Строительство »

Чи змусять дачників в новому році зносити будинки, що будуються

  1. "Російська газета" вже писала про нововведення , Які очікують дачників після 1 січня...

"Російська газета" вже писала про нововведення , Які очікують дачників після 1 січня 2019 року, коли вступлять в силу поправки до Містобудівного кодексу.

Саме з цього часу в Росії вводиться єдиний порядок будівництва та оформлення права власності в садівничих некомерційних товариствах і населених пунктах. Дачникам, які вирішили розпочати будівництво нових будинків, потрібно буде нарівні з тими, хто будує індивідуальні житлові будинки в поселеннях, подавати повідомлення про початок і про закінчення будівництва.

Повідомлення подаються в адміністрацію конкретного району або муніципального освіти, або селищну адміністрацію, у віданні якої знаходяться земля, на якій в свою чергу розташовується садівниче товариство.

Необхідно буде не просто подати повідомлення, в якому прописуються основні параметри майбутнього будівництва, яка не повинна перевищувати трьох поверхів заввишки або 20 метрів, але і дочекатися дозволу від адміністрації. Чиновники можуть і відмовити, і повернути повідомлення, якщо забудовник перевищив містобудівні норми або у нього не в порядку правовстановлюючі документи на земельну ділянку. А якщо почати будівництво, не дочекавшись підтвердження повідомлення, то це вже буде вважатися самовільним будівництвом, чреваті згодом проблемами.

Як зареєструвати право власності на побудований будинок

Керуючий директор "Метріум Преміум" Ілля Менжунов нагадує, що для контролю місцевості зараз вже в багатьох регіонах використовуються дрони, які роблять фотозйомку. А землі, на яких розташовуються СНТ, знаходяться у віданні органів районного та місцевого управління. Вони наділяються повноваженнями щодо знесення самовільної будівлі або щодо приведення їх у відповідність до містобудівними нормами. Але - після рішення суду.

Тому, як вважає юрист Євген корчаги, краще за все не поспішати з новим будівництвом і діяти за законом. Але що робити дачникам, які вже почали будівництво? Таких - мільйони. Їм теж потрібно після 1 січня 2019 року подавати до адміністрації повідомлення про початок будівництва? А якщо цього не зробити - не змусять чи зносити споруджуваний будинок? Адже обмеження по висотності (не вище трьох поверхів почнуть діяти теж з нового року).

Для переведення квартир в магазини потрібно письмову згоду сусідів

- Все залежить від того, чи отримував людина в чинному порядку дозвільну документацію, - пояснює "Российской газете" керівник практики "Земля. Нерухомість. Будівництво" юридичної фірми "Інтелектуальний капітал" Євген Пугачов. - Якщо людина перед початком будівництва індивідуального житлового будинку або садового будинку отримав в установленому порядку дозвіл на будівництво, то надсилати повідомлення, передбачене змінами, що вносяться, немає ніякої необхідності. Їм і так вже дотримані норми чинного законодавства, а внесені зміни не будуть мати зворотної сили і поширюватися на відносини, що виникли до набрання ними чинності. Але, якщо людина приступив до будівництва, що не оформивши ніяких містобудівних документів відповідно до діючого порядку, то для держорганів ця людина до будівництва не приступав і з високою ймовірністю для легалізації споруди потрібно направлення повідомлення та проходження процедури, передбаченої змінами, що вносяться. Відповідно, потрібно буде коригувати параметри будівництва, якщо вони виходять за рамки нововведень.

Мінбуд дозволив девелоперам залучати кошти пайовиків

Євген корчаги уточнює, що на будівництво нового об'єкта як на землях для індивідуального житлового будівництва, так і в дачних об'єднаннях потрібно отримувати дозвіл. У ньому вказуються параметри майбутнього об'єкта, його призначення, конкретне місце розташування. І такий дозвіл знову ж видає місцева адміністрація. Цей порядок діє вже більше року.

Побудувати баню, альтанку, сарай або асфальтувати доріжку можна без будь-яких дозволів та повідомлень. І в наступному році нічого не зміниться.

По завершенні будівництва (через місяць після закінчення будівництва) треба знову подавати повідомлення в адміністрацію з додатком технічного плану садового будинку та чекати у відповідь повідомлення про відповідність будівництва вимогам законодавства про містобудівну діяльність. Місцева адміністрація зобов'язана надати такий документ протягом 7 днів. При цьому, як адміністрація перевірятиме, що дачник налаштував, - не піклування самого забудовника. Його завдання повідомити, що будівництво завершено. Важливий момент: подати документи на реєстрацію дачі у власність після 1 січня наступного року дачник самостійно вже не зможе. Реєстрація власності на будинок відбувається в порядку міжвідомчої обміну через місцеву адміністрацію - після видачі повідомлення про відповідність. Адміністрація самостійно направляє всі документи в Росреестр для реєстрації власності.

Але що робити дачникам, які вже почали будівництво?
Їм теж потрібно після 1 січня 2019 року подавати до адміністрації повідомлення про початок будівництва?
А якщо цього не зробити - не змусять чи зносити споруджуваний будинок?