Строительство »

Терміни оформлення закордонного паспорта

 1. Термін дії закордонного паспорта нового зразка - 10 років (старого зразка - 5 років).
 2. Термін оформлення паспорта нового зразка
 3. Куди звертатися в разі затримки строків оформлення
 4. Термін дії закордонного паспорта для виїзду за кордон
 5. Як відбувається заміна закордонного паспорта
 6. Терміни заміни закордонного паспорта

Які терміни оформлення закордонного паспорта? Таким питанням спантеличені багато людей, які планують поїздку за кордон найближчим часом. В середньому вони становлять 1 місяць, в разі загрози для життя і здоров'я закордонний паспорт за законом може бути зроблений за 3 дні. Офіційно його можуть робити вам цілих 4 місяці з моменту подачі документів, але на практиці таке трапляється рідко. Не варто забувати і про можливість терміново оформити закордонний паспорт .

Термін дії закордонного паспорта нового зразка - 10 років (старого зразка - 5 років).

При цьому більшість громадян дуже часто допускають різні помилки під час оформлення закордонного паспорта нового зразка. Найчастіше так трапляється через те, що не вміють користуватися наявною інформацією, яка призначена для спрощення цієї процедури. Але ж її можна отримати досить просто. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт ГУВМ МВС, де вона надана в режимі онлайн.

Ще можна прийти найближчим посольський представництво держави, в яке має бути поїздка, і попросити його співробітників надати детальну консультацію щодо дії закордонного паспорта для виїзду за кордон, порядку його оформлення та наявності документів, необхідних для проходження цієї процедури. Як правило, там охоче надають всі необхідні відомості в друкованому або електронному вигляді.

Огляд закордонного паспорту нового зразка в наступному відео:

Термін оформлення паспорта нового зразка

Порядок видачі паспортів для тимчасових виїздів за кордон встановлюється Адміністративними регламентами № 889 і 864 .

Який термін оформлення закордонного паспорта нового типу? На терміни оформлення цього документа впливає досить велика кількість чинників, серед яких головними є наявність або відсутність прописки з реєстрацією (варто відразу зазначити, що отримати закордонний паспорт без прописки теж можливо), право доступу громадянина до документів, що містять державну таємницю, і наявність родичів за межами держави.

На терміни оформлення цього документа впливає досить велика кількість чинників, серед яких головними є наявність або відсутність прописки з реєстрацією (варто відразу зазначити, що  отримати закордонний паспорт без прописки  теж можливо), право доступу громадянина до документів, що містять державну таємницю, і наявність родичів за межами держави

Останній фактор може зіграти вирішальну роль в тій ситуації, коли хтось із близьких родичів перебуває в критичному стані здоров'я або раптово помер. Швидко виїхати за кордон можна після надання документів, що підтверджують необхідність термінової госпіталізації в медичному закладі іншої країни.

У подібних ситуаціях для оформлення закордонного паспорта нового зразка відводиться не більше 3 днів з моменту подачі документів і заяви. В інших випадках для громадян встановлені тимчасові рамки, регламентовані діючими нормативно-правовими актами.

Згідно з цими правилами на подачу документів, їх реєстрацію та розгляд йде не більше 4 місяців. Хоча іноді цей процес може відбуватися трохи швидше. А може трапитися так, що співробітники Головного Управління з питань міграції будуть змушені в силу різних обставин затримувати терміни отримання закордонного паспорта.

Причин для цього може бути багато. Наприклад, якщо людина має можливість працювати із секретною інформацією. Тоді йому необхідно буде надати документ, що підтверджує його право на залишення меж країни.

Якщо ж термін виготовлення закордонного паспорта нового типу порушений або співробітники не можуть чітко обгрунтувати свої дії і сформулювати причину затримки в обробці документів, то громадянин має право звернутися зі скаргою до вищих інстанцій: зателефонувати на гарячу лінію міграційної служби або подати письмовий запит на з'ясування обставин несвоєчасного надання необхідної послуги.

Куди звертатися в разі затримки строків оформлення

А з недавніх пір для всіх одержувачів закордонного паспорта існує спеціальний сайт в інтернеті, на який можна відправити лист з чітко сформульованої претензією, після чого воно буде розглянуто в режимі онлайн протягом декількох днів. При цьому слід пам'ятати, що обсяг листа не повинен перевищувати 2000 символів, оскільки це суперечить правилам подачі таких заяв.

