Строительство »

Переїзд з Сибіру і ДВ в Краснодар: всі мінуси і плюси

  1. Головні плюси життя в Краснодарі
  2. Головні мінуси життя в Краснодарі
  3. інші думки
  4. І щоб все-таки закінчити на хорошому

Кожен житель Росії з місць з негативною середньорічною температурою з різним ступенем фанатизму мріє жити на Півдні. І це саме та казка, яка легко стає бувальщиною: нерухомість на російських півднях доступна. Продав свою «двушку» де-небудь в Благовєщенську, купив таку ж в Краснодарі, і ось у тебе вісім місяців в році літо, солодкі кавуни по 10 рублів за кіло і тепле море в вихідні. Але так чи так все просто? Продюсер Drom.ru Ігор Верхозін постійно живе в Іркутську, але з липня по жовтень працює в Краснодарі з організації нашого Фестивалю тюнінгу ЮгМоторШоу. За чотири сезони він детально вивчив всі плюси, мінуси та інші нюанси, як трансформувати для себе приказку «Літо у нас коротке, зате малосніжна», рішуче змінив перше слово на «Зима». Для аргументації заявлених тез ми попросили висловитися з позиції свого досвіду переселенця зі стажем Андрія Пономаренко (перебрався з Сибіру сім років тому), а також форумчан з краснодарської гілки.

«Понаехі» (уральці, сибіряки, далекосхідники, сіверяни) щороку масово мігрують в південні краї, але саме Краснодар став головною точкою тяжіння для людей, які ще в школі на якомусь уроці завчили - «Життя дане один раз, і прожити його треба там ... ». Краснодар - найдинамічніший місто Росії. За неофіційними даними, населення агломерації щороку додає 10 відсотків - по 100 тисяч осіб на рік. За офіційними - за останні 10 років приріст 300 тисяч. Нещодавно Краснодар став шістнадцятим в Росії містом-мільйонником, хоча присвячені старожили і навіть експерти вважають цифру заниженою і припускають, що в ньому проживає 1,3-1,5 млн (з урахуванням прилеглих впритул до міста районів масової забудови в Адигеї).

Нещодавно Краснодар став шістнадцятим в Росії містом-мільйонником, хоча присвячені старожили і навіть експерти вважають цифру заниженою і припускають, що в ньому проживає 1,3-1,5 млн (з урахуванням прилеглих впритул до міста районів масової забудови в Адигеї)

Типовий краснодарський пейзаж

«Переселенців» Краснодар привертає доступною нерухомістю в великому південному місті з усіма його спокусами і можливостями для самореалізації. Існують, звичайно ж, альтернативні варіанти. Але невеликі міста і станиці Краснодарського краю відлякують меншими можливостями (хоча для пенсіонерів - це кращий варіант, спеціально для них в краї будуються цілі селища-резервації). 500-кілометрова лінія чорноморського узбережжя - російська рів'єра від мису Тузла до кордону з Абхазією, має більш високі ціни на нерухомість, сезонний характер життя, яка тут завмирає з жовтня по травень, і специфічне середовище спілкування (це не відноситься хіба що до Новоросійська), яку важко прийняти жителям суворих країв, які звикли до чесних і відкритих відносин.

Головні плюси життя в Краснодарі

Чарівність тихих провулків в центрі Краснодара

(+) Клімат і екологія

За сибірським мірками літо в Краснодарі триває місяців вісім - і в березні, і в листопаді запросто може бути плюс 20, хоча ранньою весною і пізньою осінню досить багато і похмурих, і прохолодних (за поняттями півдня) днів. У 2015 році в кінці вересня ми проводили ЮгМоторШоу два дні при плюс 36 ° C. Влітку запросто може бути + 35 + 40С ° в тіні цілий тиждень. +30 ° - похолодання, якому все радіють. З травня по вересень майже завжди сонце, похмурі дні або дощ - рідкість, хоча трапляються і сильні зливи, які призводять до різних катаклізмів (в першу чергу транспортним).

