Строительство »

Гольф-клуб Мінськ, де пограти в гольф в Білорусі, скільки коштує гра в гольф

Сертифікат Європейської асоціації гольфу (EGA) в отримало 18-луночное чемпіонське поле гольф-клубу «Мінськ» Сертифікат Європейської асоціації гольфу (EGA) в отримало 18-луночное чемпіонське поле гольф-клубу «Мінськ». Це єдиний сертифікат (загальний для всіх клубів світу), який видається в цьому виді спорту. Його наявність дозволить «Мінську» привласнювати гандикап гравцям. Грати ж в гольф, вчитися у кваліфікованих тренерів і просто насолоджуватися відпочинком в створеному в Літньому клубі можна вже сьогодні. Наскільки білоруси готові змінити хокейну ключку на гольфійную і що їх чекає за воротами першого гольф-клубу в Білорусі, порталу www.interfax.by розповів директор клубу Андрій Ніконенок.

- Довгий час Білорусь була білою плямою на європейській гольф-карті - в прямому сенсі слова: досить поглянути на карту EGA. Тому ідея створення гольф-клубу в Мінську була, власне, на поверхні. Однак проект досить складний, тому тривалий час ніхто не наважувався братися за нього. Адже мало побудувати сам клуб - необхідно поставити його на комерційну основу в країні, де гравців практично немає, де інтерес до гольфу необхідно формувати. Сьогодні знання більшості білорусів про гольф сформовані художніми фільмами Голлівуду. Ми все ж таки ризикнули - і сьогодні в Білорусі є сучасний гольф-клуб, і починає формуватися інтерес до цього виду спорту.

- З якими труднощами довелося зіткнутися в ході створення клубу?

- Є дві складові проекту. По-перше, саме будівництво. Побудувати поле - далеко не найскладніший аспект, є відпрацьовані технології. Але його треба привести в ігрове стан, таке, яке люди звикли бачити по телевізору. Створити чарівний килим.

Ще складніше - поставити все це на комерційну основу, вибудувати модель бізнесу. Оскільки для Білорусі це абсолютно новий вид бізнесу, то в країні немає нормативно-законодавчої бази, немає стандартів, немає держрегулювання. І доводиться цю базу створювати.

- Як білоруси відреагували на відкриття?

- Я вважаю, дуже позитивно. На наш перший офіційний турнір приїхало близько 20 чоловік, причому 12 - з Білорусі. Це майже всі вітчизняні гравці. До них приєдналися хлопці з Росії, України, Литви, Чехії ...

Сьогодні гольф-клуб працює в штатному режимі. Кожен день люди записуються на тренування, приїжджають на ігри. Інтерес до гольфу формується.

У скільки обійшлося будівництво полів У скільки обійшлося будівництво полів? І скільки коштує їх підтримку в належному вигляді?

- Вартість будівництва таких масштабних, чемпіонського класу полів, як у нас, обчислюється десятками мільйонів доларів. Судіть самі: треба було освоїти площа в 90 гектарів. Навіть якщо вкласти 10 доларів в кожен квадратний метр - вже дуже солідна сума виходить. А вкладено значно більше.

Другий момент - підтримка поля в «бойовому» стані і його експлуатація. Це колосальні щорічні витрати. Щоб поле відповідало міжнародним стандартам і запитам гравців, необхідно щороку вкладати в нього 1 до 1,5 мільйона доларів.

На що витрачаються ці гроші? На траву. У нашому гольф-клубі щодня для догляду за газоном на поле виходять близько 30 осіб. Для них закуплена техніка, - близько 40 найменувань. На неї ми витратили вже понад $ 700 тис.

Також необхідно знайти і підготувати персонал. Адже готувати гольф-поле - це ювелірна робота: на грінах трава повинна бути висотою 2-3 міліметра, на стартових позиціях - 4 міліметри ... За своїм косять траву на схилах і на рівних ділянках. При цьому на перших етапах ми змушені залучити іноземного Ґрінкіперів. Він не тільки займається доглядом за полями, а й виступає в ролі вчителя. У білоруських газонокосильників можливо і хороша кваліфікація, але досвіду роботи з такими об'єктами немає. Знати і вміти це не одне і те ж. Сподіваємося, за рік наб'ють руку.

- Тренери у вас теж іноземці - Тренери у вас теж іноземці?

- Безумовно - адже в Білорусі тренерів з гольфу просто немає. Тому ми і залучили двох професіоналів з-за кордону. Литовець Егідіус Балейшіс - директор з гольфу в нашому клубі - професійний гравець, член PGA, президент PGA-Литва. Нещодавно з'явився тренер з Голландії Робін Якобс. Людям дуже подобається з ним працювати. І що особливо приємно - ми вже займаємося підготовкою білоруського фахівця.

На сьогодні наша основна мета - підготувати тренерську базу в Білорусі і залучати білоруських тренерів.

- Скільки коштує задоволення навчитися грати в гольф - Скільки коштує задоволення навчитися грати в гольф?

- Ми поки що намагаємося відчути ринок. Незважаючи на те, що на вартість накладається вартість створення поля, ми постаралися зробити цінник порівнянним з іншими доступними видами відпочинку, які існують в Білорусі - теніс, гірські лижі.

Урок з тренером коштує близько $ 60 за півтори години - для Європи ця мінімальна ціна. Гра коштує $ 35 на академічній «дев'ятці». На великому полі - $ 55. За ці гроші ви будете грати мінімум чотири години. Найчастіше, в Мінську в ресторані за годину стільки залишають.

Що ж стосується прокату обладнання, то оренда однієї ключки на день обійдеться вам всього в $ 3, кошики тренувальних м'ячів (а це 40 штук) - в $ 5. Самостійні тренування на драйвінг рейндж, паттінг і чіппінг Грінс (майданчики для відпрацювання різних ударів - ІФ) і зовсім безкоштовні.

