Строительство »

Реєстрація приватних фондів в Нідерландах

 1. Застосування приватного фонду в Нідерландах
 2. Переваги приватного фонду в Нідерландах
 3. недоліки
 4. оподаткування
 5. Інші обов'язкові платежі
 6. Особливості приватного фонду в Нідерландах
 7. Характеристики приватного фонду в Нідерландах
 8. Загальна інформація про Нідерланди
 9. Ще по темі
 10. Що робити далі

Відмінний інструмент для володіння і захисту активів  Респектабельний імідж і висока конфіденційність  Застосування приватного фонду в Нідерландах  Переваги приватного фонду в Нідерландах  Бездоганна репутація країни  висока конфіденційність  політична стабільність  Ні валютного контролю  При дотриманні ряду умов приватний фонд не платить податків і не здає фінансову звітність  Немає вимог до мінімального розміру активів фонду  недоліки  Висока вартість створення та утримання фонду  оподаткування  Фонд не платить податок на прибуток за умови, що він не займається активною комерційною діяльністю, яка має на увазі конкуренцію з іншими бізнес-структурами

Відмінний інструмент для володіння і захисту активів

Респектабельний імідж і висока конфіденційність

Застосування приватного фонду в Нідерландах

Переваги приватного фонду в Нідерландах

 • Бездоганна репутація країни
 • висока конфіденційність
 • політична стабільність
 • Ні валютного контролю
 • При дотриманні ряду умов приватний фонд не платить податків і не здає фінансову звітність
 • Немає вимог до мінімального розміру активів фонду

недоліки

 • Висока вартість створення та утримання фонду

оподаткування

Фонд не платить податок на прибуток за умови, що він не займається "активною комерційною діяльністю", яка має на увазі конкуренцію з іншими бізнес-структурами.

Активною комерційною діяльністю не вважається отримання доходів у вигляді:

 • дивідендів від дочірніх компаній;
 • виручки від реалізації / перепродажу цінних паперів ;
 • орендних платежів від нерухомості;
 • інвестиційного прибутку від брокерів або інвестиційних фондів.

Таким чином, використання фонду виключно для володіння і захисту активів звільняє його від місцевого оподаткування.

У разі здійснення фондом активної комерційної діяльності доходи від неї будуть обкладатися податком на прибуток за ставкою 20-25% і іншими податками.

Інші обов'язкові платежі

 • Одноразовий реєстраційний збір - 100 EUR.
 • Щорічний державний збір до бюджету - 100 EUR.

Особливості приватного фонду в Нідерландах

Приватний фонд (нід. Stichting) підлягає обов'язковій державній реєстрації. Установчий договір фонду повинен бути складений на нідерландською мовою, нотаріально завірений і поданий до місцевого торговий реєстр . У ньому зазначаються назва фонду, цілі його створення, ім'я Засновника і відомості про Директора (або Раді директорів якщо їх декілька). Ця інформація стає публічно доступною.

Процедура управління активами закріплюється у Внутрішньому статуті фонду, який є конфіденційним документом. Внутрішній статут може бути англійською мовою і не повинен завірятися нотаріально.

У власність приватного фонду можна передавати будь-які активи. З юридичної точки зору їх кінцевим власником стає фонд, при цьому у самого фонду власників немає. Крім володіння і розпорядження майном, приватний фонд може відкривати банківські рахунки і мати власні борги і зобов'язання.

Згідно із законодавством Нідерландів, метою приватного фонду не може бути здійснення платежів на користь його Засновника, посадових осіб, а також будь-яких третіх осіб, за винятком випадків, коли такі платежі носять благодійний або соціальний характер. Таким чином, голландський приватний фонд за замовчуванням вважається "цільовим" і в цьому плані схожий на англо-саксонський цільової траст .

Обійти вищевказане обмеження на виплати досить легко. Зробити це можна трьома різними способами:

1. Організація так званого "StAK-фонду" (скор. Від нід. Stichting Administratiekantoor) - найбільш популярний спосіб. Його суть полягає в відділенні юридичного права на володіння певним активом від бенефіціарного права на отримання доходу від нього. Найчастіше StAK-фонд використовується в якості холдингу , У власність якого передаються акції / частки дочірніх компаній. Акціонери / учасники таких компаній укладають з фондом договори довірчого управління і по суті набувають статусу його "бенефіціарів" (хоча в документації цей термін не вживається). Натомість переданих акцій / часток StAK-фонд видає "депозитарні розписки" (нід. Certificaten) - документи, що засвідчують право на отримання доходу.

Детальніше про цю схему: StAK-фонд в Нідерландах .

2. Приватному фонду дозволено проводити платежі, необхідні для досягнення його цілей. Якщо метою фонду є, наприклад, "володіння і управління яхтою", то виплата зарплати її екіпажу буде розглядатися як "здійснення платежів, необхідних для досягнення цілей фонду". Тобто в даному прикладі зарплата буде не метою, а засобом досягнення мети.