Наші друзі розповідають, що знімають свіжу зелень з ділянки навіть в січні і цілий рік вечеряють на відкритій веранді (хіба що в середині зими трохи рідше). Бувають і 20-градусні морози, і навіть (о, жах!) Переважно без опадів - але це не щороку і на пару-трійку днів. Так що час з листопада по березень в розумінні жителів Південного Уралу або Південного Сибіру - тут весна, а за мірками жителів північних регіонів країни літо тут і зовсім 11-12 місяців в році.

Приїхали з індустріальних центрів повітря тут здається чистим і ароматним: промислових викидів немає в принципі, хіба що численні автомобілі не дають кисню настоятися на запахах від фруктових дерев і виноградників.

Приїхали з індустріальних центрів повітря тут здається чистим і ароматним: промислових викидів немає в принципі, хіба що численні автомобілі не дають кисню настоятися на запахах від фруктових дерев і виноградників

Яблуня у дороги на магістральному (по чотири смуги в кожному напрямку) Північному мосту

(+) Ціни і продукти

Кожен раз, приїжджаючи в Краснодар з Сибіру, ​​проходиш період цінової ейфорії: все тут дешевше (за винятком хіба що електроенергії). Економістам впору виводити «регіональний курс рубля», скажімо, 1 руб. в Краснодарі = 1,45 руб. в Челябінську, 1,73 руб. в Благовєщенську і 2,65 руб. в Якутську. Але якщо різниця в ціні на будматеріали, техніку або побутову хімію завдяки логістиці і конкуренції між численними гіпермаркетами нижче «всього» на 10-25 відсотків, то на свіжі продукти - в рази. У Краснодарі, на відміну від інших мегаполісів, з десяток «колгоспних» ринків, що зберегли ще радянський колорит: огрядні добродушні тітки за дерев'яними прилавками, торгівля з вантажних авто від кубанських господарств, фірмові кіоски від фермерів. Як будь-який асимілюватися, завжди знаю, де і у кого купувати сир, помідори, дині, абрикоси, кукурудзу. Ну і ціни (в сезон на ринку): огірки - 20-50 руб. / Кг, помідори 25-70 руб., Диня- «колгоспниця» - 25 руб., Абрикоси - 50-90 руб. кукурудза - 5-25 руб. / початок. І т. Д. І т. П. І головне: якість буде таке, якого «на северах» не купиш ні за які гроші. Все вирощено на благодатній кубанської землі, зібрано сьогодні на світанку і просто раскиснет по дорозі навіть в сусідні регіони, не те що за Урал. Повертаючись до Сибіру, ​​потім довго звикаєш до «комбікормовому» смаку овочів-фруктів (нехай навіть дорогих).

Андрій Пономаренко:

- Краснодар - лідер серед російських міст за кількістю торговельних площ на душу населення - це офіційна статистика. Представлено всі бренди, включаючи «столичні» ІКЕА, Ашан, OBI, Hoff, Castorama ... «Продуктовий кошик» нашої сім'ї після переїзду подешевшала рази в два, при тому, що якість і свіжість продуктів такі, яких в Сибіру ні за що не знайдеш. З сімейного бюджету повністю зникли витрати на теплі речі - шуби, дублянки, шапки. Помітно скоротилися витрати на утримання автомобіля - рідше потрібні профілактика і ремонт, менше витрата палива, не потрібно утримувати гараж, ціни на запчастини нижче, мийка практично не потрібно. Комунальні платежі також не б'ють по кишені, в усякому разі в сільській місцевості, де ми живемо, тарифи цілком прийнятні. Три зимові місяці, коли включаємо автономне газове опалення, - комуналка за будинок 140 кв. м 3-3,5 тисячі рублів, в основному це оплата за газ, влітку в спеку приблизно так само, але вже основну частину витрат становить електроенергія (кондиціонери працюють практично цілодобово). У міжсезоння комунальні платежі не перевищують 1500 рублів. Податок на будинок і ділянку в межах 1000 рублів в рік.

