Строительство »

У воді озера Балтії знайшли яйця глистів, а в річці Патрушіха - нафтопродукти

У свердловських водойм можна тільки загоряти. І то не скрізь.

Погода, звичайно, зараз не вабить до ставків і озер, але фахівці свердловського Росспоживнагляду дали рекомендації на майбутнє. За їхнім висновком, для купання непридатний жоден водойма Єкатеринбурга і Свердловської області.

Нагадаємо, на початку червня санітарні лікарі схвалили хоча б два водоймища для купання в Свердловській області . Серед них вперше за кілька років був східний берег озера Шарташ і озеро Щучье в Тавді. Але з часу останньої перевірки показники погіршилися.

- У нас зміни в гіршу сторону. Зараз у нас жоден водойма в Свердловській області не відповідає вимогам санепідзаконодательства. Купатися ніде не можна. І так буде до кінця сезону. Треба розуміти, що чим вище температура, тим гірші показники. Особливо по мікробіології. Крім того, зараз почався період цвітіння. А після цього періоду показники з мікробіології, як правило, ще гірше, - розповіла Е1.RU прес-секретар обласного Росспоживнагляду Наталія Лук'янцева.

Наші водойми не пройшли перевірку за хімічними, мікробіологічними та навіть паразитологічні показниками.

- В цьому році крім іншого виявили яйця глистів в улюбленому у городян озері Балтії. Цих досліджень вистачає, щоб сказати, що з паразитологічної точки зору Балтії не безпечний. А в річці Патрушіха у нас, наприклад, виявлені нафтопродукти. І в тому і в іншому випадку є реальна загроза здоров'ю людини, на нашу думку, - додали у відомстві.

Відзначимо, що не так давно біля озера Балтії відкрився пляж "Вогонь" , Котрий став місцем тяжіння городян в спекотні вихідні . Всього в Єкатеринбурзі розташовано 13 водних об'єктів, які широко використовуються городянами для купання та відпочинку. На цих водоймах зареєстровано 18 зон відпочинку (організовані і неорганізовані пляжі).

На цих водоймах зареєстровано 18 зон відпочинку (організовані і неорганізовані пляжі)

У спекотну погоду екатерінбуржци купаються незважаючи на заборони.

У червні з водойм Єкатеринбурга фахівці відібрали 14 проб води на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники. Всі проби не відповідали санітарним правилам.

За санітарно-хімічними показниками не відповідала вимогам санітарних правил вода в наступних зонах рекреації:

- в Верх-Исетском районі: Верх-Исетский ставок: водна станція (вул. Кірова, 40), пляжі по вул. Контролерів і на п-ве Великий Кінний (СОК "Куба"), озеро Чусовськоє;

- в Кіровському районі: Північний, Південний, Західний і Східний пляжі озера Шарташ;

- в Жовтневому районі: озеро Городнє;

- в Чкаловському районі: Нижньо-Исетский ставок, річка Патрушіха, водойма в селищі Шабровского, водойма "Зелений бір" в селищі Гірський Щит, водойма "Спартак";

- в Залізничному районі: озеро Піщане.

За мікробіологічними показниками зареєстровані незадовільні результати досліджень на наступних водних об'єктах:

- в Чкаловському районі: водойма в селищі Гірський Щит "Зелений бір", водойма "Спартак", річка Патрушіха.

- в Залізничному районі: озеро Піщане.

Санітарні лікарі нагадують, що купання в такій воді може призвести до виникнення алергічних реакцій, які проявляються у вигляді висипань на шкірі, свербіння, а при ковтанні під час купання води, якість якої не відповідає мікробіологічним та паразитологічні показниками, - до виникнення гострих кишкових та паразитарних захворювань.

Уральцям рекомендують: class = "_">

- не купатися у невідомих водоймах і в незнайомих місцях;

- не відпочивати на забруднених берегах водойм;

- не використовувати для купання водойми із забрудненою водою;

- не вживати воду з водойм для миття фруктів, посуду;

- не залишати сміття на прибережних і лісопаркових територіях пляжів;

- не мити автотранспорт на берегах водойм;

- Чи не вигулювати на пляжах і не купати в водоймах собак.

Текст: Анастасія МОСКВІНА
Фото: Артем Устюжаніна / Е1.RU