Строительство »

Оформлення купівлі продажу квартири в Одесі

 1. Консультації по операціях з нерухомістю
 2. Супровід Угод з нерухомістю
 3. Консультації та супровід угод з нерухомістю
 4. Договір купівлі-продажу
 5. Для купівлі-продажу квартири / будинку необхідний наступний перелік документів:
 6. Для купівлі-продажу земельної ділянки необхідний наступний перелік документів:
 7. Для купівлі-продажу комерційної нерухомості необхідний наступний перелік документів:
 8. Для купівлі-продажу земельної ділянки комерційного призначення необхідний наступний перелік документів:
 9. Договір дарування
 10. Для дарування квартири / будинку необхідний наступний перелік документів:
 11. Для дарування земельної ділянки необхідний наступний перелік документів:
 12. договір міни
 13. У Вас виникають питання:
 14. Договір іпотеки / застави
 15. Для іпотеки квартири / будинку необхідний наступний перелік документів:
 16. Для іпотеки / застави земельної ділянки в тому числі комерційного призначення необхідний наступний...
 17. Для іпотеки / застави комерційної нерухомості необхідний наступний перелік документів:

Юридична компанія «Хільман і партнери» має багаторічний досвід роботи в сфері нерухомості та земельних правовідносин, який дозволяє підібрати найбільш підходящий спосіб для Вас відчуження або придбання нерухомості, тим самим ми допоможемо Вам мінімізувати витрати на податки, держмита та інші платежі. Вище наведені переліку не вичерпуються, але найпоширеніших питань, що стосуються оформлення нерухомості.

Ми готові відповісти на ці або інші Ваші запитання, підготувати необхідні документи і супроводити Вашу угоду. Що дасть Вам можливість відчувати себе в безпеці, а також заощадити гроші, час і нерви.

Консультації по операціях з нерухомістю

Замовивши консультацію, через 5 робочих днів, Ви отримаєте вичерпну, письмові відповідь на Ваші запитання, крім того Ви отримаєте наші рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації, можливо ми передбачаємо і відповімо на ті питання, які у Вас з'являться пізніше.

В результаті Ви отримаєте професійне юридичний висновок по Вашому питанню, яке буде включати наступне: В результаті Ви отримаєте професійне юридичний висновок по Вашому питанню, яке буде включати наступне:

 • Правова експертиза Ваших документів перед операцією. Ви будете знати точно, чи є Ваші документи на нерухомість правовстановлюючими і чи достатньо їх для проведення операції. Якщо ж їх виявиться недостатньо, то Ви отримаєте чіткі інструкції щодо усунення недоліків.
 • Перевірка об'єкта нерухомості на арешти. Ви будете повністю впевнені, що об'єкт нерухомості не знаходиться в заставі і що на нього не накладено інші арешти.
 • Який договір вибрати для відчуження нерухомості. Вам буде запропоновано найбільш оптимальний правовий механізм для здійснення запланованої угоди із зазначенням всіх істотних плюсів і мінусів.
 • Орієнтовний розрахунок вартості угоди. У консультації буде приведений розрахунок вартості всієї угоди, включаючи послуги нотаріуса, оплату державного мита та зборів. Ви будете знати на перед у скільки грошей Вам обійдеться планована угода.
 • Рекомендації нотаріусів, у яких можна провести операцію. На багато років на юридичному ринку України у нас є досвід роботи з багатьма нотаріусами Одеської області. У нашій консультації Ви отримаєте перелік рекомендованих нотаріусів, у яких за прийнятну ціну Ви отримаєте грамотно проведену операцію без будь-яких помилок.

Супровід Угод з нерухомістю

Замовивши супровід угоди, Ви отримаєте присутність юристів на переговорах з продавцями / покупцями, участь юриста при підписанні договору / укладанні угоди в тому числі у нотаріуса. Що дасть Вам можливість відчути себе впевненіше і безпечніше.