(+) Ціни на нерухомість

На передньому плані - вул. Кубанська набережна, найдорожчий район Краснодара: ціни на нерухомість тут в два рази вище середніх по місту

Популярний сайт з продажу нерухомості дає такі середні ціни на покупку квартири в Краснодарі: однокімнатна - 2,025 млн руб., Двокімнатна - 3,276 млн руб., Трикімнатна - 4,742 млн руб. На мою думку - це приблизні ціни на якісне житло в центрі і районах з гарною транспортною доступністю (втім, для точності можна докинути 20% зверху). Однокімнатну квартиру в новобудові на околиці Краснодара можна купити і за 600 000 руб., Але щось більш-менш пристойне буде коштувати від 1,5 млн. Хороший будинок від 5 млн - і для півдня цікавий варіант. Втім, пропозицій тут хоч греблю гати - на будь-який смак і гаманець, популярні сайти дають їх десятками тисяч, рекламою нескінченних новобудов забиті всі щити уздовж доріг ( «Квартира за 600 тисяч», «Квартира за 9999 рублів на місяць»). Але тут той самий випадок, коли «Поспішиш - всіх насмішиш» (і перш за все ріелторів і забудовників, які з розпростертими обіймами зустрічають прибувають переселенців чи не на в'їзді в місто). Перед покупкою бажано пожити в Краснодарі якийсь час на знімній квартирі, оцінити плюси і мінуси різних районів (насамперед - шлях до потенційної роботи, інші транспортні схеми, для молодих сімей - наявність дитячих садів і шкіл), розібратися з джерелами доходу, потім вже - подивитися і оцінити якомога більше варіантів (розмовляйте з уже живуть сусідами!), а вже потім, на десять раз зваживши всі за і проти, зробити остаточний вибір.

Квартал економ-житла на околиці Краснодара

Андрій Пономаренко:

- Продавши в Іркутську квартиру в 70 квадратних метрів в хорошому районі і два гаража, купили будинок в передмісті Краснодара (але при цьому до центру 8 км). За розмірами будинку і ділянки землі не гналися. Ключові вимоги були інші: місце за містом, але по можливості недалеко від крайового центру, відсутність хаотичної забудови (коли «палаци» є сусідами з халупами), хороші сусіди, наявність доріг і всіх комунікацій - газ, вода, електрика. В результаті зупинилися на варіанті типовий котеджної забудови - будинок в два поверхи площею 140 квадратних метрів на ділянці в 6 соток в оточенні аналогічних котеджів і таунхаусів. Після передоплати до закінчення будівництва пройшло близько року. Забудовник повідомив про здачу об'єкта і підключенні комунікацій, і ми рушили в дорогу. Речі упакували в два контейнера і відправили залізницею. Витрати на переїзд обмежилися оплатою за перевезення цих двох контейнерів об'ємом три і п'ять тонн, наймом вантажівки та витратами на бензин і готелі під час поїздки на машині. Майже всю дорогу йшов сильний сніг, як наслідок, були затори. Тому шлях розтягнувся на вісім днів. Але як тільки ми перетнули кордон Ростовської області і Краснодарського краю, нас зустріло тепле південне сонце і велика кількість зелені.

Вважається, що якщо вдало продати нерухомість на старому місці і купити на новому, то справа зроблена. Переїжджають не терпиться в'їхати в новий будинок або квартиру. При такому підході велика ймовірність наробити помилок. Те, що здається ідеальним варіантом, на ділі може мати масу підводних каменів і неприємних наслідків. Один мій знайомий на всі гроші, виручені від продажу квартири, купив в Краснодарі таунхаус - будинок своєї мрії. Як його запевнив продавець, справа залишалася за малим - підключитися до комунікацій. Через півтора року після покупки стало зрозуміло, що ні газу, ні води в будинку не буде. Або будуть, але за гроші, порівнянні з покупкою нового будинку.

