.

Стаття 45, частина 12.10

У разі виникнення розбіжностей між власниками автодороги і органами місцевого самоврядування, органами держвлади, порядок їх вирішення буде регламентувати Уряд РФ.

Стаття 45, частина 12.11

Організація і проведення аукціонів

Організатор аукціону зобов'язаний вести протокол про результати аукціону, де необхідно відображати такі відомості:

  • місце, дата, час проведення аукціону;
  • реквізити рішення органу місцевого самоврядування про розвиток забудованої території;
  • місце розташування, площа забудованої території, щодо якої прийнято рішення про розвиток;
  • початкова ціна права на укладення договору (ціна предмета аукціону);
  • відомості про учасників аукціону (із зазначенням найменування та місцезнаходження);
  • Останнім і передостаннє пропозиції про ціну предмета аукціону із зазначенням осіб, які зробили такі пропозиції.

Сам протокол потрібно складати в електронній формі і відправляти його переможцю протягом 1 робочого дня після проведення аукціону (стаття 46.3, частина 22), а також цей протокол потрібно розміщувати на офіційному сайті протягом 1 робочого дня (стаття 46.3, частина 24).

Що включати в проектну документацію об'єктів капітального будівництва?

У статті 48 уточнено пункт 12, де вказується на склад проектної документації об'єктів капітального будівництва. У неї повинні включатися такі розділи:

1) пояснювальна записка з вихідними даними для архітектурно-будівельного проектування, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів капітального будівництва, в тому числі з технічними умовами підключення (технологічного приєднання) до мереж інженерно-технічного забезпечення, і в разі проведення експертизи результатів інженерних вишукувань до проведення експертизи проектної документації з реквізитами позитивного висновку експертизи результатів інженерних вишукувань;

2) схема планувальної організації земельної ділянки, виконана відповідно до інформації, зазначеної в містобудівному плані земельної ділянки, а в разі підготовки проектної документації стосовно лінійним об'єктам проект смуги відведення, виконаний відповідно до проекту планування території (за винятком випадків, при яких для будівництва, реконструкції лінійного об'єкта не потрібна підготовка документації з планування території);

Розділ проектної документації щодо дотримання норм і вимог

Також необхідні розділи, які спрямовані забезпечення дотримання норм і вимог. У них містяться архітектурні, функціонально-технологічні, конструктивні, інженерно-технічні рішення і (або) заходи, спрямовані на сооблюденіе наступних вимог:

  • а) вимог технічних регламентів, в тому числі вимог механічної, пожежної та іншої безпеки, вимог енергетичної ефективності, вимог оснащеності будівель, будов, споруд приладами обліку використовуваних енергетичних ресурсів до будівель, будов і споруд (в тому числі до вхідних в їх склад мереж і системам інженерно-технічного забезпечення), вимог до забезпечення доступу інвалідів до об'єкта капітального будівництва (у разі підготовки проектної документації щодо об'єктів здравоохра нання, освіти, культури, відпочинку, спорту і іншим об'єктам соціально-культурного та комунально-побутового призначення, об'єктів транспорту, торгівлі, громадського харчування, об'єктів ділового, адміністративного, фінансового, релігійного призначення, об'єктів житлового фонду);

  • б) санітарно-епідеміологічних вимог, вимог у сфері охорони навколишнього середовища, вимог до безпечного використання атомної енергії, вимог промислової безпеки, вимог до забезпечення надійності та безпеки електроенергетичних систем і об'єктів електроенергетики, вимог антитерористичної захищеності об'єктів;

  • в) вимог до процесів проектування, будівництва, монтажу, налагодження, експлуатації будівель і споруд;

  • г) вимог технічних умов підключення (технологічного приєднання) об'єктів капітального будівництва до мереж інженерно-технічного забезпечення.

Крім цього, до складу проектної документації потрібно включати:

  • проект організації будівництва об'єктів капітального будівництва;
  • вимоги до забезпечення безпечної експлуатації об'єктів капітального будівництва;
  • відомості про нормативну періодичності виконання робіт з капітального ремонту об'єкта капітального будівництва, необхідних для забезпечення безпечної експлуатації такого об'єкта, а також у разі підготовки проектної документації для будівництва, реконструкції багатоквартирного будинку відомості про обсяг і склад зазначених робіт.

Відомості про об'єкт капітального будівництва в завданні на проектування

При зазначення відомостей про об'єкти капбудівництва в завданні на проектування і в проектній документації необхідно вказувати так, як вимагає класифікатор об'єктів капітального будівництва за їх призначенням і функціонально-технологічними особливостями. І багато іншого.

Терміни вступу змін до Містобудівного кодексу РФ

У 27 статті цього закону визначено терміни вступу в силу змін.

  • Основна частина запрацює з 1 січня 2019 року.
  • Деякі положення почнуть діяти з моменту опублікування - тобто з 7 серпня 2018 року.
  • Пункти 11, 12, 14, підпункт "а" пункту 15, підпункт "б" пункту 33 статті 1, абзаци четвертий - шостий пункту 3 статті 3, пункт 1, підпункт "а" пункту 5 статті 9, стаття 15, частини 5 - 7 статті 26 цього закону набирають чинності з 1 вересня 2018 року.
  • Інша частина запрацює після 1 липня 2019 року
  • Абзац четвертий підпункту "б" пункту 3 і підпункт "б" пункту 4 статті 8 цього Закону набирають чинності з 1 січня 2022 року
ЗАВАНТАЖИТИ Федеральний закон від 3 серпня 2018 року №342 - ФЗ (Документ word)

Дізнайтеся про це на одноденному освітньому семінарі "Податкова оптимізація" + додатковий курс підвищення кваліфікації з видачею посвідчення.

Отримайте персональну консультацію від експерта по оптимізації податкових схем, яка допомогла виграти кілька десятків судових справ проти Податкової служби

Семінар веде кандидат юридичних наук Шестакова Катерина Володимирівна. Семінар відбудеться 2 жовтня 2018 року. Початок: 10 годині за московським часом. Формат участі в семінарі:
  • Очне на території СНТА за адресою: Москва, вул. Газетний пров., Будинок 3-5, ст. метро Охотний ряд (300 метрів від Червоної площі),
  • Вебінар (онлайн) для жителів регіонів Росії з трансляцією семінару в мережі Інтернет.
Подробиці про освітній курсі дивіться на офіційній сторінці заходу

Читайте також:

Популярні статті в категорії:

Які зміни в Містобудівний кодекс відбулися в 2018 році?
Які зміни в Містобудівний кодекс відбулися в 2018 році?
Що потрібно узгодити при перекладі земель з лісового фонду?
Що включати в проектну документацію об'єктів капітального будівництва?