Строительство »

Історія: 68 років тому в Свердловську був організований обласний госпіталь для ветеранів війни

11 лютого 2014 15:08 11 лютого 2014 15:08   Історія майбутнього Свердловського обласного клінічного психоневрологічного госпіталю для ветеранів воєн бере свій начало 19 жовтня 1941 року, коли в будівлі школи на вулиці 9 січня (нині вулиця Бориса Єльцина) було розгорнуто евакогоспіталь №3866

Історія майбутнього Свердловського обласного клінічного психоневрологічного госпіталю для ветеранів воєн бере свій начало 19 жовтня 1941 року, коли в будівлі школи на вулиці 9 січня (нині вулиця Бориса Єльцина) було розгорнуто евакогоспіталь №3866.

Шістдесят вісім років тому, в лютому 1946 року, відповідно до наказу Свердловського облздороввідділу він був реорганізований в обласний ортопедо-хірургічний госпіталь для лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни. Початкова потужність госпіталю становила 200 ліжок.

Нинішній унікальний госпітальний містечко на Широкій Річці будувався на кошти, зароблені на суботниках, які в 1980-і роки проводилися по всій країні. Перша черга госпітального комплексу була побудована в 1983 році, друга черга прийнята в експлуатацію в 1995 році. Таким чином, добровільний внесок в створення сучасних корпусів госпіталю внесли сотні і тисячі людей: інженерів, робітників, студентів і навіть школярів.

У 1993 році Міністерство охорони здоров'я РФ видало наказ, на підставі якого всі госпіталі інвалідів Вітчизняної війни були перейменовані в госпіталі ветеранів воєн, а до Свердловському госпіталю були прикріплені всі території Росії для надання спеціалізованої допомоги хворим з наслідками черепно-мозкової травми.

Сьогодні Свердловський госпіталь для ветеранів воєн є одним з найбільших в Росії і єдиним в країні госпіталем психоневрологічного профілю для лікування наслідків контузій і поранень спинного і головного мозку, периферичної нервової системи, нервово-психічних розладів, а також неврологічних захворювань.

На основній базі функціонують 20 спеціалізованих стаціонарних відділень. Потужність госпіталю становить 1260 ліжок. Щорічно він приймає понад 20 тисяч пацієнтів. Всього на обліку перебуває понад 250 тисяч осіб.

Вже протягом багатьох років традиційним в програмі святкування Дня Перемоги є відвідування госпіталю першими особами Єкатеринбурга. Керівники міста розмовляють з пацієнтами, вручають подарунки фронтовикам. У тому числі за рахунок таких зустрічей Адміністрація міста Єкатеринбурга максимально виконує поставлене завдання - не забути нікого і дійти до кожного ветерана.Ключові слова: госпіталь для ветеранів воєн , історія

Матеріали по темі