Приїжджим складно з ходу зорієнтуватися в географії і транспортних особливості регіону, в багатьох місцях є проблеми зі школами та дитсадками, які, незважаючи на старання місцевої влади, фатально переповнені. Тому з покупкою житла краще не поспішати, а основна увага на перших порах приділити пошуку джерел доходу.

(+) Близькість моря

Влітку вечір п'ятниці і ранок суботи - час масової міграції краснодарців до моря. Виглянувши з вікна багатоповерхівки у двір, можна подумати, що почалася евакуація: автомобілі завантажуються похідним скарбом, діти радісно передчувають зміни. Місто у вихідні вимирає.

Місто у вихідні вимирає

Дошка оголошень на автобусній зупинці

При хорошому розкладі до найближчого пляжу в Джубга (130 км) можна доїхати за 1,5 години (пару раз виходило навіть трохи швидше). На годину-півтори довше обійдеться дорога до Геленджика або Анапи. Дорога до Сочі або курортів Криму займе від 5-6 годин (сильно залежить від трафіку), але в літню столицю краще їхати на швидкісній електричці «Ластівка» (4-5 годин, 430-800 руб.) - вузька дорога через перевали вимативающе складна і непередбачувана (запросто можна їхати і 10-12 годин). До моря, окрім електричок, йдуть каравани автобусів: як рейсові, так і «чартери» від турфірм. У кожного краснодарців є улюблені пляжі, але «діляться» ними неохоче - так само, як сибіряки ягідними або грибними місцями.

Один з улюблених краснодарцами пляжів - в сел. Кабардинка

(+) Можливості для подорожей

Ні в одному регіоні Росії жителі не володіють такими можливостями для цікавих маршрутів (піших, альпіністських, автомобільних, позашляхових) і активного відпочинку, як краснодарци. Чорноморське узбережжя, околиці Гарячого Ключа, гори і ущелини Кавказького хребта, Червона поляна, Крим, Абхазія, курорти мінвод, Північний Кавказ, Грузія - все це в межах 8-годинний колісно-транспортної досяжності. Рукою подати до Туреччини (і краснодарци все частіше вважають за краще її рідним чорноморських берегів) і всього Середземномор'я. Близьких маршрутів для захоплюючих знань вистачить на все життя!

Що для багатьох важливо: до Москви дві години літаку, квиток в одну сторону - від 1500 руб. (Якщо купувати заздалегідь) і від 3000 ( «на завтра»), кількість рейсів не піддається підрахунку, але точно не менше тридцяти.

(+) Насичена і цікава життя

За кількістю розваг Краснодар - столичне місто: нескінченна низка гастролюючих зірок (в тому числі світового рівня) на десятці майданчиків, у вихідні може бути відразу кілька подій із серії «must see»: різноманітні фестивалі, виставки, ходи ... Можливостей для саморозвитку і для дітей, і для дорослих не злічити: на будь-який вишуканий і навіть естетський смак. Команди з ігрових видів спорту представлені у всіх головних лігах країни (крім хіба що хокею з шайбою і хокею з м'ячем), найпопулярніші - по футболу і баскетболу на провідних ролях і в країні, і в Європі. Суперсучасний стадіон футбольного клубу «Краснодар» фахівці вважають одним з кращих в Європі, команду люблять за атакуючий стиль гри, вона майже незмінно збирає аншлаги.

Футбольний матч на стадіоні ФК «Краснодар»

Головні мінуси життя в Краснодарі

(-) суспільного кор

Краснодар задихається від антропогенного навантаження. Пару десятків років тому це була просто розрослася тиха козача станиця, і раптом якось непомітно для влади вона стала вируючим мегаполісом. Будівельні компанії штампують величезні житлові комплекси, глобальні корпорації - торгові центри міста, але в багатьох випадках інфраструктура з цим не справляється (перш за все - дорожня мережа). Трагедією для розвитку міста стало позбавлення Краснодара права проведення чемпіонату світу з футболу. В результаті місто так і не отримав нормального аеропорту, реконструкції вокзалів і головне - можливостей розвитку транспортної інфраструктури, яка практично не змінилася з середини 80-х років. Навіть москвичів наводять жах краснодарські пробки - на невеликі відстані можна переміщатися годинами (особистий «рекорд» - 400 метрів за 1 годину 40 хв.), Транспортні колапси трапляються з періодичністю зміни часу доби.

