Строительство »

З грудня квартплата зросте на третину

Ознайомитися з новими тарифами можна в жеку і на сайті міськради

З грудня квартплата зросте на третину Середа Катерина https://cdn.segodnya.ua/img/article/2768/70_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2768/70_tn.jpg 2011-11- 22T08: 59: 52 + 02: 00 Крим Мешканці 9-поверхівок заплатять на 50% більше, а незадоволеним радять створювати ОСББ

У Сімферополі з 1 грудня вводяться в дію нові тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій. Скільки доведеться віддавати за власні квадратні метри, уже підрахували в жеках, і тарифи пройшли узгодження міської влади.

"Повісили нам на під'їзді оголошення з новими цінами - квартплата підвищилася десь на третину, а пенсія залишилася все тій же, - скаржиться пенсіонерка Олена Гуденко. - Та й не зрозумієш нічого в цих цифрах. Раніше у всьому місті платили однаково, а зараз в сусідніх будинках різна плата ".

У мерії Сімферополя пояснюють: ціна залежить від району, поверховості, наявності ліфтів і переліку послуг, що надаються, тому тарифи розраховуються для кожного будинку окремо. Що стосується своєчасності збільшення квартплати, в міськвиконкомі запевняють, що з травня 2009 року, коли тарифи зросли в минулий раз, собівартість вивезення сміття збільшилася на 127%, хозматеріали подорожчали на 80%, а мінімальна зарплата зросла на 87%.

"Підприємства стали зазнавати збитків, а значить, не можуть в повному обсязі надати необхідні послуги з утримання будинків в порядку, - розповів" Сегодня "заступник міського голови Микола Порицький. - Тому з огляду на фінансовий стан підприємств, було необхідно встановити тарифи, які забезпечать стовідсоткове відшкодування витрат на послуги ".

Як пояснили в управлінні економіки міськвиконкому, тарифи на квартплату в Сімферополі розраховуються згідно з постановами Кабміну за тією ж методикою, що і в будь-якому іншому місті України.

"Тим, ​​хто незадоволений встановленими тарифами, ми пропонуємо альтернативний варіант, - каже заступник начальника управління економіки Тетяна Манівчук. - Мешканці будинку можуть за власною ініціативою створити об'єднання співвласників багатоповерхового будинку (ОСББ) і на законних підставах самі встановлювати тарифи", - зазначила Тетяна Василівна.

Ознайомитися з новими тарифами можна в жеку і на сайті міськради. Виявляється, що найсерйозніший шкоди очікує бюджети жителів висоток. У багатоповерхових будинках послуг більше, а їх надання затратнее: потрібно обслуговувати ліфти, прибирати великі двори і містити потужні системи комунікації.

ЗА ЩО МИ ПЛАТИМО

Юристи радять цікавитися переліком послуг, включених в тариф на утримання будинків та прилеглої території. Якщо якась із них не надається - подавати в суд .

Так, в багатоповерховому будинку зобов'язані обслуговувати і ремонтувати системи водопостачання, водовідведення, теплопостачання та каналізації, підтримувати технічну справність ліфтів, упорядковувати двори і дитячі майданчики.

Також в тариф включаються послуги з прибирання та вивезення сміття, дезінсекція та дератизація, забезпечення нічного освітлення прилеглої території, підкачка води, прибирання підвалів та вивезення снігу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку