Строительство »

Кредит для ІП в Ощадбанку


Ще статті по темі

Будь-який підприємець, хоч раз стикався з оформленням кредиту, підтвердить, що завдання це не зовсім проста. Ви начебто є і фізичною особою, але одночасно і своїм же «роботодавцем». При цьому ІП прирівнюється і до юридичних осіб, але не всі банки з радістю зустрічають таких клієнтів ... В даній статті ми розглянемо, як підходить до вирішення цього питання найбільший банк країни.

«Проблемні» клієнти

Часто кредитні організації вельми неохоче співпрацюють з такою категорією клієнтів як індивідуальні підприємці і більше воліють мати справу, наприклад, з власниками ТОВ. Причин тому кілька: складності в аналізі звітності у ІП, менші розміри позик (а значить і менший дохід від угоди у вигляді відсотків), часто відсутність активів, які могли б бути передані в заставу по кредиту . Саме в силу зазначених обставин деякі банки вважають за краще просто не зв'язуватися з такими «проблемними» клієнтами як ІП або встановлюють їм більш високий відсоток за позикою в порівнянні з тими ж ТОВ.

Справедливості заради, варто відзначити, що Ощадбанк досить лояльно ставиться до індивідуальних підприємців як до позичальників. Чи не простежується будь-якої дискримінації - майже всі програми банку для юридичних осіб мають рівні для обох категорій позичальників умови. При цьому оформити договір підприємець може і як фізична особа. Все залежить від цілей позики та його величини.

Коли гроші потрібні «для себе»

Ощадбанк пропонує 2 види споживчих кредитів для ІП - із забезпеченням і без. Підприємець може звернутися за даними позикою, якщо йому необхідні кошти на цілі особистого характеру.

Незабезпечений позику (без застави та поручителів) обходиться дорожче, а його максимальна сума - нижче в порівнянні із забезпеченим. Однак вся принадність позик без забезпечення - більш просте і швидке оформлення. І саме на цьому місці ми робимо першу застереження: незабезпечений кредит вам, звичайно, можуть видати, але шансів буде більше при наявності забезпечення. Дана застереження актуальна абсолютно для всіх позичальників - фізичних осіб, але для підприємців в першу чергу.

Що стосується умов споживчих програм, то тут відразу робимо другу застереження: не варто загострювати увагу на анонсованих низьких ставках Ощадбанку за даними кредитами, оскільки ця цифра актуальна лише для "зарплатних" клієнтів. До підприємця це не відноситься, тому що укласти сам з собою трудовий договір і виплачувати самому собі заробітну плату він не зможе. Особистий банківський рахунок тут теж не має ніякого значення.

Таким чином, за незабезпечений кредит вам доведеться платити Ощадбанку від 13,9% річних, за забезпечений - від 12,9%. Максимальні суми позик становлять 1,5 мільйона і до 10 мільйонів рублів відповідно. Термін договору в першому випадку не може перевищувати 5 років, а якщо ви забезпечили свій кредит то можете оформити позику на термін до 10 років. В якості забезпечення передбачається поручительство третіх осіб - громадян РФ або заставу нерухомості.

іпотека

Чи можлива іпотека для ІП в Ощадбанку? Ще кілька років тому відповідь на це питання було б швидше негативним, але ситуація змінюється. У питанні житлового кредитування кожен підприємець повинен чітко розуміти, що дана позика довгострокова (в прямому сенсі від слова «ДОВГО»), а відповідно і бізнес повинен бути стабільним, прибутковим і здатним успішно функціонувати протягом усього терміну договору. Якщо ви можете переконати в цьому банк, а також надати надійних поручителів, можна сміливо відправлятися за грошима, в тому числі і в Ощадбанк.

Якихось особливих програм іпотеки для фізичних осіб - підприємців в банку не передбачено, вас будуть розглядати як звичайного приватного позичальника, але з не зовсім стандартним місцем роботи. Однак, якщо вона необхідна не для особистих, а для комерційних цілей, то у "найнадійнішого банку Росії" як раз такі програми є.

Коли гроші потрібні для бізнесу

Індивідуальних підприємців відносять до представників малого бізнесу, який з кожним роком все більше підтримується урядом, а відповідно і кредитними організаціями. Ощадбанк пропонує досить великий список програм для малого бізнесу. Подивимося, які з них підходять нам.

Відразу ж звертають на себе увагу кредити «Довіра», що передбачають швидке оформлення на будь-які цілі, без застави. Оформлення позики можливо в двох варіантах «Довіра» - Стандартний тариф (від 17%, до 3 років) і «Бізнес-Довіра» (від 14,5%, до 4 років). Максимальна сума - 3 мільйони рублів. Програма «Бізнес-Довіра» передбачає також особисту поруку власника бізнесу.

Якщо мета, з якою ІП звертається за позикою, визначена, краще оформити кредит за однією з цільових програм Ощадбанку. Як правило, в цьому випадку потрібно значна сума коштів, і дані програми виявляться більш вигідними, тому що процентна ставка по ним встановлюється нижче, ніж по нецільовим позиками.

Ощадбанк пропонує наступні кредити:

- для поповнення оборотних коштів (Бізнес-Оборот, Бізнес-Овердрафт, Держзамовлення);

- для придбання рухомого і нерухомого майна (Бізнес-Авто, Бізнес-Нерухомість, Бізнес-Інвест, Експрес-Іпотека)

- для рефінансування отриманих раніше кредитів .

Умови за зазначеними програмами різні. Різні й вимоги. Одні з головних - термін ведення підприємницької діяльності та розмір річного прибутку, вони встановлюються в залежності від виду бізнесу і обраної програми. Всі ці дані краще уточнювати безпосередньо в банку, де допоможуть підібрати оптимальний варіант кредитування з урахуванням особливостей бізнесу.

Порівняємо з конкурентами

ВТБ 24

У ВТБ 24 для фізичних осіб є кілька програм, як споживчого (на сьогоднішній день це пропозиції «Швидкий», «Великий», «Зручний»), так і цільового (іпотека, автокредит) кредитування. Однак розглядаючи вимоги до позичальників і документам, застереження про ІП не спостерігається. Безумовно, оформлення споживчого позики можливо, але для з'ясування деталей потрібно звернутися до фахівця банку.

Що стосується ІП як суб'єкта малого бізнесу, то тут ВТБ 24 щедро пропонує на вибір кілька програм : Експрес-кредити «Комерсант», базові програми (Овердрафт, Оборотний або Інвестиційний), а також спеціальні продукти (Цільовий, займ на заставне майно та Бізнес-Іпотека).

Альфа Банк

Альфа-Банк вельми охоче співпрацює з підприємцями, але, на жаль, не в плані кредитування. Позики подібного роду тут представлені дуже бідно - банк готовий запропонувати лише оформлення овердрафту до розрахункового рахунку. При цьому підприємець повинен обов'язково надати поручительство чоловіка / і. Передбачені знижені ставки по овердрафту для нових клієнтів і в рамках спеціальних пропозицій.

Підведемо підсумок

На початку статті ми говорили про те, що предпрніматель часто сприймається банками як проблемний клієнт, але якщо придивитися - можливостей отримати позику у нього набагато більше, адже йому доступні програми і як для фізичних, так і для юридичних осіб. З огляду на широкий спектр кредитних пропозицій Ощадбанку Росії, IP зможе оформити договір на оптимальних умовах.

Олена Антошенкова , Спеціально для Занімаем.ру. 13 Июня 2017