У Краснодарі досить розгалужена трамвайна мережа, причому по виділених смугах (хоча в спеку поїздка в трамваї - катування).

Але багато районів міста трамвайним сполученням охоплені. Метро і виділених смуг для громадського транспорту немає, так що під час повсякденних і повсюдних заторів швидше основного потоку - тільки бігом. Чи не будуються ні нові дороги, ні розв'язки, ні мости через річку Кубань, і з кожним днем, з кожним новим «понаехом» Краснодар все більше грузне в одному великому нескінченному транспортному колапсі.

Інша напасть - Нові житлові гетто. Переселенці з радістю купують в них квартири (ще б пак - в Благовєщенську була «двушка», а на півдні за ці гроші купив «троячку»). І тільки потім розуміють - кудись вибратися звідси - подвиг, в дитячий сад не влаштуєшся, а в далеко не найближчій школі може бути два, а то і три десятка класів в паралелі.

(-) Складнощі з роботою

Навіть добрі краснодарські ціни вмить злобно наїжачився, якщо не буде джерела доходів. І це найскладніший квест при переїзді - особисто знаю не один приклад, коли хороші і кваліфіковані фахівці, легко переїхавши на півдня і щасливо облаштувавшись в новому сонячному гніздечку, раптом розуміли, що на цьому ейфорія і закінчилася: роботи немає і не передбачається, а накопичені на северах гроші витрачені на ремонт квартири або будинку.

Вирушати на Південь без чіткого розуміння джерел доходів - все одно що стрибати в басейн, з якого злили воду: вміння плавати не допоможе, буде боляче. Мало того, що в цілому рівень зарплат в Краснодарі нижче, ніж в східних мегаполісах (40 000 руб. - хороші гроші для фахівця), так ще й попит на роботу значно перевищує пропозицію: співвідношення резюме та вакансій на сайті оголошень розгромної - 7: 1 . Заїхавши на будь-яку краснодарської мийку, ви не побачите серед персоналу гастарбайтерів (в Краснодарі вони взагалі велика рідкість) або маргінальних елементів: автомобіль митимуть інтелігентні молоді люди в окулярах і напевно з вищою освітою.

Андрій Пономаренко:

- У Сибіру у нас з дружиною з працевлаштуванням ніколи проблем не було, і це була кваліфікована і високооплачувана робота. І звичайно, ми розраховували після переїзду знайти собі гідне застосування. Однак виявилося, що ні послужний список, ні досвід і навички нам в цих пошуках не допоможуть. Рекомендацій на новому місці чекати було ні від кого, будь-яких зв'язків теж не було. До того ж ми зробили тактичну помилку, відклавши пошук заробітку на потім, на першому етапі цілком присвятивши себе облаштування житла та ділянки землі. Оскільки у нас не було досвіду приватного підприємництва, в перші роки після переїзду ми наполегливо шукали роботу за наймом. Інколи це призводило до результатів, але не надовго. Так, після півтора років роботи начальником відділу маркетингу в одній великій компанії я змушений був звільнитися, коли центральний офіс затіяв «перебудову» в своєму краснодарському філіалі. В інших місцях, де ми намагалися працювати, фатально не щастило з керівниками і власниками підприємств. Неадекватні вимоги, хамство, хвороблива підозрілість, склочность і непорядність - таким вимальовувався типовий портрет керівника на Кубані. Може бути, нам просто щастило в «минулому житті», але в Сибіру ми з таким не стикалися, і були шоковані тим, що відбувається. Врешті-решт ми знайшли варіанти без офіційного працевлаштування та роботи в офісі.