Перевірка готовності закордонного паспорта здійснюється в телефонному режимі, при цьому номер телефону міграційної служби повинен бути наданий її співробітником після прийому всієї необхідної документації. Також перевірити готовність можна в режимі онлайн на сайті МВС , Попередньо слід ввести регіон подачі заявки, дату народження і номер внутрішнього паспорта.

Термін дії закордонного паспорта для виїзду за кордон

Який термін дії закордонного паспорта для виїзду за межі країни? На сьогоднішній день є можливість отримати посвідчення особи двох видів: старого і нового . Новий тип посвідчень відповідає стандартам більшості країн і відноситься до біометричного увазі паспортів. З ним можна відвідувати різні країни Європейського Союзу, не побоюючись заборони на в'їзд з боку контролюючих органів. Його головною особливістю є електронний мікрочіп, на якому міститься вся необхідна інформація про його власника аж до відбитків пальців.

Його головною особливістю є електронний мікрочіп, на якому міститься вся необхідна інформація про його власника аж до відбитків пальців

біометричний паспорт

Така необхідність зумовлена ​​тим, що з розвитком технологій шахраї навчилися підробляти паспорта будь-якого ступеня захищеності, а наявність електронного пристрою дозволяє знизити ймовірність його фальсифікації. Термін дії закордонного паспорта для виїзду за кордон становить 10 років з можливістю подальшого продовження періоду використання даного посвідчення.

Зразок закордонного паспорта нового покоління

Датою закінчення його дії може бути витікання відповідного терміну або виникнення інших обставин, після яких документ підлягає заміні. До них належать такі чинники:

 • відсутність чистих аркушів для віз;
 • зміна прізвища після заміжжя;
 • пошкодження більшої частини документа;
 • наявність записів і позначок невстановленого зразка.

Нові паспорти користуються чималим попитом у одержувачів, оскільки після закінчення періоду їх дії його можна переоформити в будь-якому відділенні МВС. Перевірка готовності документів відбувається в режимі онлайн, з таким паспортом відкритий в'їзд в більшість країн світу, до того ж він має привабливий зовнішній вигляд.

Перевірка готовності документів відбувається в режимі онлайн, з таким паспортом відкритий в'їзд в більшість країн світу, до того ж він має привабливий зовнішній вигляд

Так виглядає новий закордонний паспорт

Що стосується паспортів старого зразка , То їх період служби закінчується після 5 років використання, потім їх теж потрібно міняти. Їх відмінність від попереднього варіанту полягає в тому, що у них відсутній інформаційний чіп. При цьому слід пам'ятати, що у всіх країнах встановлені свої вимоги до цих документів, які мають на увазі різні терміни їх експлуатації.

Тому, перш ніж їхати кудись, слід перевірити терміни закінчення дії паспорта і при необхідності його замінити. Швидко це можна зробити тут .

Як відбувається заміна закордонного паспорта

Після закінчення терміну придатності посвідчення особи необхідно відразу ж звернутися до місцевого відділення міграційної служби, і перше, що потрібно зробити перед виконанням даної процедури, це написати заяву. Зробити це можна двома способами: зареєструвавшись на сайті державних послуг і звернувшись в ГУВМ МВС.

Детальна інструкція щодо заповнення заяви на сайті держ. послуг в цьому відео:

Другий варіант більш трудомісткий, оскільки має на увазі проходження різних бюрократичних процедур, серед яких знаходиться і сплата обов'язкової мита в державну казну. Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення будь-якого банку, що займається проведенням подібних операцій, або внести всю суму через електронну платіжну систему .

Правда, при цьому з платника буде знята комісія, яка не перевищує 5% від внесеної суми. Ще потрібно буде представити інші документи, серед яких:

 • внутрішній паспорт і його копія.
 • 3 кольорові фотографії
 • чоловікам призовного віку може знадобитися свідоцтво з військового комісаріату
 • колишній закордонний паспорт

Терміни заміни закордонного паспорта

Заміна закордонного паспорта, на відміну від його оформлення, не займе багато часу, оскільки основні дані про особу одержувача вже присутні в реєстрі. Як правило, заміна закордонного паспорта за місцем прописки не займе більше 1 місяця з моменту подачі документів.

А після закінчення цього періоду ГУВМ видасть документ нового зразка. Перевірити його готовність можна, зателефонувавши за наявним номером цієї служби або скориставшись офіційним сайтом.

Зробити закордонний паспорт не так вже й складно. Головне, знати і вміти користуватися наданої інформацією, яка значно спростить процес отримання закордонного паспорта в міграційній службі.

Який термін оформлення закордонного паспорта нового типу?