Строительство »

«Інтерком-Аудит» | Інтерком-Аудит в ЗМІ | 26 січня 2010, Російська бізнес-газета
Російська бізнес-газета
№736, 26.01.2010

мито зросте
Підприємці платитимуть більше

Юлія Васильєва

Громадянам та організаціям у цьому році доведеться розщедритися, держава вирішила збільшити розмір держмита. Більш того, воно вводить цілий ряд нових юридично значущих дій, за вчинення яких в даний час державне мито не стягується. Діяти нові правила почнуть вже на цьому тижні, вступає в силу закон від 27.12.2009 N 374-ФЗ "Про внесення змін до статті 45 частини першої і в голову 25.3 частини другої Податкового кодексу РФ ...".

До речі, платити більше будуть не всі, новий закон звільняє від сплати держмита органи державної влади РФ, органи державної влади суб'єктів РФ і органи місцевого самоврядування при їх зверненні в інші органи держвлади за здійсненням юридично значущих дій, в тому числі і при зверненні до судів в як позивачів та відповідачів.

Як розповіла "РБГ" Олена Потеміна, заступник керівника департаменту податкового і фінансового консалтингу АКГ "Інтерком-Аудит", поправки в главу 25.3 "Державне мито" в основному полягають у підвищенні розміру мита практично по всіх підставах. "Організаціям слід звернути увагу, що розмір мита при подачі позовних заяв у справах, що розглядаються в судах загальної юрисдикції, світовими суддями, а також в арбітражних судах, збільшився майже в два рази", - зазначила експерт.

Істотні зміни, за словами Потеміной, відбулися в частині положень статті 333.33 НК РФ, які встановлюють розміри державного мита за державну реєстрацію, а також за вчинення інших юридично значимих дій. Так з'явилися нові підстави для справляння мита. Наприклад, за видачу свідоцтва про реєстрацію особи, що здійснює операції з прямогонним бензином або з денатурованим етиловим спиртом, - 2000 рублів.

Акціонерним товариствам, на думку експерта, слід звернути увагу на збільшення в 2 рази розмірів держмита за вчинення дій, пов'язаних з державною реєстрацією випусків (додаткових випусків) емісійних цінних паперів. Крім того зміни в бік збільшення торкнулися суми за право використання найменувань "Росія", "Російська Федерація" і утворених на їх основі слів і словосполучень в найменуваннях юридичних осіб - 50 000 рублів (у порівнянні з чинним раніше розміром 10 000 рублів).

Неприємний сюрприз очікує власників транспортних засобів. "Більш ніж в 3 рази підвищені розміри мита за державну реєстрацію транспортних засобів та вчинення інших реєстраційних дій, - розповіла Олена Потеміна. - Наприклад, за вчинення дій, пов'язаних з видачею державних реєстраційних знаків на автомобілі, - 1500 рублів (замість 400 рублів), з видачею паспорта транспортного засобу - 500 рублів (замість 100 рублів); ​​за видачу талона про проходження державного технічного огляду - 300 рублів (замість 30 рублів) ".

Сергій Хаванскій, юрист-аналітик Юридичного бюро "Падва і Епштейн", звернув увагу, що вдвічі зростає розмір мита за державну реєстрацію юридичної особи (до 4000 рублів), за акредитацію філій іноземних організацій, що створюються на території РФ (до 120 000 рублів), за державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця (до 800 рублів).

У багатьох випадках вдвічі зросли суми мита, що сплачуються при зверненні до органів РАГС. Значно, за словами експерта, збільшені розміри держмита за вчинення дій, пов'язаних з набуттям громадянства РФ або виходом з громадянства РФ, за видачу або продовження строку дії посвідки на проживання 2000 рублів (замість 1000), а також з в'їздом або виїздом з РФ, придбанням права на трудову діяльність на території РФ. Навіть за видачу закордонного паспорта старого зразка (без електронного носія інформації) розмір держмита становитиме 1000 рублів (було 400). Збільшаться розміри держмита за державну реєстрацію угод з нерухомістю, ЗМІ, лікарських засобів. Внесено зміни в питання сплати держмита щодо ліцензування різних видів діяльності і т.д.