Спираючись на свої спостереження і досвід знайомих з числа «понаїхали», можу сказати, що влаштуватися в пристойну компанію «з вулиці» практично неможливо. У корінних жителів Кубані включається «захисний механізм» і на всі хороші місця вони тягнуть «своїх». Кумівство процвітає. Там, де заборонено приймати родичів, керівники влаштовують «обмін» - ти приймаєш на роботу мого людини, я - твого. Виняток становлять рідкісні професії з «вузькою» спеціалізацією.

Зате людям з підприємницькою жилкою тут великий простір для діяльності. Багато з моїх знайомих відкрили новий бізнес, а деякі зберегли його за попереднім місцем проживання і живуть «на два будинки» ...

Резюмуючи болючу тему. Найкраще справи з доходами йдуть у тих, хто володіє рідкісною затребуваною професією, або у тих, хто має досвід ведення власного бізнесу.

(-) Суперечливий архітектурний вигляд міста

Типова картина для центру Краснодара (вулиця Північна)

Краснодар незмінно викликає потік іронії і насмішок, та що там - принизливої ​​критики з боку професійних архітекторів і блогерів, які пишуть на теми урбаністики. Причина зрозуміла: таке хаотичне будівництво в великому місті якщо де ще знайдеш, то хіба що в Південно-Східній Азії. У центральній частині міста очей не ріжуть початок вулиці Червоної з сусідніми провулками, околиці стадіону ФК «Краснодар» та кілька парків.

Парк і стадіон ФК «Краснодар»

Вся інша частина міста - пекельна суміш з станичної одноповерхової забудови (приватний сектор займає чи не 90 відсотків міста, в тому числі домінує і в центрі), радянських депресивних вкраплень різного ступеня облізлі, позбавлених смаку «свічок», безглуздих кварталів точкової забудови та сучасних архітектурних творінь, страхітливих своєї несмаком і новоросійськими уявленнями про прекрасне (будь то «бізнес-центр» або великий цегляний приватний палац в стилі «циганський барон» з вимальовується за величезним глухим парканом веж ами).

Одна з головних транспортних магістралей міста - вулиця Північна - це кунсткамера всієї цієї архітектурної вакханалії: від врослого в землю глиняних мазанок до виниклого на центральному перехресті міста на місці збанкрутілого заводу величезного торгового центру «Галерея Краснодар». Все це в значній мірі скрашується південним колоритом - коли в затишному провулку під ногами розсип вишні, а над головою грона винограду. Слива, яблука, груші, волоський горіх - це невід'ємні складові міського пейзажу, і це багато з чим примиряє.

(-) Складнощі з адаптацією і особливості місцевого менталітету

Протистояння «кубаноідов» (корінних жителів Кубані) і «понаехов» - улюблена тема «кухонних» розмов. Думки тут різні, моє - далі розмов антагонізм не йде, на ділове середовище це майже не впливає. «Кубаноіди» не люблять «понаехов» за те, що вони позбавили їх звичного розміреного укладу життя, часто - роботи, і в цілому перетворили тиху козацьку станицю в вируючий перенаселений мегаполіс. «Понаехі» паплюжать «кубаноідов» за нестаранність в зобов'язаннях, нахабні, часто переходить в хамство, запальність, кумівство. Втім, в самому Краснодарі справжніх «кубаноідов» вже майже і не залишилося - вони і чисельно, і ідеологічно розчинилися серед «понаехов» (хоча подекуди на периферії цей типаж як і раніше домінує).

