Строительство »

Поспішати з оформленням біометричного закордонного паспорта не потрібно: відео

  1. У чому перевага закордонного паспорта з чіпом?

Гість «Прямої телефонної лінії ВХ» - начальник відділу централізованого оформлення документів №1 ГУ ДМС України в Харківській області Ірина Редько.

У чому перевага закордонного паспорта з чіпом?


- Ірина Євгенівна, здрастуйте. Мене звати Юлія. Чула, що в Харкові розпочався прийом документів на оформлення біометричного паспорта. У чому його перевага?
- Дійсно, з 12 січня 2015 року Головне управління Державної міграційної служби в Харківській області приймає документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, тобто біометричного, крім паспорта громадянина України, який не містить безконтактний електронний носій. Біометричні паспорти особливої ​​відмінності від документа для виїзду за кордон попереднього зразка не мають. Вони також оформлені в темно-синю книжечку, яка містить полікарбонатну сторінку і 32 звичайні.
Але біометричний закордонний паспорт має чіп, який містить інформацію про його власника: оцифровані фотографію громадянина, відбитки пальців і підпис.
Перевага біометричного закордонного паспорта полягає в тому, що він дає можливість безвізового перетину кордону транс-шенгенської зони. Але хочу звернути вашу увагу, що це буде можливо тільки після підписання угоди між Україною та країнами Євросоюзу про безвізовий режим. На сьогоднішній день такої угоди немає, і безвізовий в'їзд до Європи неможливий навіть при наявності біометричного паспорта. Тому сьогоднішній ажіотаж навколо оформлення біометричного закордонного паспорта невиправданий. Поспішати з його оформленням не має сенсу.

Куди здавати документи на біометричний закордонний паспорт?


- А куди можна звертатися за оформленням біометричного закордонного паспорта? І чи багато бажаючих?
- Багато, навіть черги є. Справа в тому, що на сьогоднішній день біометричний паспорт можна оформити тільки в ГУ ДМС України в Харківській області - на вулиці Римарській, 24. Прийом документів проводиться в понеділок, вівторок, середу та четвер з 8.00 до 20.00 (з 13.00 до 14.00 перерва).
Але вже найближчим часом, а точніше - до 15 лютого, відповідне обладнання (так звані робочі станції) буде встановлено в підрозділах, де раніше були встановлені наші місцеві вузли державної інформаційної системи - в Дзержинському, Київському, Московському, Червонозаводському та Комінтернівському районах Харкова. А також в області - Дергачах, Балаклії і Лозовій. Всього по Харкову і області буде встановлено 27 станцій.
- Здрастуйте, Вікторія турбує. Ірина Євгенівна, я проживаю у Фрунзенському районі. Де я можу замовити біометричний закордонний паспорт?
- Поки тільки на Римарській, 24.
- Скажіть, а там жива черга або я можу прийти за попереднім записом, наприклад, по телефону?
- У нас електронна черга. Але щоб записатися і отримати талончик - потрібно прийти особисто.

Закордонний паспорт оформлюється на десять років


- Добрий день, мене звати Марія. Ірина Євгенівна, підкажіть, на який термін видається біометричний закордонний паспорт?
- Дорослій людині біометричний закордонний паспорт видається на десять років, дітям, які не досягли 16 років - на чотири роки.
- Скажіть, а в біометричний паспорт вписуються дані про дітей?
- Внесення відомостей про наявні дітей в паспорт громадянина України нового зразка не проводиться. Що стосується закордонного паспорта старого зразка - то ця адміністративна послуга (внесення відомостей про дітей в паспорт) буде діяти до 1 квітня 2015 року.

Чи можна мати два закордонні паспорти?


