Строительство »

Революційні містобудівні норми заморозили - Мінрегіон говорить про рейдерську атаку

Київський окружний адмінсуд своїм   рішенням   призупинив введення в дію наказу Мінрегіону, яким в Україні запускалися нові містобудівні норми (ДБН)

Київський окружний адмінсуд своїм рішенням призупинив введення в дію наказу Мінрегіону, яким в Україні запускалися нові містобудівні норми (ДБН). Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко.

таке Рішення суд прийняв, розглянувши позовну заяву компанії «Старонаводницька парк», яка поскаржилася, що вступ в силу нових ДБН обіцяє їй солідні збитки - зараз компанія закінчує розробку проектної документації для зведення якихось будівельних об'єктів.

За новими правилами, вважає позивач, майже готову документацію доведеться значно змінити. Більш того, Мінрегіон, запускаючи реформу, не передбачив ніяких перехідних положень. Що робити тим забудовникам, які зараз фіналізують підготовку проектів - неясно. Суд претензії компанії визнав справедливими і призупинив введення в дію нових ДБН.

Йдеться про гучних нормах, які протягом останнього року активно обговорювали в суспільстві - зниження поверховості та щільності забудови, винос парковок за дворову територію, установка ліфтів в паркінгах, дозвіл вбудовувати дитячі сади в багатоповерхові будівлі, відмова від сміттєпроводів і т.д.

Самі чиновники впевнені, що Рішення суду , Засідання якого провели за спрощеною процедурою і в закритому режимі, ні що інше, як рейдерська атака. І пообіцяли оскаржити скандальне Рішення .

Мотиви судової атаки на нас - відстрочити вступ в дію нового ДБН, відстрочити введення європейських норм безпечного та комфортного життя! Суд застосував спрощене виробництво, провівши засідання в закритому режимі, що не дозволило відстояти позицію Мінрегіону, розробників ДБН і громадськості. Тому команда Мінрегіону буде відстоювати свою позицію всіма законними методами, в судах разом з людьми », - заявив Геннадій Зубко.

Автор новини: ЮРІЙ ПАВЛОВ

джерело: protokol.com.ua