Коли чотири роки тому ми робили на Кубані перший ЮгМоторШоу, спочатку дивувала повільність в ухваленні рішень: відправляєш в компанію заявку на підряд, а відповіді немає тиждень (в Сибіру і на Уралі миттєво слід дзвінок із запрошенням на переговори). Але в підсумку за всі чотири наших моторшоу - а це під сотню підрядників, підприємств-партнерів і тисячі залучених в якості виконавців людей, - у нас не було жодної по-справжньому нештатної ситуації (хоча емоційних протистоянь, чого в принципі не буває в інших регіонах, - з десяток). Ніхто жодного разу не підводив, навіть і близько не було випадків, щоб хтось не заплатив (грубо кажучи, «кинув»), хоча спроб прорватися на шоу без квитка і збурень - «ви за це ще й гроші берете», на порядок більше, ніж де-небудь.

Андрій Пономаренко:

- На делікатній темі кубанського менталітету вже давно точаться суперечки. Як правило, розмови зводяться до обговорення будь-яких притаманних південним жителям недоліків. Відбувається це в тому числі і від того, що «переселенці» випадають зі звичного кола спілкування і стикаються, особливо в перший час після переїзду, ні з кращими представниками місцевого населення. Як правило, люди переїжджають з деяким капіталом, призначеним для облаштування на новому місці. До того ж знаходяться в стані ейфорії від збулася мрії. Різноманітні халтурники і кидали користуються цим, злітаючись до новоприбулим як мухи на мед.

В цілому, вважаю, жителі півдня не краще і не гірше жителів інших регіонів. Так, безсумнівно, є особливості поведінки, які можуть не подобатися, але це просто інші люди, до того ж постійно Відтискувані і «розбавляються» приїжджими. Не варто забувати, що з маси людей, з якими ми стикаємося в Краснодарі, багато - жителі станиць, хуторів і аулів. Якщо в Сибіру «сільські» майже безвилазно перебувають в своєму середовищі, то тут вони працюють, відпочивають і роблять покупки в крайовому центрі. І спочатку будуть дратувати люди, які по півгодини займають банкомат або перегороджують пишними тілами стрічку ескалатора замість того, щоб притиснутися вправо. Жителі півдня нікуди не поспішають, і буде здаватися, що вони не цінують ні своє, ні чужий час. Пунктуальність - не їхня коник. Запізнення або неявка на зустріч - не привід для претензій. Зате у жителів півдня є гідності, про які ми забуваємо згадати, обговорюючи місцевий менталітет. Вони не агресивні, в конфліктних ситуаціях можуть покричати і використовувати міцне слово, але на цьому, як правило, і закінчується, до бійок і серйозних сутичок справа не доходить. Помітно нижче відсоток населення, схильного до асоціальної поведінки та криміналу, як наслідок - життя на Півдні більш безпечна, та й поліція, до речі, працює краще.

Кубанці трепетно ​​ставляться до дітей і взагалі часто замкнуті на родині, не впускаючи в своє коло сторонніх. Багато з дитинства займаються спортом, справжній кубанський хлопець, як правило, має гарний здоров'ям і фізично міцний. Південцям властиве почуття гумору, вони легкі в спілкуванні, але тільки до тих меж, поки не зачіпається їх особисте життя і фінансові питання.

інші думки

Марина Попова (думка надіслано на e-mail, особисто автора не знаємо):

  • Знаючи місцеві ділові звичаї, при кожній передачі грошей я беру фото паспорта всіх сторінок, розписку, договір та інше. І всім кажу - я юрист, мій тато - прокурор. Суддів і прокурорів бояться більше особистої розправи або міліції. У зв'язку з цим спілкуватися з місцевими нереально - вони не тримають слово, понтуються, обманюють і вважають це нормою. Місцевий менталітет - це і є найбільша складність для сибіряка.

Краснодар. центр

Ось ще кілька альтернативних думок з форуму Drom.ru. При всій категоричності і експресивності, на нашу думку, вони цікаві.