- Здрастуйте, Ірина Євгенівна. Мене звати Аня. У мене ще не закінчився термін дії закордонного паспорта старого зразка, але я хочу отримати біометричний закордонний паспорт. Скажіть, попередній документ для виїзду за кордон залишиться у мене?
- При оформленні нового закордонного паспорта попередній Ви здаєте.
- Але у мене в старому паспорті є відкриті візи ...
- У цьому випадку ви можете оформляти новий закордонний паспорт, а старий, в якому збереглася відкрита віза, можна залишити анульованим на руках до закінчення терміну дії візи. Так ви зможете без проблем перетинати кордон, пред'являючи два документа. Для цього потрібно прийти на прийом до начальника ГУ ДМС в Харківській області із заявою. Прийом керівництва в середу з 10.00 до 12.00 - на вул. Римарська, 24.
- А можна мати два паспорти?
- Можна, але для цього необхідно звернутися із заявою до начальника ГУ ДМС в Харківській області та обґрунтувати необхідність наявності у вас двох закордонних паспортів. Підставою для цього можуть бути, наприклад, регулярні поїздки за кордон, одночасна подача документів в посольство, виїзд на спортивні змагання, гастролі ...

Скільки коштує документ з чіпом?


- Ірина Євгенівна, добрий день. Роман турбує. Скільки зараз коштує закордонний паспорт - звичайний і біометричний? І з чого складається його вартість?
- Оформлення біометричного паспорта протягом 20 робочих днів обійдеться в 518,15 грн: держмито - 170 грн., Вартість послуг - 87,15 грн. і вартість бланка з електронним чіпом - 261 грн. За термінове оформлення документа - протягом семи робочих днів доведеться заплатити подвійну ставку держмита та реєстраційних послуг, при тій же вартості бланка, тобто 775 грн. 30 коп. «Нечипованних» закордонний паспорт коштує 461 грн., Оформлення в терміновому порядку - 718 грн. 30 коп.
- Ірина Євгенівна, добрий день. Мене звати Аліса. В Інтернеті з'явилася маса пропозицій від різних фірм і турагентств з оформлення біометричних закордонних паспортів. Вартість, звичайно, вище: так, за оформлення протягом 20 днів просять 1350 грн., Протягом 10 днів - 2550 грн., Протягом п'яти - 2750 грн. Обіцяють навіть зробити за три дні - за 4150 грн і за добу - за 5650 грн. Чи варто користуватися послугами посередників?
- Туристичні організації або якісь інші посередники не можуть самостійно оформити закордонний паспорт - ці документи оформляє тільки міграційна служба.
- Здрастуйте, мене звуть Марія. Ірина Євгенівна, чи можна оформити закордонний паспорт в Центрі надання адмінпослуг?
- Відповідно до постанови Кабміну №152 в редакції № 682, оформленням закордонних паспортів займається ГМС. Крім того, відповідно до Постанови КМУ № 669, отримання відцифрованих відбитків пальців рук здійснюється шляхом їх сканування на спеціальному обладнанні, яке встановлюється в територіальних підрозділах ГМС. Тому в даний час оформлення закордонного паспорта можливо виключно в наших підрозділах.

Які документи підготувати?


- Ірина Євгенівна, добрий день. Костянтин турбує. Які документи потрібні для оформлення біометричного закордонного паспорта?
- Для оформлення закордонного паспорта необхідно надати: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, а для дітей, що не досягли 16-річного віку, - свідоцтво про народження, плюс квитанції про оплату. Якщо є старий закордонний паспорт - його потрібно взяти з собою для обміну.
- Чи є причини, за якими можуть відмовити в оформленні закордонного паспорта?
- Громадянину України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, якщо:
- він має відомості, що становлять державну таємницю;
- діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до їх виконання або розв'язання спору за погодженням сторін, або ж забезпечення зобов'язань заставою;
- щодо людини застосовано запобіжний захід, за умовами якої йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;
- людина визнано винним у вчиненні кримінального злочину - до відбуття покарання або звільнення від покарання;
- ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до їх виконання;
- якщо людина свідомо сповістив про себе неправдиві відомості - до з'ясування причин і наслідків їх надання;
- щодо його подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі;
- якщо він знаходиться під адміннаглядом міліції - до припинення нагляду.