В супровід угоди нашою компанією входить: В супровід угоди нашою компанією входить:

 • Проведення переговорів з Вашими контрагентами. При переговорах будуть узгоджені всі істотні деталі майбутньої угоди. Буде узгоджений найбільш оптимальний спосіб відчуження нерухомості, який влаштує обидві сторони. Будуть узгоджені всі найдрібніші деталі, які на кінцевому етапі дозволять провести операцію без будь-яких протиріч між сторонами.
 • Узгодження з нотаріусом всіх деталей угоди. Ви будете впевнені, що нотаріусу для проведення угоди повністю підходить весь пакет наданих документів. У найвідповідальніший момент, Вас не будуть очікувати будь-які сюрпризи, як наприклад, помилки в документах, неправильно оформлені документи або взагалі їх відсутність.
 • Точні і чіткі рекомендації щодо усунення недоліків в документах або підготовка нових документів. У разі, якщо для здійснення угоди Вам не вистачатиме якихось документів (наприклад, згода опікунської ради, довідки про приписаних і проживають, експертної оцінки і т.п.) або в них є помилки (наприклад, неправильно вказані ПІБ власника, помилки в розмірах, площах об'єкта нерухомості, друкарські помилки в адресі і т.п.), то Ви отримаєте консультацію, як найбільш простим і найменш витратним способом отримати такі документи, а також про вартість таких дії. У разі якщо вартість і терміни Вас влаштують, то такі послуги можемо також надати ми.
 • Присутність у нотаріуса при проведенні операції. При підписанні договорів у нотаріуса також з Вами буде присутній наш кваліфікований співробітник, який уважно вивчить проекти договорів, в разі необхідності внесе свої зміни і відповість на всі Ваші питання про яку здійснюють операції. Таким чином Ви будете повністю впевнені в дійсних правові наслідки підписаних документів. Оформлення договору купівлі продажу нерухомості пройде швидко, чітко і без будь-яких непередбачених ситуацій.

Консультації та супровід угод з нерухомістю

Замовивши консультацію і супровід, Ви отримаєте чіткі і зрозумілі відповіді на Ваші запитання, наприклад, як здійснюється оформлення купівлі продажу квартири. Ми підготуємо необхідний пакет документів, прорахуємо терміни і суми, які в процесі змінюється не будуть, підберемо для Вас нотаріуса, візьмемо участь в переговорах з продавцями / покупцями, держорганами, супроводимо Вашу угоду до юридичного і логічного її завершення.

Послуга Консультації та супровід включає:

 • Надання юридичної консультації щодо необхідного Вам угоді з нерухомістю, яка буде включати інформацію, зазначену вище .
 • Фактичне супровід угоди з нерухомістю, включаючи всі описані вище переваги .

Договір купівлі-продажу

У Вас виникають питання:
 • З чого почати?
 • Скільки коштує купівля-продаж?
 • Скільки і які податки при купівлю-продаж?
 • Хто повинен платити податки при купівлі-продажу?
 • Які потрібні документи для купівлі-продажу?
 • Як і де знайти потрібного нотаріуса для купівлі-продажу?
 • Як продати будинок, якщо земля не приватизована?
 • Які потрібні документи для оформлення купівлі продажу квартири?
 • Чи можна продавати за заниженою ціною і як підстрахуватися?
 • Як піти від фінансового моніторингу?
 • Як заощадити на податках?
 • Ви з'ясували що у Вас не всі документи?
 • і багато інших питань ...

Нижче, коротко наведені приблизні відповіді на найбільш поширені питання, хочемо зауважити, що все дуже індивідуально.

Для купівлі-продажу квартири / будинку необхідний наступний перелік документів:

Для квартири / будинку:

 1. Правовстановлюючий документ (договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Технічний паспорт.
 3. Довідка про прописаних (береться в ЖЕКу, сільській раді).
 4. Експертна оцінка квартири / будинку (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).

Для продавця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті);
 3. Якщо квартира / будинок придбана покупцем в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на дарування квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Для покупця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо покупець в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на покупку квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями 500 грн.
 3. Держмито - 1% від вартості квартири / будинку.
 4. Пенсійний фонд - 1% від вартості квартири / будинку.

податки:

 1. 0 - якщо квартира / будинок належить продавцю більше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість 1 раз в поточному календарному році.
 2. 5% - якщо квартира / будинок належить продавцю менше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість не 1 раз в поточному календарному році.
Для купівлі-продажу земельної ділянки необхідний наступний перелік документів:

Для Земельного ділянки:

 1. Правовстановлюючий документ (державний акт, договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Довідка про відсутність будівель, якщо відчужується тільки ділянку.
 3. Експертна оцінка земельної ділянки (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації)
 4. Виписка з ДЗК (береться в земельних ресурсах).

Для продавця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті);
 3. Якщо квартира / будинок придбана покупцем в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на дарування квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Для покупця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо покупець в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на покупку квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги - 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 1% від вартості земельної ділянки.

