Строительство »

Купівля фототехніки в закордонному інтернет-магазині

  1. де купувати
  2. Як платити

Навряд чи розкрию секрет, якщо скажу, що купувати фототехніку в Америці вигідніше, ніж у нас Навряд чи розкрию секрет, якщо скажу, що купувати фототехніку в Америці вигідніше, ніж у нас. Досить порівняти ціни там і тут, щоб в цьому переконатися, а практично нескінченні додаткові знижки, роблять таку покупку ще вигідніше. Навіть в Європі, де ціни аналогічні американським, але номіновані в євро, фотоапарати та об'єктиви як правило дешевше, ніж у нас. Не варто також забувати і про Китай, як про кузню зовсім недорогих дрібних фотоприладдя і прийнятної якості світлового обладнання, поступово у них з'являються і об'єктиви, але поки рекомендувати до покупки подібну оптику не можна.

У цій статті хочу поділитися своїм досвідом покупок фототехніки в іноземних інтернет-магазинах і розповісти, на що перш за все потрібно звертати увагу, де купувати і як оплачувати.

де купувати

Природно нову фототехніку найвигідніше купувати в спеціалізованих американських інтернет-магазинах. На першому місці B & H Photo Video , потім Adorama і звичайно Amazon.com . До слова Canon EF 40mm f / 2.8 STM стоїть на B & H 149 $, а у нас середня ціна 8700 рублів. Пара слів про Amazon, на відміну від перших двох магазинів, це ціла майданчик, на якій присутні різні продавці й можуть бути різними і ціни, і стан (новий / не нова), і умови доставки. Ще однією цікавою особливістю американських магазинів є продаж наборів з камери, об'єктиву і великої кількості додаткових аксесуарів, типу сумки, захисного і поляризаційного фільтра, додаткових акумуляторів і т.д. Такі варіанти дозволяють купити все відразу і досить помітно заощадити, але не забувайте, що часто товари «в навантаження» можуть бути далеко не найкращими варіантами.

Однак покупка додаткових аксесуарів на зазначених вище майданчиках куди менш цікава, особливо якщо вони недорогі. Якість пропонованої продукції в американських магазинах як правило досить непогане, але ціни, наприклад на фотосумки часто навіть вище, ніж у нас. Виняток становлять фірмові магазини виробників. У разі пересилання в Росію, купуючи у них, можна непогано заощадити.

В останньому реченні не просто так зроблено застереження, справа в тому, що багато американських інтернет-магазини не здійснюють доставку в Росію. Цю проблему можна вирішити за допомогою посередників (докладніше розповім пізніше), але в будь-якому випадку доставка помітно позначається на кінцевій вартості обладнання. Звичайно ідеальним варіантом є покупка кимось із ваших знайомих в поїздці, але і тут є проблема, тому що доставка навіть по США займає певний час і потрібно щоб покупець був доступний для представників кур'єрської служби.

Я спеціально не згадав відомий інтернет-аукціон Ebay.com , Як підходяще місце для покупки нової фототехніки. На цьому майданчику дуже багато продавців і нерідко складно оцінити їх надійність і якість пропонованої продукції. Єдиним реальним плюсом Ebay є доступність доставки в Росію. C іншого боку, саме тут найвигідніше купувати всілякі фотоприналежності. Якщо на час не брати до уваги якість, то саме на Ebay.com можна знайти самі низькі ціни на світлофільтри, сумки, дрібні електронні пристрої, типу пультиком і тригерів, відбивачі, лайтбокси, фотозонтов і аналогічну продукцію.

Як платити

Питання не пусте, адже ми витрачаємо реальні гроші, не отримуючи товар відразу, тому деяка обережність не завадить. У будь-якому випадку нам буде потрібно пластикова карта. Бажано використовувати рахунок у валюті продавця (в більшості випадків це долари США), це допоможе уникнути зайвих витрат при перерахунку за курсом систем Visa або Matercard, який зазвичай вище.

Найпростіший варіант оплати - безпосередньо з пластикової карти. Він прийнятний лише при покупці у перевірених продавців, в іншому випадку, розкриваючи свої платіжні дані, ви можете зіткнутися з шахрайством. Слід також враховувати, що деякі американські магазини не приймають до оплати карти, випущені не в США. Бажано перед покупкою уточнити можливість оплати, інакше гроші будуть заблоковані на рахунку на термін до місяця. Крім цього, в разі якихось проблем з покупкою повернути гроші, сплачені безпосередньо з карти, буде проблематично.

Другий спосіб - оплата через сервіс PayPal . Це найкращий варіант. При роботі з Paypal ви вказуєте дані карти тільки у них на сайті і продавцеві вони не передаються. Додатковим плюсом можна вважати програму захисту покупця: в разі, якщо вам прийшов неякісний товар Paypal поверне сплачені гроші, за умови відправки товару назад продавцеві. Не можна сказати, що це дуже вигідна пропозиція, тому що ви повністю оплачуєте зворотну пересилку, проте деяку частину грошей таким чином все-таки можна повернути.

І нарешті третій варіант - скористатися послугами фірми посередника. У моєму випадку це Shopotam.ru , Хоча є й інші аналогічні компанії. Принцип в наступному - ви поповнюєте рахунок посередника будь-яким зручним способом, потім знаходите необхідний товар і він викуповується для вас сервісом. Практично завжди посередник надає і послуги з доставки, тобто ви можете побачити товар до відправки безпосередньо в Росію і при необхідності повернути його продавцю і одержати гроші назад. Мінусом безумовно є комісія за послуги, тому цей варіант я розглядаю на крайній випадок, коли інші з якихось причин неможливі або небажані.

під другій частині детально розповім про про доставку, адже мало купити, потрібно ще й переслати сподобався вам товар. А в третій частині поговоримо про правильне отриманні посилки.

Мені подобається!