Строительство »

Передмістя Одеси: життя без благ цивілізації

Найближчі ясла тепер на Чорноморці. Фото: з архіву Г. Петрової

Передмістя Одеси: життя без благ цивілізації Катерина Фоміна https://cdn.segodnya.ua/img/article/5135/55_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5135/55_tn.jpg 2014-04 -17T09: 43: 42 + 03: 00 Одеса Найбільшою своєю проблемою жителі селищ вважають відсутність об'єктів соціального забезпечення

Червоний Хутір, житловий масив "Райдужний", Золота гірка - з року в рік Одеса обростає нічийними масивами без шкіл, дитячих садків, поліклінік та іншої інфраструктури. Фактично в межах міста (юридично - в Овідіопольському районі) у людей немає каналізації і сміттєвих контейнерів, а водопровідні крани в житловому будинку б'ють струмом. Займатися проблемами передмістя нікому - чиновники і забудовники перекладають відповідальність один на одного. "Сегодня" побувала на околицях Одеси і дізналася, як живе тамтешній народ.

НЕМАЄ ГРОШЕЙ НА СЕЛИЩА. При будівництві людям обіцяли, що їхні будинки обов'язково увійдуть в комунальну власність, але роки йдуть, а віз і нині там. У райдержадміністрації кажуть - приєднати до міста селище непросто: потрібно постанову уряду, а державі зараз не до того. "Ми знаємо про проблеми передмістя, але поки немає можливості їх вирішити через відсутність коштів. Ми боремося з забудовниками, які обіцяють дитсадки, але не будують їх", - зізнався "Сегодня" заступник голови Овідіопольська РДА Олег Мацей Макушевський.

Найбільшою своєю проблемою жителі селищ вважають відсутність об'єктів соціального забезпечення і умов для життя. "У нас немає доріг, вуличного освітлення, медпункту, пошти, каналізації і сміттєвих баків", - поскаржилася нам мешканка Золотий гірки Олена Майданюк, яка протягом кількох років веде безрезультатну переписку з чиновниками. Останні тим часом про все знають і вже включили перераховані проблеми в план з розвитку. "Проблем багато і у нас по їх вирішенню великі плани, але немає фінансування", - зізналася "Сегодня" місцевий депутат Ольга Бутенко, а глава селища Сергій Шепель говорить, що каналізацію не дають побудувати вузькі дороги: "У Золотій горі складно спроектувати каналізаційні мережі , так як ширина проїжджої частини там менше трьох метрів, та й насосну станцію поставити ніде ".

НЕЗАДОВОЛЕНІ ТАРИФАМИ. Жителі "Райдужного" платять 1,24 грн за 1 кіловат електроенергії, замість міських 28 копійок. "Жек встановлює грабіжницькі тарифи ", - обурюється голова ініціативної групи житлового масиву Христина Матюшенко і дивується, чому влада це ніяк не контролює. "Енергетична компанія налічує людям тариф за цінами підприємства-забудовника", - пояснив нам директор "Жилкомсервісу" Едуард Бугаевский. А в будівельній компанії відзначають, що всі інженерні комунікації тягнули за "спасибі", але ходити і оформляти за мешканців договори з РЕМ не будуть. "Це довгий процес і єдине, чим ми могли допомогти мешканцям - це провести електрику через наше підприємство, правда, за більш високим тарифом", - говорить директор будівельної компанії Дмитро Кривий.

Обіцяли побудувати. Тут же, в "Райдужному", мами скаржаться на відсутність дитсадка, лікарні і міліцейського відділку. "Дитину доводиться возити в поліклініку в Овідіополь (це в 30-ти кілометрах. - Авт.), Хоча поруч є лікарня, в якій нас не приймають. Дитсадок відкрили приватний, куди можна влаштуватися за три тисячі гривень на місяць, але для нас - це дуже дорого ", - продовжує мешканка масиву Христина і додає, що сусіди навіть вдаються до хитрощів - зберігають міську прописку, щоб мати доступ до благ цивілізації. На запитання мешканців, чому немає ні садка, ні школи, чиновники знову кивають на забудовника, мовляв, обіцяв, але не зробив. "У плані будівельників все було передбачено, а нам держава витрати фінансує лише на 30%", - виправдовується голова селищної ради Сергій Шепель. У той же час забудовники розводять руками - зробили все, що обіцяли. "Все передбачені об'єкти ми побудували, а за іншим нехай люди звертаються до селищного голови", - говорить забудовник Дмитро Кривий і додає, що ще рік тому здав в експлуатацію будівлі пошти та міліцейського відділку.

До слова, на Червоному Хуторі місцеві жителі теж вимагають дитсадок - старий давно знесли, а найближчі ясла тепер на Чорноморці. "Ще й вода з крана почала бити струмом ", - говорить місцева жителька Галина Петрова і розводить руками, не знаючи до кого бігти зі своїми проблемами." У нас всі сусіди обурені і вимагають переобрати Шепеля, може, хоч нова влада зверне увагу на народ ", - зітхає Галина.

ЗЛОЧИННІСТЬ. У селищах скаржаться на розгул злочинності - вбивства, зґвалтування та пограбування. Для грабіжників і маніяків околиці - злачне місце: міліції і муніципальної охорони тут немає, співробітники Київського райвідділу міліції на злочини не реагують, тому що це не в їх компетенції, а з Овідіополя поки доїдуть - вже може бути пізно. Місцеві жителі зізнаються - після 6-ти з'являтися на вулиці небезпечно, а в парадних раз у раз відбуваються напади: то телефон відберуть, то гаманець.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку