Строительство »

Затримали на митниці товар або посилку в 2019 році: що робити в цьому випадку

 1. Основні аспекти
 2. Що робити при затриманні вантажу?
 3. Терміни зберігання затриманого товару
 4. Заборонені товари для пересилання
 5. Доставка товарів з Китаю в Росію

З митною службою в своєму житті зустрічалися багато людей. Адже саме через митницю проходять всі комерційні товари, посилки з-за кордону в нашу країну. Але не завжди вантаж проходить безпроблемно. Часто трапляються ситуації, що вантаж на митниці затримується співробітниками. Що робити, якщо вантаж затримали, як правильно «відвоювати» свою посилку?

Що робити, якщо вантаж затримали, як правильно «відвоювати» свою посилку

Основні аспекти

Всі товари, посилки, комерційні вантажі перед попаданням на територію Російської Федерації проходять попередній контроль і огляд у Федеральній митній службі, простіше сказати, митниці або кордоні. Але досить часто люди стикаються з ситуацією затримки вантажу з ініціативи співробітників служби. Якщо вантаж затриманий, це не означає, що його не можна буде отримати. Забрати його цілком реально, якщо у вантажі немає заборонених для ввезення товарів і продукції. Головне, набратися терпіння і з'ясувати причину затримки вантажу.

Якщо в посилці знаходяться заборонені для ввезення товари і продукція, то посилка конфіскується співробітниками митної служби і ліквідується, відповідно, забрати її вже буде не можна.

Причини, за якими вантаж може бути затриманий:

 • Сумарна вартість товарів перевищує суму в 1500 євро. Але це лише в тому випадку, якщо на цю посилку не оформлялося декларація і не сплачувалася мито. В такому випадку вантаж затримується до сплати мита та ПДВ.
 • Сумарна вага товарів перевищує 50 кілограмів. При перевищенні цієї норми потрібно заплатити мито в зазначеному розмірі, відповідно до законів і нормами Митного кодексу РФ.
 • Наявність в посилці однотипних товарів. Приклад: велика кількість однакових курток, телефонів, і кросівок з Китаю змусить думати, що дана посилка призначена не для особистого користування, а є комерційним вантажем, який, відповідно до законів, повинен обкладатися податками при ввезенні.
 • Наявність в посилці товарів, заборонених для ввезення на територію РФ.

Наявність в посилці товарів, заборонених для ввезення на територію РФ

Що робити при затриманні вантажу?

Найчастіше з затримкою вантажу стикаються фізичні особи, які замовляють собі товари для особистого користування з різних країн, включаючи Китай. Перевезенням їх займаються різні служби та організації. Найвідомішою є ЕMS. Вона відрізняється від звичайної пошти тим, що з прибуттям посилки на поштове відділення за адресою відправлення замовнику приходить повідомну лист або смс на мобільний телефон про те, що посилка доставлена, і замовник може її забрати.

Якщо посилка відправлялася по цьому каналу доставки, то ситуація дещо спрощується. Замовнику прийде лист про затримку. Якщо ж посилка відправлялася звичайною поштою, то замовнику самому доведеться з'ясовувати, куди вона поділася. Це займає багато часу, адже спочатку потрібно відвідати пошту, потім зв'язатися з відправником, подати заявку в митницю для з'ясування затримки вантажу.

Це займає багато часу, адже спочатку потрібно відвідати пошту, потім зв'язатися з відправником, подати заявку в митницю для з'ясування затримки вантажу

Якщо вантаж відправлявся в таких системах, як Regular Air Mai або EMS або звичайною поштою, то перевірити затриманий чи він, можна за наступною засланні . Заходячи на цей сайт, буде потрібно ввести номер декларації і посилки. Якщо висвічується «передано в митницю», то варто телефонувати на фірму для підтвердження затримки і відправлятися в митну службу.

Після того як з'ясувалося, що вантаж дійсно затриманий, а не знаходиться в дорозі, варто відвідати митну службу в вашому місті.

