Строительство »

Екатеринбургская міська Дума: Містобудівна рада прийняла хостел і відкинув торговий центр

3 березня 2016

3 березня 2016

Глава Єкатеринбурга -Голова Єкатеринбурзькій міської Думи Євген Ройзман прийняв участь в роботі міського Містобудівної ради, що пройшов у Адміністрації міста Єкатеринбурга в четвер, 3 березня. На розгляд експертів було винесено два невеликих, але значущих для міста проекту.

У першому випадку мова йшла про будівництво торгового центру на площі Першої п'ятирічки на Уралмаші. Інвестор пропонує побудувати його на місці незабудованої ділянки, який зараз займає відселений житловий будинок, стихійний ринок і автостоянка. Торговий центр, за пропозицією проектувальників, повинен бути двоповерховим, з паркуванням на даху на 150 машиномісць. У його образ вони спробували внести нотки конструктивізму, що підкреслює загальне архітектурне рішення площі, але як показало обговорення, проект не доопрацьований.

Основні претензії міських архітекторів і містобудівників були пов'язані з непродуманість логістики людських потоків навколо будівлі. Поруч з проектованим торговим центром розташовується трамвайна зупинка. Городяни, які очікують на ній транспорт і виходять з нього, змушені будуть буквально лоб в лоб стикатися з потоком відвідувачів торгового центру. Архітектурну ж ситуацію на площі Першої п'ятирічки, яка зараз виглядає незавершеною, обсяг торгового центру не покращує. Він занадто низький навіть порівняно з іншими будівлями на площі, не кажучи вже про її масштабах в цілому.

У підсумку проект відкинули, запропонувавши проектної організації, її розробила, і замовнику будівництва принципово змінити підходи до архітектури будівлі, зробивши його більш гармонійним навколишній забудові.

Другий проект стосувався реконструкції колишнього ресторану «Пожарка», розташованого на перетині вулиць Луначарського та Першотравневої під багатофункціональний центр, основою якого має стати хостел. Незважаючи на те, що і цей проект так само повинен буде повністю змінити вигляд однієї з центральних міських базарною - площі Радянської Армії, архітектурному спільноті міста він видався дуже вдалим.

Проектувальники грамотно оцінили можливості і цілі реконструкції невеликого двоповерхового будинку, запропонувавши надбудову, що піднімає будівлю до 6 поверхів. На площі в 3, 5 тисячі метрів вони запропонували розмістити бюджетну готель на 90 постояльців в форматі хостелу, вирішивши таким чином питання з розміщенням студентів, які приїжджають в Єкатеринбург з туристичними або освітніми цілями. У своєму проекті вони постаралися врахувати не тільки «вирівнювання рівня» перспективи вулиці Луначарського, але і зробили відсилання до загальної колірної композиції площі, де переважає червоно-сіра кольорова гама.

«Катеринбургу дуже потрібні готелі рівня 1-2 зірки і хостели. Вони будуть сприяти розвитку туризму в нашому місті. Обговорення в Державній Думі заборони на розміщення хостелів в житлових будинках може привести до необхідності будувати об'єкти, призначені під малобюджетне розміщення цілеспрямовано. Упевнений, що в даному випадку така реконструкція виправдана і необхідна », - сказав Глава Єкатеринбурга, виступаючи на Містобудівній раді.

У підсумку проект хостелу був прийнятий. Абсолютна більшість експертів схвалили концептуальне проектне рішення реконструкції будівлі і попросили замовника проекту та архітекторів, його представили, уявити експертному співтовариству остаточний варіант планувального рішення хостелу.