податки:

 1. 0 - якщо земельна ділянка належить продавцю більше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість 1 раз в поточному календарному році.
 2. 5% - якщо земельна ділянка належить продавцю менше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість не 1-й раз в поточному календарному році.
Для купівлі-продажу комерційної нерухомості необхідний наступний перелік документів:

Для об'єкта:

 1. Правовстановлюючий документ (договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Технічний паспорт.
 3. Експертна оцінка об'єкта нерухомості (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).

Для сторін:
Фізична особа:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо нерухомість придбана або набувається в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини, ів) для дачі згоди на продаж / купівлю нерухомості, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Юридична особа:

 1. Витяг про реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Протокол загальних зборів про продаж об'єкта нерухомості.
 4. Протокол, наказ про призначення керівника.
 5. Паспорт керівника (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років).
 6. Витяг з ЄДРПОУ.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги 8 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями 500 грн.
 3. Держмито 1% від вартості нерухомості зазначеної в експертній оцінці.
 4. Пенсійний фонд 1% від вартості нерухомості зазначеної в експертній оцінці.

податки:
Якщо сторони угоди фізичні особи:

 1. 0 - якщо земельна ділянка належить продавцю більше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість 1 раз в поточному календарному році;
 2. 5% - якщо земельна ділянка належить продавцю менше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість не 1 раз в поточному календарному році.

Якщо хоча б одна зі сторін угоди юридична особа:

 1. Те податковим агентом є юридична особа і оплачує всі податки за фізична особа самостійно.
Для купівлі-продажу земельної ділянки комерційного призначення необхідний наступний перелік документів:

Для Земельного ділянки:

 1. Правовстановлюючий документ (державний акт, договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Довідка про відсутність будівель, якщо відчужується тільки ділянку.
 3. Експертна оцінка земельної ділянки (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації)
 4. Виписка з ДЗК (береться в земельних ресурсах).

Для сторін:
Фізична особа:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо земельна ділянка придбана або набувається в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини, ів) для дачі згоди на продаж / купівлю земельної ділянки, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Юридична особа:

 1. Витяг про реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Протокол загальних зборів про продаж об'єкта нерухомості.
 4. Протокол, наказ про призначення керівника.
 5. Паспорт керівника (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років).
 6. Витяг з ЄДРПОУ.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги - 8 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 1% від вартості земельної ділянки, зазначеної в експертній оцінці.

податки:
Якщо сторони угоди фізичні особи:

 1. 0 - якщо земельна ділянка належить продавцю більше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість 1 раз в поточному календарному році;
 2. 5% - якщо земельна ділянка належить продавцю менше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість не 1 раз в поточному календарному році.

Якщо хоча б одна зі сторін угоди юридична особа:

 1. Те податковим агентом є юридична особа і оплачує всі податки за фізична особа самостійно.

Договір дарування

У Вас виникають питання:
 • З чого почати?
 • Скільки коштує дарування?
 • Скільки і які податки при даруванні?
 • Які потрібні документи для дарування?
 • Як і де знайти потрібного нотаріуса для дарування?
 • Як подарувати будинок, якщо земля не приватизована
 • Чи можна продавати, але оформляти дарування?
 • Як заощадити на податках?
 • Чи можна дарувати іноземцю / нерезиденту?
 • Вам потрібно відновити документи?
 • і багато інших питань ...

Нижче, коротко наведені приблизні відповіді на найбільш поширені питання, хочемо зауважити, що все дуже індивідуально.

Для дарування квартири / будинку необхідний наступний перелік документів:

Для квартири / будинку:

 1. Правовстановлюючий документ (договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Технічний паспорт.
 3. Довідка про прописаних (береться в ЖЕКу, сільській раді).
 4. Експертна оцінка квартири / будинку (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).

Для продавця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті);
 3. Якщо квартира / будинок придбана покупцем в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на дарування квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Для покупця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо покупець в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на покупку квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги - 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 1% від вартості квартири / будинку.

податки:

 1. 0 - родичі першої черги (батько, син, дочка, чоловік)
 2. 5% - інші особи
 3. 15% - 17% - нерезиденти (іноземці) обдаровані.
Для дарування земельної ділянки необхідний наступний перелік документів:

Для Земельного ділянки:

 1. Правовстановлюючий документ (державний акт, договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Довідка про відсутність будівель, якщо відчужується тільки ділянку.
 3. Експертна оцінка земельної ділянки (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації)
 4. Виписка з ДЗК (береться в земельних ресурсах).