Коли йдете в митну службу, потрібно, щоб при вас обов'язково були такі документи:

 1. Рахунок-фактура з магазину, що підтверджує, що покупка була здійснена в цьому магазині.
 2. Виписка або бланк з банку про оплату замовленого товару.
 3. Цивільний паспорт (оригінал і копія).
 4. Копії громадянських паспортів родичів. Вони потрібні лише в тому випадку, якщо вантаж був затриманий через наявність однотипного товару. У митній службі потрібно пояснити, що ці товари були придбані для друзів, родичів, знайомих і т. П.
 5. Фотографія товарів, які знаходяться в посилці.

Фотографія товарів, які знаходяться в посилці

Після пред'явлення всіх цих документів буде потрібно заповнити пояснювальний бланк, в якому детально описується найменування і призначення всіх товарів, які знаходяться в посилці.

Якщо ж товар був затриманий через перевищення ліміту ваги і сумарної вартості, то буде потрібно сплатити мито на нього. Сума мита безпосередньо залежить від оціночної вартості провозяться товарів і країни. Замовник зобов'язаний заплатити 30 відсотків від суми, що перевищує ліміт, якщо товари прибули з Китаю. Але варто враховувати, що вартість одного кілограма товарів не може бути менше 4 євро.

Митниця затримала посилку з Китаю.


Якщо товари, наприклад, прибутку зі Сполучених Штатів Америки, то сума мита буде коливатися від 10 до 30 відсотків, в залежності від товарів, які знаходяться в посилці.

Мита сплачуються в банках з кодом ІПН (ідентифікаційний код громадянина) і паспортом. Після оплати на руки людині видається квитанція. Надавши квитанцію в митній службі, людина зможе забрати свою посилку.

Однак перед поверненням посилки вона розкривається співробітниками митної служби для додаткової перевірки. Замовник повинен перевірити наявність всіх товарів згідно з декларацією.

Терміни зберігання затриманого товару

Згідно з чинним законодавством, товар може кинутися в митній службі не більше 14 днів з дня повідомлення потенційного власника посилки. Варто враховувати, що перші п'ять днів безкоштовні. А ось за наступні дні зберігання доведеться платити. Якщо ж посилка була відправлена ​​авіапоштою, то термін зберігання збільшується до 30 днів.

Заборонені товари для пересилання

Посилка може бути конфіскована лише в тому випадку, якщо в ній містяться заборонені для ввезення товари.

До таких товарів відносяться:

 • Будь-які типи і різновиди зброї.
 • Наркотики.
 • Легкозаймисті речовини.
 • Будь-які рослини і тварини.
 • Небезпечні для людського життя і навколишнього середовища відходи.
 • Матеріали всіх типів, що містять порнографічну або терористичну інформацію.
 • Матеріали нацистського характеру.
 • Людські органи і тканини.
 • Устаткування для одержання інформації.
 • Алкогольна продукція.
 • Радіоактивні матеріали.
 • Культурні цінності.
 • Коштовні речі (прикраси, антикваріат тощо.).

)

Доставка товарів з Китаю в Росію

Китай відомий як світовий центр по виготовленню найпопулярніших товарів. Тому зовсім не дивно, що більшість людей замовляють продукцію, виготовлену в цій країні. Способи транспортування продукції з Китаю до Росії:

 1. Повітряним транспортом. Але варто пам'ятати, що літаками не дозволяється транспортування легкозаймистих речовин. Тому нешкідливі, на перший погляд, лаки для волосся і нігтів, фарби і батарейки перевозитися цим транспортом не можуть.
 2. Водним шляхом. Цим видом транспортування перевозяться практично всі групи товарів. Плюс транспортування таким способом - це менша ймовірність пошкодження продукції. Мінус - неможливість доставки в багато міст, які не мають виходу до моря або річки.
 3. Автомобілем.
 4. Залізничним транспортом.

Два останніх способу транспортування вважаються найбільш затребуваними і оптимальними як з боку вартості перевезення, так і можливості доставки в будь-яке місто.

Доставка вантажів з Китаю, автодоставка з Китаю, авіадоставка з Китаю

Згідно із законодавством, кожен громадянин має право ввозити до 50 кг дозволених для ввезення товарів загальною вартістю не більше 1500 євро один раз на місяць. Якщо ж людина отримує посилки частіше, то це вже може бути підставою для затримки вантажу на митниці.

Що робити, якщо вантаж затримали, як правильно «відвоювати» свою посилку?
Що робити при затриманні вантажу?