- Які послуги користуються найбільшим попитом - Які послуги користуються найбільшим попитом?

- На сьогодні - заняття з тренером. Адже для того, щоб вийти на поле, необхідно пройти курс навчання, навчиться базовими правилами і отримати грін-кард. Люди, які не знають, як бити по м'ячу, куди можна піти, а куди не можна - ризикують самі і представляють ризик для оточуючих і самого поля.

У Білорусі на даний момент є близько 20 осіб, що мають грін-кард. Вони вже стали нашими постійними відвідувачами - приїжджають практично кожен день.

- Діти і підлітки цікавляться грою?

- У нас почала роботу програма навчання дітей з 6 років. Діти навчаються легше, ніж дорослі. У них інша координація, вони швидше розуміють суть.

У дорослих більше, ніж у дітей існує боязнь виглядати смішно. І коли вони дивляться на дітей, вони стають сміливішими і починають самі займатися.

До речі, для тих, хто не хоче виглядати смішно (наприклад, публічні персони) - ми плануємо створити систему закритих уроків. Вони будуть тренуватися за закритими дверима з тим, щоб потім вийти на публіку, зробити красивий удар і все сказали «Вау!»

Є інтерес і з боку підлітків і молоді. Нещодавно до нас приїжджала група молодих людей у ​​віці до 20 років - і вони, взявши в оренду ключки і купивши м'ячі, цілий день відпрацьовували удари. Отримали задоволення, пофотографувати, виклали це все в соцмережах ... Загалом, з користю провели день.

- Що може запропонувати ваш клуб крім гри в гольф?

- Знаєте, люди іноді просто хочуть відпочити за містом - навіть не граючи в гольф. У нас дуже комфортна майданчик для цього. Можна проводити дні народження, корпоративні заходи. Адже під Мінськом не так вже й багато місць, де можуть прийняти і обслужити велику компанію, наприклад, людина в 200.

Нарешті, ми пропонуємо принципово нові послуги - наприклад, гольф-фотосесії. Ви навіть не уявляєте, наскільки це цікаво.

- Цього літа ви працюєте в форматі Літнього клубу ...

- Проект створюється вже давно і досить багато людей знали про будівництво гольф-клубу і чекали його відкриття. Тому, як тільки були побудовані головні об'єкти - гольф-поля - ми прийняли рішення відкритися, нехай і в такому «літньому» форматі. Адже в гольфі головне гра.

А мінімальний комфорт гравцям ми можемо забезпечити і сьогодні. Побудовано кілька напівпричепів споруд: зона кафе-ресторану (близько 300 квадратних метрів), зона адміністрації, господарська зона, де стоять закуплені гольф-кари. Окремо обладнаний майданчик для відпрацювання ударів. Працює оренда обладнання. Всього цього достатньо для того, щоб комфортно провести час в нашому клубі.

Надалі, природно, ми зробимо гольф-клуб більш привабливим за рахунок створення додаткових об'єктів. Клубний будинок ми плануємо побудувати до кінця 2014 року. А будівля Академії гольфу вже будується і буде здано в експлуатацію в цьому році.

У будівлі буде працювати кафе з відкритою терасою на 600 кв.м. Також в Академії можна буде скористатися роздягальнями, душовими, зайти в магазин гольф-спорядження.

До речі, про магазин. Справа в тому, що сьогодні в нашій країні придбати спорядження для гольфу практично неможливо. Ми плануємо зробити такий асортимент, який зможуть купувати не тільки багаті люди, але і прості любителі гольфу. Наприклад, стартовий комплект для гольфу буде коштувати близько $ 500.

- А як же додатковий комфорт для членів клубу?

- На пострадянському просторі спочатку бізнес-модель гольф-клубів вибудовувалася з упором на елітарність гольфу. Але подібне працює тільки в тих країнах, де є сформована гольф-культура. Якщо в Англії є 3 тисячі полів, то вони конкурують між собою і створюють різні моделі - відкриті і закриті. І людині вільно вибирати - стає членом закритого клубу або їхати у відкритий.

А ставка на «елітарність», зроблена, в першу чергу, в Росії, себе не виправдала. Розраховуючи на мільйонерів, там стали будувати систему закритих клубів - мовляв, членські внески дозволять виправдати витрати. Але ... мільйонерів не пішли - навіть в Москві! В результаті сьогодні клуби змушені відкривати свої двері і запрошувати пограти всіх бажаючих. Але ця «закрита» система привела до того, що за 12 років у всій Росії з'явилося всього близько десятка клубів. Це мізерно мало.

Ми спочатку робимо ставку на відкритість клубу, надавши можливість пограти всім охочим. У перспективі, коли у нас з'явиться достатня кількість гравців, члени клубу будуть мати деякі привілеї. Наприклад, для них буде створюватися «резерв» часу: їм не доведеться чекати в черзі на гру. Ті ж самі закриті зони в клубному будинку, при бажанні - гольф-машина з особистим номером. Але це - в перспективі. І, в будь-якому випадку, і зараз, і через кілька років - зіграти в гольф в Мінську зможе будь-хто.

Сергій Киеня

З якими труднощами довелося зіткнутися в ході створення клубу?
Як білоруси відреагували на відкриття?
У скільки обійшлося будівництво полів?
І скільки коштує їх підтримку в належному вигляді?
На що витрачаються ці гроші?
Тренери у вас теж іноземці?
Скільки коштує задоволення навчитися грати в гольф?
Які послуги користуються найбільшим попитом?
Діти і підлітки цікавляться грою?
Що може запропонувати ваш клуб крім гри в гольф?