Для продавця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті);
 3. Якщо квартира / будинок придбана покупцем в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на дарування квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Для покупця:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографии при віконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігаліся з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо покупець в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на покупку квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт і податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги - 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 1% від вартості земельної ділянки.

податки:

 1. 0 - родичі першої черги (батько, син, дочка, чоловік).
 2. 5% - інші особи.
 3. 15-17% - нерезиденти (іноземці) обдаровані.

договір міни

У Вас виникають питання:
 • Из чего почату?
 • Скільки коштує міна?
 • Скільки і які податки при міні?
 • Хто повинен платити податки при міні?
 • Які потрібні документи для міни?
 • Як і де знайти потрібного нотаріуса для міни?
 • Як заощадити на податках?
 • Що і на що можна міняти?
 • Як відбувається обмін?
 • Які документи будуть після міни?
 • і багато інших питань ...

Нижче, коротко наведені приблизні відповіді на найбільш поширені питання, хочемо зауважити, що все дуже індивідуально.

Згідно норм українського законодавства, для міни застосовуються ті ж норми, що і для купівлі-продажу, дивитися купівля-продаж докладніше .

Міняти можна будинок на квартиру, землю на автомобіль і так далі крім того обмін може бути нерівноцінних, можлива доплата.

У Вас виникають питання:
 • Що дешевше?
 • Що краще?
 • Що надійніше?
 • Яка різниця між ними?
 • Що можна оскаржити?
 • В якому випадку менше податки?
 • Чому продавець просить оформляти через дарування?
 • і багато інших питань ...

Нижче наведено приблизний перелік документів, необхідних для угоди і приблизна вартість угоди. Також для порівняння і розуміння різниці у вартості і переліку документів при купівлі-продажу і дарування, інформація викладається в зручній для порівняння формі.

Для дарування квартири / будинку

необхідний наступний перелік документів: Для купівлі-продажу квартири / будинку необхідні наступні документи: Для квартири / будинку:

 1. Правовстановлюючий документ (договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Технічний паспорт.
 3. Довідка про прописаних (береться в ЖЕКу, сільській раді).
 4. Експертна оцінка квартири / будинку (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).
Для квартири / будинку:
 1. Правовстановлюючий документ (договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Технічний паспорт.
 3. Довідка про прописаних (береться в ЖЕКу, сільській раді).
 4. Експертна оцінка квартири / будинку (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).
Для дарувальника:
 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо квартира / будинок придбана дарувальником в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на дарування квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.
Для продавця:
 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо квартира / будинок придбана покупцем в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на дарування квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.
Для обдаровуваного:
 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
Для покупця:
 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо покупець в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на покупку квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.
Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:
 1. Нотаріальні послуги - 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 1% від вартості квартири / будинку
Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:
 1. Нотаріальні послуги - 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 1% від вартості квартири / будинку
 4. Пенсійний фонд - 1% від вартості квартири / будинку
податки:
 1. 0 - родичі першої черги (батько, син, дочка, чоловік).
 2. 5% - інші особи.
 3. 15% - 17% - нерезиденти (іноземці) обдаровані.
податки:
 1. 0 - якщо квартира / будинок належить продавцю більше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість 1 раз в поточному календарному році.
 2. 5% - якщо квартира / будинок належить продавцю менше 3 років; якщо продавець відчужує нерухомість не 1 раз в поточному календарному році.

Договір іпотеки / застави

У Вас виникають питання:
 • Из чего почату?
 • Скільки коштує іпотека / заставу?
 • Скільки і які податки при іпотеці / заставі?
 • Хто повинен платити податки при іпотеці / заставі?
 • Які потрібні документи для іпотеки / застави?
 • Як і де знайти потрібного нотаріуса для іпотеки / застави?
 • Як піти від фінансового моніторингу?
 • Як заощадити на податках?
 • Чи можна оформляти іпотеку / заставу з фізичною особою?
 • і багато інших питань ...

Нижче, коротко наведені приблизні відповіді на найбільш поширені питання, хочемо зауважити, що все дуже індивідуально.

