Строительство »

Як купити або отримати земельну ділянку в Гомелі?

Місто Гомель - це 140 квадратних кілометрів, або 78 тисяч земельних ділянок, для різних цілей наданих юридичним і фізичним особам. Вимірами земельних наділів, підготовкою рішень про їх надання і вилучення, інвентаризацією і іншими питаннями, пов'язаними з користуванням землею, в обласному центрі займається землевпорядна служба Гомельського міськвиконкому. Чи є ще в місті вільна земля, як її можна придбати і скільки це коштує - на ці питання відповів начальник служби Ігор Дьячков. Місто Гомель - це 140 квадратних кілометрів, або 78 тисяч земельних ділянок, для різних цілей наданих юридичним і фізичним особам

Начальник землевпорядної служби Гомельського міськвиконкому Ігор Дьячков. Фото: Анна Пащенко

Для прикладу, максимальна ціна земельної ділянки з торгів під індивідуальне житлове будівництво в минулому році склала 600 мільйонів неденомінованих рублів. Це гарне місце в мікрорайоні Хутір біля озера. У той же час в Романович можна було купити землю за 50 мільйонів неденомінованих рублів.

Цього року минуло три аукціони, на яких реалізували 11 ділянок. Інформацію про всі торги розміщується на офіційному сайті Гомельського міськвиконкому.

- Згідно з концепцією затвердженого в минулому році генерального плану, в найближчі роки до Гомеля НЕ будуть приєднувати нові землі. Романовичі в кінці кінців закінчаться. Чи не настане момент, коли місто не зможе запропонувати жодної ділянки?

- Частка Романовичів у формуванні ділянок на аукціон насправді дуже мала. На аукціонах ми в основному націлені на максимальну вигоду і максимальну забудову центру міста, де є інфраструктура: сади, школи, дороги. Тому намагаємося виявляти і пропонувати учасникам торгів найбільш ліквідні ділянки. Площа Гомеля складає близько 140 квадратних кілометрів, і у нас багато резервів в пошуку ділянок.

- Що стосується можливості отримати землю безкоштовно: скільки людей стали в минулому році її щасливими володарями і скільки ще черговиків залишилося?

- У минулому році у нас відбулося 14 розподілів земельних ділянок. За цей період близько 400 осіб отримали свідоцтва про державну реєстрацію земельних ділянок.

В цілому на початок 2016 року в черзі на отримання земельної ділянки стояло близько тисячі чоловік. За рік на розподіл ми запросили приблизно 1,5 тисячі. У тому числі людей, які вже одного разу відмовилися від отримання ділянки. Фактично в Гомелі в черзі зараз коштують близько 500 осіб. З них дві третини становлять ті, кому вже пропонували вибрати земельний наділ. Вони будуть запрошені повторно, а в разі відмови виключені з черги. Іншими словами, первинних черговиків у нас зараз людина 100-130.

- Чому деякі люди відмовляються від безкоштовної землі?

- Я думаю, коли питання стає руба: брати чи не брати, вони добре обмірковують всі «за» і «проти», вважають свій сімейний бюджет і розуміють, що поки не готові будувати будинок. Але чимало й тих, хто неправильно оцінює свої матеріальні можливості і не до кінця розуміє, що значить отримати ділянку безкоштовно.

Тільки за минулий рік за неосвоєння ми вилучили у громадян близько 300 ділянок. Це майже 15 відсотків від 1 і 2 черг Романовичів. Це означає, що люди заплатили за оформлення документів, за розробку проектно-кошторисної документації, а потім втратили ці гроші.

Адже не можна взяти ділянку, а будуватися тоді, коли вважатиме за потрібне. Відомо ж, що законодавством встановлені чіткі терміни: протягом року потрібно приступити до освоєння ділянки, а протягом трьох років - звести коробку під кришу.Конечно, бувають різні життєві ситуації. Для виходу з них передбачені такі варіанти, як консервація і продовження будівництва. Але в основному, 95-98 відсотків людей, у яких вилучили ділянки, це ті, хто спочатку не розрахував свої можливості.

- До недавнього часу в Гомелі не було випадків вилучення землі, на якій вже було розпочато будівництво ...

- Так, у всій країні поки зафіксовано поодинокі випадки проведення подібної процедури. Ми також почали цю роботу. Є Указ Президента № 87, яким передбачено вилучення земельних ділянок з розташованими на них незакінченими капітальними будівлями. Тобто, наприклад, людина побудувала фундамент і більше трьох років не завершує коробку під дах, така ділянка підлягає вилученню. Існує спеціальна процедура, в судовому порядку розривається договір оренди земельної ділянки або припиняються права на нього. За результатами проведення аукціонних торгів громадянину виплачуються кошти, які він вклав у будівництво фундаменту, а новий покупець, в свою чергу, отримує земельну ділянку і фундамент.

Треба розуміти, що наші фахівці не сидять і не вважають годинник простроченого часу. Навпаки, завжди готові вислухати людину. І взагалі, не в інтересах міста вилучати ділянки. Адже чим більше вводиться житла, тим краще. Це і робочі місця для тих, хто будує, привозить матеріали, надає в оренду інструмент та інше. Але є випадки, коли терміни затягують на десятки років. Тоді доводиться вживати заходів.

- Як працівники вашої служби все встигають: встежити за простроченим будівництвом, сформувати ділянки на аукціони, працювати з земельними спорами, контролювати черга бажаючих отримати ділянку?

- У землевпорядної служби Гомеля сьогодні працюють лише 15 фахівців-землевпорядників. І дійсно, це люди, які повинні виконувати величезну кількість різних функцій, володіти по-справжньому великим об'ємом інформації. Тому в наших рядах енергійні, уважні, комунікабельні люди - одним словом, професіонали своєї справи.

джерело: гомельські відомості

Стрельченко Дар'я

27.02.2017

переглядів: сьогодні 0, за останні 7 днів 23, за місяць 66

Коментарі:

Матеріали номера 8/2017

Чи не настане момент, коли місто не зможе запропонувати жодної ділянки?
Що стосується можливості отримати землю безкоштовно: скільки людей стали в минулому році її щасливими володарями і скільки ще черговиків залишилося?
Чому деякі люди відмовляються від безкоштовної землі?
Як працівники вашої служби все встигають: встежити за простроченим будівництвом, сформувати ділянки на аукціони, працювати з земельними спорами, контролювати черга бажаючих отримати ділянку?