Професійно де Фуа:

  • Місцеві часто запитують - навіщо приїхали? Пожили б ви пару років в Читі, в Іркутській або Амурської областях, де люди виживають, де діти ходять в школу при мінус сорока, де яблука, які тут сміттям вважаються і гниють на землі, - на вагу золота. Але мінуси ... Клімат: в повному обсязі витримують спопеляючу спеку, в цьому році з квітня по середину вересня плюс тридцять-сорок постійно! Місто тісний, майже суцільно - приватний сектор, метро відсутня, пересуватися особливо в пекло - просто катування. Постійна спека просто вбиває! І що це за літо, якщо з-під кондиціонера чотири місяці ніс не висолопиш. Смт. (Селище міського типу) Краснодар - битком набитий людьми й автомобілями і скутий в одну гігантську пробку. Низький рівень зарплат плюс до них ментальність місцевого населення - здрастуй, бідність! Живу в Краснодарі три роки, приїхав з бажанням пожити в «теплі» - в грошах втратив майже в 4,5 рази: при 120 тис. В Новосибірську придбав 30-40 в Краснодарі без жодних перспектив. «Близькість до моря» міфічна: раз на рік можна і літаком прилетіти на тиждень, а потім нормально жити і нормально заробляти. Відмотавши час назад, ні за що б не переїхав. Після Краснодара Новосибірськ вже не здається холодним і сірим. Там плюсів на порядок більше. Приїжджали до мене кілька друзів: нікому Краснодар не сподобався.

Japon:

  • Майже всі новоприбулі селяться в північній, північно-східній частинах міста (зовсім недавно тут просто поля були). Для мене як для корінного жителя цих районів просто не існує. Уявіть, що у ваше місто з населенням 750 тис. Чоловік приїхало ще стільки ж. Поліклініки, школи дитячі садки - все переповнене, звідси і ставлення до приїжджих. Вчителям важко, лікарі не можуть впоратися, органи держвлади перевантажені. Про роботу нічого не можу сказати, але підозрюю, що з цим теж важко - конкуренція між претендентами божевільна, роботодавці користуються цим і призначають мінімальні зарплати. Тепер про море. Два роки не був на нашому узбережжі, хоча раніше кожні вихідні мотався в Геленджик. Просто зараз на узбережжі клоака, в яку треба потрапляти через шалені пробки. Переповнені пляжі, переповнені готелі, антисанітарія. Туреччина, Греція та Іспанія - єдиний порятунок. Дам невелику пораду тим, хто хоче приїхати до нашого міста: якщо збираєтеся купувати квартиру, то не дивіться найдешевші варіанти, зрозумійте, що, живучи в цьому районі, залишок життя проведете в пробках. Нормальна квартира в місті коштує не 1 мільйон в незакінченої новобудові (яка може ніколи не здатися), а від 2,5 мільйона за готову «однушку» в нормальному районі.

Краснодар. центр

Сергейка27:

  • Шість років як в Краснодарі, переїхав з Далекого Сходу. Весь цей час їжджу по одній дорозі будинок - робота, за цей час тривалість поїздки зросла мінімум в 1,5 рази. Але навіть при цьому можна їхати 40-45 хвилин, але варто комусь урубатися / стихнути / зламатися світлофора - і ось вже їдемо півтори години. Нові дороги в місті не прокладаються - ніде. Вся земля в місті забудована, місцями вкрай хаотично. Через місто прокладено залізницю з мостами, і щоб переїхати з району в район, все одно доведеться постояти в пробках біля мостів і розв'язок. Конкуренція на ринку праці височенна. Про те, як круто "їздити на море», проживаючи в Краснодарі: простоявши у вихідні 5-6 годин в пробках в одну сторону (на пеклі, вдихаючи пил від «обочечніков»), проклянете це море. Про школи / лікарні вам вже написали. Вибираючи житло - не здумайте купити в гетто «Музичний район» (це біля гіпермаркету «Стрічка» на вул. Російської) - все життя будете проклинати все на світі ...

І щоб все-таки закінчити на хорошому

Краснодарський сибіряк:

  • Три роки як переїхали з Красноярська в Краснодар. Шкодуємо тільки про одне: що раніше, дурні, цього не зробили.

Але так чи так все просто?