Для іпотеки квартири / будинку необхідний наступний перелік документів:

Для квартири / будинку:

 1. Правовстановлюючий документ (договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Технічний паспорт.
 3. Довідка про прописаних (береться в ЖЕКу, сільській раді).
 4. Експертна оцінка квартири / будинку (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).

Для іпотекодавця / заставодавця:
Фізична особа:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо квартира / будинок придбана покупцем в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на передачі в іпотеку / заставу квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Юридична особа:

 1. Витяг про реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Протокол загальних зборів про продаж об'єкта нерухомості.
 4. Протокол, наказ про призначення керівника.
 5. Паспорт керівника (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років).
 6. Витяг з ЄДРПОУ.

Для іпотекодержателя / заставодержателя:
Фізична особа:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо іпотекодавець / заставодавець в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на передачу спільних коштів, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Юридична особа:

 1. Витяг про реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Протокол загальних зборів про продаж об'єкта нерухомості.
 4. Протокол, наказ про призначення керівника.
 5. Паспорт керівника (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років).
 6. Витяг з ЄДРПОУ.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги - 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 0,1% від вартості квартири / будинку.
Для іпотеки / застави земельної ділянки в тому числі комерційного призначення необхідний наступний перелік документів:

Для Земельного ділянки:

 1. Правовстановлюючий документ (державний акт, договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Довідка про відсутність будівель, якщо відчужується тільки ділянку.
 3. Експертна оцінка земельної ділянки (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).
 4. Виписка з ДЗК (береться в земельних ресурсах).

Для іпотекодавця / заставодавця:
Фізична особа:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання;
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті);
 3. Якщо земля придбана іпотекодавцем в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на передачі в іпотеку / заставу квартири / будинку, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Юридична особа:

 1. Витяг про реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Протокол загальних зборів про продаж об'єкта нерухомості.
 4. Протокол, наказ про призначення керівника.
 5. Паспорт керівника (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років).
 6. Витяг з ЄДРПОУ.

Для іпотекодержателя / заставодержателя:
Фізична особа:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання.
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті).
 3. Якщо іпотекодавець / заставодавець в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини) для дачі згоди на передачу спільних коштів, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Юридична особа:

 1. Витяг про реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Протокол загальних зборів про продаж об'єкта нерухомості.
 4. Протокол, наказ про призначення керівника.
 5. Паспорт керівника (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років).
 6. Витяг з ЄДРПОУ.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги - 5 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 0,1% від вартості землі.
Для іпотеки / застави комерційної нерухомості необхідний наступний перелік документів:

Для об'єкта:

 1. Правовстановлюючий документ (договору купівлі продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, інше).
 2. Технічний паспорт.
 3. Експертна оцінка квартири / будинку (тобто реальна ринкова ціна, оцінку роблять експертні організації).

Для сторін:
Фізична особа:

 1. Паспорт (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років), посвідчення на постійне місце проживання;
 2. Податковий код (зверніть увагу, щоб ПІБ в точності збігалися з ПІБ в паспорті);
 3. Якщо нерухомість придбана або набувається в шлюбі то також необхідна присутність чоловіка (дружини, ів) для дачі згоди на передачу нерухомості в іпотеку / передачу грошових коштів, тоді додатково необхідно паспорт, податковий код чоловіка (дружини) та свідоцтво про шлюб.

Юридична особа:

 1. Витяг про реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Протокол загальних зборів про продаж об'єкта нерухомості.
 4. Протокол, наказ про призначення керівника.
 5. Паспорт керівника (зверніть увагу, щоб були вклеєні фотографії при виконанні 25, 45 років).
 6. Витяг з ЄДРПОУ.

Вартість угоди в нотаріуса приблизно обійдеться Вам у:

 1. Нотаріальні послуги - 8 000 грн.
 2. Оплата за квитанціями - 500 грн.
 3. Держмито - 0,1% від вартості нерухомості зазначеної в експертній оцінці.

Скільки коштує купівля-продаж?
Скільки і які податки при купівлю-продаж?
Хто повинен платити податки при купівлі-продажу?
Які потрібні документи для купівлі-продажу?
Як і де знайти потрібного нотаріуса для купівлі-продажу?
Як продати будинок, якщо земля не приватизована?
Які потрібні документи для оформлення купівлі продажу квартири?
Чи можна продавати за заниженою ціною і як підстрахуватися?
Як піти від фінансового моніторингу?
Як заощадити на податках?