Де забрати готовий документ?


- Здрастуйте, Ірина Євгенівна. Скільки часу займає процедура прийому документів на закордонний паспорт?
- Зараз наші співробітники приймають документи у однієї людини протягом 10-20 хвилин.
- Як люди, які склали документи на закордонний паспорт, можуть дізнатися, що документ готовий?
- Ми інформуємо про це письмово - поштою. Крім того, можна подивитися цю інформацію і на сайті ГМС.
- А де отримувати готові біометричні паспорти?
- Там же, де здавали документи на оформлення закордонного паспорта. Якщо зверталися на Римарську, 24 - тут і потрібно забирати готовий документ.
- Ірина Євгенівна, добрий день. Це Георгій дзвонить. Підкажіть, чи можуть переселенці з Донбасу отримати в Харкові біометричний закордонний паспорт? Чи потрібна реєстрація в Харкові?
- Переселенці мають такі ж права, як і інші громадяни України, які проживають на території Харківської області. Але для цього їм обов'язково потрібно мати внутрішній паспорт і ідентифікаційний код. Реєстрація в Харківській області не обов'язкова.

Як відновити загублений документ?


- Доброго дня. Мене звуть Микола. Втратив закордонний паспорт. Ірина Євгенівна, чи можна його відновити?
- У разі втрати закордонного паспорта необхідно звернутися до підрозділу ДМС із заявою. Якщо ж паспорт був вкрадений - тоді потрібно заявити про це ще і в чергову частину райвідділу міліції.
Якщо паспорт був загублений за кордоном - із заявою про втрату паспорта потрібно звернутися в компетентні органи держави, в якому знаходиться громадянин України, і до найближчого представництва консульської служби України. Згодом необхідно прийти в міграційну службу України, написати заяву з проханням оформити паспорт у зв'язку з його втратою, надати документ з органів МВС, про те, що людина звертався, а також паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і квитанції про оплату за паспорт і отримати новий документ.
- Тобто я отримую на руки новий і абсолютно чистий документ. Але у мене в старому паспорті були відкриті візи. Вони не відновлюються?
- Відкривати візу доведеться заново. Але існує така форма роботи ГМС з іноземними посольствами: ми надаємо довідку про те, що громадянин мав закордонний паспорт, а в базі даних цього посольства є інформація в тому, що громадянину відкривалися ті чи інші візи.

Як отримати закордонний паспорт без чипа?


- Ірина Євгенівна, добрий день. Михайло Павлович турбує. Збираюся оформити закордонний паспорт - звичайний, без електронного чіпа. Куди я можу здати документи?
- В даний час прийом документів на оформлення не біометричних паспортів здійснюють в Дзержинському, Комінтернівському, Київському, Московському, Червонозаводському районах Харкова. По області - в Балаклії, Дергачах, і Лозовій.
- Цікаво, зараз ще є бажаючі оформити не біометричний паспорт?
- Тільки з початку року за оформленням звичайних заграпаспортов звернулося близько 3000 осіб - по Харкову і області. За біометричним - близько 300. До речі, першим здав документи на біометричний паспорт харків'янин, який тільки у вересні 2014 року отримало закордонний паспорт.

Особиста справа

У чому перевага закордонного паспорта з чіпом?
У чому перевага закордонного паспорта з чіпом?
У чому його перевага?
Куди здавати документи на біометричний закордонний паспорт?
А куди можна звертатися за оформленням біометричного закордонного паспорта?
І чи багато бажаючих?
Де я можу замовити біометричний закордонний паспорт?
Скажіть, а там жива черга або я можу прийти за попереднім записом, наприклад, по телефону?
Ірина Євгенівна, підкажіть, на який термін видається біометричний закордонний паспорт?
Скажіть, а в біометричний паспорт вписуються дані про дітей?