Строительство »

У Мінрегіоні пояснили, як використовувати нові будівельні норми

forbes

Мінрегіонбуд прописав випадки, при яких проектувальники або архітектори оновити документацію відповідно до новими будівельними нормами або можуть її використовувати в існуючому вигляді.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає Урядовий портал.

"Розроблені і затверджені до 1 вересня 2018 року проекти будівництва коригування у зв'язку з прийняттям нових СНИП не підлягають", - заявили в міністерстві.

"Винятком є ​​лише випадки, коли іншими новими ДБН передбачається підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо - і пожежобезпеки, енергоефективності або доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Однак цей випадок не стосується об'єктів, будівництво яких здійснюється в терміни , визначені проектною документацією ", - повідомили в Мінрегіоні з посиланням на Парцхаладзе.

У міністерстві пояснили, що після вступу в дію нових СНИП по містобудуванню з 1 вересня у багатьох виникли питання про необхідність коригування вже існуючої містобудівної і проектної документації.

"Тому ми надали офіційне роз'яснення, в якому чітко прописали випадки, при яких проектувальники або архітектори повинні оновити документацію згідно нових норм або можуть її використовувати в існуючому вигляді. Нагадаю, що нові норми є обов'язковими до виконання, і будь-які їх порушення є неприпустимими", - сказав Парцхаладзе.

Згідно з роз'ясненнями Мінрегіону, використання містобудівної документації, затвердженої до 1 вересня 2018 року, допускається в частині, що не суперечить нормам нових СНИП "Планування і забудова територій".

При цьому надання містобудівних умов і обмежень та внесення змін до них має здійснюватися з урахуванням вже нових ДБН.

"Ті об'єкти, які пройшли експертизу і були затверджені до 1 вересня, вже можуть отримати дозвіл від ДАБІ та почати будівництво згідно зі старими ДБН без коригування згідно з новими. Крім цього, якщо будівництво об'єкта було припинено на якомусь етапі, його добудова повинна здійснюватися по документації, затвердженої до 1 вересня. Однак якщо в проект вносяться певні зміни, вони повинні відповідати новим ДБН ", - деталізував він.

Парцхаладзе підкреслив, що, незважаючи на спроби загальмувати в судах процес оновлення державних будівельних норм , Нові ДБН вступили в силу і діють відповідно до законодавства.

"На виконання постанови Окружного адмінсуду Києва дію наказу Мінрегіону, яким затверджені нові ДБН, було призупинено. Однак це призупинення не має зворотної дії в часі і не може анулювати або якимось чином скасувати вступу в силу ДБН. Ми продовжуємо відстоювати свою правоту в усіх інстанціях ", - підкреслив заступник міністра.

Так, в нових ДБН міститься більше 50 принципово якісних змін для поліпшення якості життя людей, зокрема введено:

- обмеження висотності забудови в містах - нове поняття "блакитні лінії";

- обмеження забудови в зелених зонах - нове поняття "зелені лінії", які визначають кордони ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;

- обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення в кілька разів;

- обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл в житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку і спорту;

- обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу та інші важливі зміни.

СНИП "Планування і забудова територій" були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

За останній рік роботи над новими нормами було проведено понад 80 відкритих круглих столів, де за участю експертів галузі, архітекторів, будівельників, представників місцевих органів влади, понад 70 громадських організацій та активістів обговорювали ключові питання майбутнього документа.

Державні будівельні норми - обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

економічна правда