Строительство »

Уряд схвалив законопроект про спрощення проведення комплексних кадастрових робіт

Проект федерального закону, підготовлений Мінекономрозвитку РФ, пропонує в ряді випадків закріпити можливість проводити комплексні кадастрові роботи при відсутності затвердженого проекту межування території Проект федерального закону, підготовлений Мінекономрозвитку РФ, пропонує в ряді випадків закріпити можливість проводити комплексні кадастрові роботи при відсутності затвердженого проекту межування території. Вже прийнято рішення внести законопроект на розгляд до Держдуми.

Проект Федерального закону N 441858-7 "Про внесення змін до Федерального закону" Про кадастрової діяльності "і Федеральний закон" Про державну реєстрацію нерухомості "в частині приведення положень про комплексних кадастрових роботах у відповідність до Містобудівною кодексом Російської Федерації" розміщений на сайті «Консультант Плюс ».

Федеральним законом від 03.07.2016 N 373-ФЗ "Про внесення змін до Містобудівна кодекс Російської Федерації, окремі законодавчі акти Російської Федерації в частині вдосконалення регулювання підготовки, погодження та затвердження документації з планування території та забезпечення комплексного і сталого розвитку територій та визнання такими, що втратили силу положень окремих законодавчих актів Російської Федерації "були визначені випадки, в яких підготовка документації з планування території з метою розміщення про 'екта капітального будівництва не є обов'язковою.

Нагадаємо, щодо земельних ділянок, зайнятих площами, вулицями, проїздами, набережними, скверами, бульварами, водними об'єктами загального користування та іншими об'єктами (територіями) загального користування, і земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, комплексні кадастрові роботи виконуються, якщо освіту таких земельних ділянок передбачено затвердженим в порядку, встановленому законодавством про містобудівну діяльність, проектом межування території.

Справжнім проектом в федеральні закони "Про кадастрової діяльності" та "Про державну реєстрацію нерухомості" вносяться зміни, спрямовані на встановлення можливості проведення комплексних кадастрових робіт за відсутності затвердженого проекту межування території.

У проекті передбачається можливість використання кадастровими інженерами технічних паспортів, оціночної та іншої документації, раніше підготовленої органами і організаціями технічного обліку та технічної інвентаризації. Органам державної влади і органам місцевого самоврядування, які є замовниками комплексних кадастрових робіт, пропонується надати право на безкоштовне отримання таких документів, що в свою чергу також спростить проведення таких робіт

Як повідомляє «ГІС-Асоціація», також встановлюються збільшені терміни здійснення державного кадастрового обліку на підставі карти-плану території; вводиться можливість призупинення здійснення державного кадастрового обліку земельних ділянок на підставі карти-плану території в разі зменшення площі уточнюється земельної ділянки більш ніж на 10% від площі, відомості про яку щодо цієї земельної ділянки містяться в ЕГРН.

За даними Росреестра, в 2017 році комплексні кадастрові роботи проведені в трьох пілотних регіонах - Республіці Тива, Бєлгородської та Астраханській областях. У 2018 року такі роботи проводяться в республіках Башкортостан, Комі, Мордовія, Саха (Якутія), Тува, Забайкальському, Камчатському, Пермському, Хабаровському краях, Амурській, Вологодської, Псковської областях і в Севастополі.

З текстом документа законопроекту можна ознайомитися за засланні .