Строительство »

Умови приватизації житла. держмито

  1. Умови приватизації житла
  2. Держмито за приватизацію квартири
  3. Як почати процедуру приватизації
  4. Переваги приватизації квартир

Житлові будинки, квартири, займані громадянами за укладеними договорами соціального найму , Підлягають приватизації. Згідно із законом, не можна приватизувати аварійні житлові приміщення, житло в гуртожитку, в закритих військових містечках, службове житло і житлофонд стаціонарних утворень соцзахисту населення в сільських поселеннях.

Умови приватизації житла

Житлові будинки, квартири, займані громадянами за укладеними   договорами соціального найму   , Підлягають приватизаціїІнше житло підлягають передачі

в загальну або часткову власність . Неповнолітні, які стали законними власниками даних житлових приміщень шляхом їх приватизації, мають всі підстави одноразово безкоштовно приватизувати житло після досягнення ними 18 років.

Щоб приватизувати нерухомість, потрібно отримати згоду або відмову всіх проживаючих в даному житлі членів сім'ї, в т.ч. і неповнолітніх (14 - 18 років). Процедура приватизації неповнолітніми здійснюється за допомогою згоди їх батьків (інших законних представників неповнолітніх).

Якщо хтось із членів сім'ї не дає згоди і не відмовляється від процедури приватизації, то ця ситуація вирішується в судовому порядку. умови приватизації житла є обов'язковими; в разі їх невиконання цю процедуру буде виконати неможливо.

Необхідні документи

Всі зазначені документи необхідно надати в оригіналі разом з копіями.

Держмито за приватизацію квартири

Спеціаліст реєстраційної палати видає квитанцію для оплати держмита за приватизацію квартири . При оформленні спільної сумісної власності держмито складе 500 рублів. При оформленні часткової власності зазначена сума ділиться на кількість власників.

Як почати процедуру приватизації

Спочатку необхідно подати заяву в місцеві районні (міські) органи, наділені повноваженнями щодо приватизації житла. Фахівці протягом декількох днів підготують договір на передачу житлового об'єкта у власність громадян.

Далі, з даним договором і перерахованими вище документами Ви йдете в реєстраційну палату. Як правило, видача свідоцтва про право власності на нерухомість видається від 5 до 10 днів. При отриманні на руки даного свідоцтва ви стаєте законним власником.

Переваги приватизації квартир

Після вищеописаного процесу громадяни є власниками житла з правом його продажу, оренди, обміну, іншої угоди на свій розсуд. Приватизація - це безкоштовне придбання майна у власність на відміну від покупки квартири за чималі гроші.

При виникненні заборгованості по оплаті комунальних послуг власників житла не виселяють, в той час як з житла за договором соцнайма - мають повне право. Приватизоване житлове приміщення передається у спадок, а в разі розірвання шлюбу залишається належати тому, на кого воно було оформлено і поділу не підлягає.