Строительство »

Заміна паспорта в 45 років

 1. Куди звертатися, щоб замінити паспорт в 45 років?
 2. Які документи потрібні для заміни паспорта в 45 років?
 3. Бланк заяви на заміну паспорта
 4. В які терміни видають новий паспорт?
 5. Держмито при заміні паспорта
 6. Штраф за прострочений паспорт

Громадянин зобов'язаний замінити паспорт, досягши 45-річного віку. Краще зайнятися процедурою, яка називається «заміна паспорта в 45 років», не чекаючи накладення штрафних санкцій.

Куди звертатися, щоб замінити паспорт в 45 років?

Важливо знати, після 45-го дня народження документ буде визнаватися дійсним тільки один місяць. Щоб громадянину видали новий документ, йому слід з'явитися в Федеральну міграційну службу РФ із заявою про зміну паспорта і здійснити заміну паспорта в 45 років.

Коли людина серйозно хвора і не в змозі самостійно дістатися до ФМС РФ, тоді він має право вимагати, щоб документи посадовою особою організації приймалися на дому. Відповідне прохання викладається письмово і направляється у відділення ФМС.

Коли сам заявник серйозно хворий, то з його згоди поклопотатися про заміну старого паспорта можуть близькі йому люди. Сьогодні передбачена можливість подачі заяви онлайн, що зручно для людей, у яких мало вільного часу.

Які документи потрібні для заміни паспорта в 45 років?

Процедура обміну передбачає збір наступних документів:

 • Паспорт.
 • Заява на заміну паспорта в 45 років. Форму відповідного зразка необхідно заповнити від руки або машинописним способом.
 • 2 фото.
 • Документ (чек про оплату), що підтверджує сплату держмита.

Крім того, цей список може бути продовжений для різних категорій громадян:

 • Військовий квиток, якщо людина є військовозобов'язаним.
 • Свідоцтво про народження дитини, якій ще не виповнилося 14 років. Відомості про нього перенесуть в паспорт.
 • Домова книга або інший документ, службовець підтвердженням реєстрації за місцем проживання.
 • Свідоцтво про укладення або розірвання шлюбу за умови, що таке є.

Бланк заяви на заміну паспорта

Форма № 1-П призначена для заповнення заяви, яку подають, щоб замінити паспорт. Важливо не допускати ніяких помилок.

Необхідно вказати:

 • прізвище, ім'я, по батькові заявника,
 • місце проживання,
 • підлога,
 • рік народження.

Потрібно повідомити причину, по якій подається заява. У формі також повинна бути інформація про сімейний стан громадянина. Підпис слід ставити тільки в тому випадку, коли ви впевнені, що все заповнено правильно. Якщо такої впевненості немає, то краще зробити це в присутності паспортиста.

В які терміни видають новий паспорт?

Документи на заміну старого паспорта громадянин повинен подати протягом 30 днів. Протягом місяця особа, яка досягла 45-річного віку, може користуватися своїм паспортом. Переоформлення здійснюється за 10 або 30 днів. Зазвичай новий документ видають через 10 днів. На заміну старого паспорта йде 30 днів в тому випадку, коли у громадянина прописка за іншою адресою.

Держмито при заміні паспорта

Якщо скористатися послугами Єдиного порталу державних і муніципальних послуг при подачі заяви, то громадянин отримує можливість зменшити суму держмита на 30%. Таким чином, для будь-якої людини розмір державного мита може скласти не 300 руб., А 210 рублів.

Якщо громадянин не може надати підтвердження сплати державного мита, співробітник ФМС не стане приймати документи на заміну паспорта.

Штраф за прострочений паспорт

З дня, коли людині виповнюється 45 років, його старий паспорт буде дійсний протягом 30 днів. Якщо громадянин не встигне за цей час звернутися в паспортний стіл і подати заяву, йому загрожують штрафні санкції. За несвоєчасну подачу документів росіянам доведеться заплатити 2 - 3 тисячі рублів, а жителям столичних міст - 3 - 5 тисяч рублів.

Розмір штрафу може визначити тільки інспектор. Буває, що громадянин подає на обмін прострочений паспорт, але штраф з нього при цьому не стягується.

 • При прийнятті документів інспектор не помітив прострочення. Відповідно до статті 4.5 щодо громадянина не можуть застосовуватися штрафні санкції. Пройшов момент, коли заявника можна було залучити до адміністративної відповідальності.
 • Громадянин зможе довести, що в його випадку подача на заміну прострочений паспорт може розглядатися як малозначний проступок. Наприклад, закон порушила вагітна жінка, у якої була загроза викидня. Громадянин ніде не використовував прострочений паспорт і добровільно з'явився у відділення ФМС і попросив інспектора замінити прострочений документ. Людина порушив закон, бо переживав особисту драму - від нього пішла дружина. У громадянина можуть бути і інші поважні причини, що пояснюють його несвоєчасну явку в відділення ФМС.

У другому випадку пом'якшувальні обставини будуть прийняті до уваги, однак мінімальний штраф доведеться заплатити. Щоб уникнути адміністративної відповідальності, знадобиться вчасно заменіті паспорт в 45 років на новий.

Куди звертатися, щоб замінити паспорт в 45 років?
Які документи потрібні для заміни паспорта в 45 років?
Куди звертатися, щоб замінити паспорт в 45 років?
Які документи потрібні для заміни паспорта в 45 років?
В які терміни видають новий паспорт?