Строительство »

Технічний паспорт на квартиру - де отримати і як перевірити перед покупкою квартири?

 1. Що таке техпаспорт на квартиру?
 2. Як отримати техпаспорт?
 3. Термін дії технічного паспорта
 4. Як правильно перевірити техпаспорт перед покупкою квартири?

При здійсненні деяких операцій з квартирою потрібна підготовка технічного паспорта. Виготовляється документ ліцензованими спеціалістами, вартість замовлення залежить від регіону і від виду робіт інженера.

перед купівлею квартири обов'язково потрібно вимагати від продавця техпаспорт, щоб убезпечити себе від можливих неприємностей.

Що таке техпаспорт на квартиру?

Техпаспорт квартири - це документ, що містить всі характеристики житла:

Надання техпаспорта обов'язково у випадках: Надання техпаспорта обов'язково у випадках:

 • постановка квартири на облік в Росреестра;
 • узаконення або узгодження перепланування ;
 • оформлення іпотеки ;
 • продаж або купівля квартири для дитини;
 • проведення будівельної експертизи (на вимогу суду);
 • покупка з внесенням материнського капіталу;
 • переведення квартири в нежитлове приміщення і назад.

І точно без нього не обійтися при покупці: незаконне перепланування може вилитися в копієчку, але її можна побачити, порівнявши наявну планування з планом, змальованих в паспорті.

Як отримати техпаспорт?

Технічний паспорт може оформити будь-який кадастровий інженер: за вашою заявою він приїде в квартиру, зробить необхідні заміри і виготовить паспорт Технічний паспорт може оформити будь-який кадастровий інженер: за вашою заявою він приїде в квартиру, зробить необхідні заміри і виготовить паспорт.

Вартість його робіт залежить від регіону: в столиці дорожче, на периферії дешевше. Грає роль і кількість інженерів в місті - в умовах конкуренції можна вибрати фахівця дешевше.

При виборі інженера потрібно врахувати, що ця діяльність ліцензується Росреестра, а тому потрібно оформляти договір тільки з тим фахівцем, який має ліцензію. Реєстр інженерів (з телефонами) можна знайти на офіційному сайті Росреестра або на сайті регіональної кадастрової палати.

При замовленні техпаспорта інженеру потрібен мінімум документів від вас:

 1. паспорт;
 2. свідоцтво на власність.

Перед роботою обов'язково оформлення договору на виготовлення техпаспорта. після Перед роботою обов'язково оформлення договору на виготовлення техпаспорта підписання акту виконаних робіт інженер вам видасть техпаспорт і диск з електронним варіантом.

Важливо: якщо потрібно замовити техпаспорт на квартиру в новобудові, врахуйте, що спочатку потрібно дочекатися здачі будинку в експлуатацію і реєстрації його в Росреестр е.

Цим займається безпосередньо забудовник. Деякі забудовники відразу замовляють техпаспорта на всі квартири, тому можна обійтися і меншими витратами, якщо ваш забудовник про це подбав.

Термін дії технічного паспорта

Техпаспорт не має терміну дії, проте за законом про інвентаризацію дані про технічний стан нерухомих об'єктів повинні оновлюватися раз в п'ятирічку. З паспорта реєстратори дізнаються вартість квартири, а від неї залежить розмір нарахованих податків. Разом з тим немає законного акта, що зобов'язує власників квартир періодично виготовляти техпаспорта, як і санкцій ніяких не існує.

Крім того, техпаспорт потребує оновлення після узгодженої та проведеної перепланування, адже конфігурація квартири зміниться, що може вплинути на її кадастрову вартість.

Як правильно перевірити техпаспорт перед покупкою квартири?

Неодноразово говорилося про те, що незаконне перепланування може вилитися в немаленькі фінансові втрати Неодноразово говорилося про те, що незаконне перепланування може вилитися в немаленькі фінансові втрати.

Якщо вона виявиться, фахівці жілкоміссіі або відділу майнових відносин мають право зобов'язати власника квартири повернути все в початковий стан, відповідне техплану.

Якщо ця вимога не буде виконана, квартира може бути продана з торгів, а вам повернуть викупну вартість за вирахуванням суми, витраченої на відновний ремонт.

Тому перед покупкою квартири обов'язково загляньте в техпаспорт:

 • звірте відповідність планування в квартирі плану;
 • перевірте на сайті Росреестра або місцевої кадастрової палати: ліцензований чи інженер готував техпаспорт (дані про виробника повинні бути вказані на титульному аркуші техпаспорта).

Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:

Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!


Що таке техпаспорт на квартиру?
Як отримати техпаспорт?
Що таке техпаспорт на квартиру?
Як отримати техпаспорт?
Як правильно перевірити техпаспорт перед покупкою квартири?