3. Ще одним законним способом організації виплати доходів приватного фонду є його структурування у вигляді пенсійного фонду (нід. Stichting Pensioenfonds, скор. StPF). За рішенням Директора та за згодою піклувальника (При його наявності) пенсійний фонд може здійснювати платежі майже необмеженому колу осіб. Окрема реєстрація пенсійного фонду не потрібно - він організовується внутрішніми документами приватного фонду.

Характеристики приватного фонду в Нідерландах

Загальні

Тип структури Приватний фонд (нід. Stichting) Тип законодавства Континентальна Час створення 40-50 днів Термін існування Необмежений Чи потрібна держреєстрація? Так Публічно доступна інформація Установчий договір, в якому вказані назва фонду, ім'я Засновника, цілі створення, інформація про Директора та юридична адреса в Нідерландах Оподаткування прибутку Ні (за умови, що фонд не займається активною комерційною діяльністю) Діяльність на території юрисдикції Чи не заборонена, але при цьому доходи фонду можуть обкладатися місцевими податками Переклад в іншу юрисдикцію Не допускається капітал фонду Стандартна валюта Будь-яка Мінімальний капітал Немає вимог Засновник Хто може бути Уч редітелем? Будь-яка фізична або юридична особа Типові права Засновника Стверджує Установчий договір і внутрішній статут фонду. Призначає Директора. Може призначити Попечителя для контролю над діяльністю Директора. Бенефіціари Публічна доступність інформації
Ні Чи може Засновник призначити себе Бенефіціаром? Ні Рада керуючих Мінімальна кількість керуючих 1 "Директор" (може бути юридичною особою) Місцевий керуючий Не потрібно Публічна доступність інформації Так Місце проведення зборів Де завгодно Піклувальник Потрібно? Ні Може бути юридичною особою? Так Кого можна призначити Попечителем? Будь-яке довірена особа (Попечителем можна призначити і самого Засновника, але робити це небажано)
Секретар Потрібно? Немає Повинен бути резидентом? Немає Звітність фонду Ведення фінансової звітності Потрібно
Аудит фінансової звітності Аудит і здача звітності потрібні тільки для фондів, які займаються активною комерційною діяльністю і річний оборот яких перевищує 4,4 млн. Євро. Здача фінансової звітності Публічна доступність звітності Щорічний нефінансовий звіт Не потрібно Плата за здачу нефінансового звіту Немає Регулярні платежі в бюджет Щорічний державний збір 100 EUR Вартість Реєстрація + перший рік змісту від 10 260 USD Подальше щорічне утримання від 8 892 USD

Вказана вартість здається занадто високою?

Зустрічали пропозиції "Офшор від $ 500" і навіть дешевше?

Дізнайтеся, чим небезпечна покупка дешевих офшорів!

Загальна інформація про Нідерланди

Нідерланди (також відомі як Голландія) - незалежна держава, розташована в центральній частині Західної Європи Нідерланди (також відомі як Голландія) - незалежна держава, розташована в центральній частині Західної Європи. Межує з Німеччиною на південному сході і Бельгією на південному заході. Північ і північний захід країни омивається Північним морем. В середні віки так звані "Нижні країни" (територія нинішніх Нідерландів, Бельгії та Люксембургу) входили до складу Священної Римської імперії. В кінці 16-го століття проголошена незалежність від імперії, після чого почався "Золотий вік Нижніх країн", який тривав протягом всього 17-го століття. У 19-му столітті Бельгія і Люксембург вийшли зі складу "Нижніх країн" і стали незалежними. Нідерланди є одним із засновників Євросоюзу.

Нідерланди на карті

Населення: 17,2 млн. Осіб.

Столиця: Амстердам.

Офіційна мова: Нідерландський.

Валюта: Євро (EUR).

Курс обміну: 1 USD = 0,9 EUR.

Система права: Континентальна.

Податкова система: резидентна .

Політичний устрій: Конституційна монархія. Главою держави є монарх Нідерландів, який делегує значну частину виконавчої влади уряду - Раді міністрів на чолі з Прем'єр-міністром. Законодавча влада належить двопалатного парламенту - Генеральним штатам, які складаються з нижньої палати - Палати представників і верхньої палати - Сенату. У країні функціонує незалежна судова гілка влади.

Ще по темі

Що робити далі

Приватний фонд - це складний інструмент, який при неправильному поводженні може принести серйозні неприємності. Найкраще працюють рішення, створені під вашу конкретну ситуацію досвідченими консультантами. Проконсультуйтеся з фахівцем, а краще з декількома. Почніть з нас - ми консультуємо потенційних клієнтів до тих пір, поки їм не стане ясно, чи потрібен їм фонд взагалі, і якщо так, то який.

Ні Може бути юридичною особою?
Так Кого можна призначити Попечителем?
Немає Повинен бути резидентом?
Зустрічали пропозиції "Офшор від $ 500" і навіть дешевше?