Строительство »

Код УВП що це і де його взяти докладна інструкція

 1. Як дізнатися код УВП
 2. УВП в квитанції що це
 3. Де взяти УВП для оплати держмита
 4. Де взяти УВП для оплати штрафу
 5. Що таке УВП при оплаті податку

При перерахуванні будь-якого платежу до бюджету банки вимагають вказувати УВП. Якщо УВП вказано вірно, то переказ не загубиться у величезному потоці бюджетних надходжень і не поповнить масив нез'ясованих платежів. Читайте, як дізнатися УВП і де його вказати в квитанції.

УВП - це унікальний ідентифікатор нарахувань. У реквізитах бюджетних платежів це числовий код, який допомагає правильно зараховувати кошти в бюджет. За логікою законодавців з введенням УВП має зменшитися число нез'ясованих платежів. А ймовірність втрати платежів і зовсім буде виключена. Платежах присвоюється унікальний індекс. З ним з величезного числа надходжень до бюджету можна знайти єдиний потрібний грошовий переказ.

Що таке УВП в квитанції? Він являє собою комбінацію з 20 або 25 цифр, унікальну для кожного конкретного платежу. У кожній цифрі зашифрована певна інформація. Ідентифікатор виглядає і розшифровується так:

111 2 333 333 333 333 333 4

111

Код отримувача платежу

2

Резервне число, іноді ставиться код гос.органа - одержувача платежу

333 333 333 333 333

Унікальний ідентифікаційний номер або індекс даного документа (наприклад, квитанції)

4

Контрольне число, вираховується за спеціальним алгоритмом

Якогось переліку або класифікатора УВП не існує, так як це унікальний номер, що формується для кожного конкретного платежу. Банк обов'язково зажадає вказати код в платіжних документах, якщо одержувачем платежу є бюджет будь-якого рівня. Це оплата податків, зборів, страхових внесків, митних платежів, державного мита, оплата послуг, що надаються органами влади, штрафів ГИБДД і т.д.

Як дізнатися код УВП

Дізнатися УВП дуже просто. Оскільки його вказують в бюджетних платежах, то код вам скаже та бюджетна організація або установа, яка видає реквізити для оплати. Відповідно до Положення Банку Росії № 383-П від 19.06.2012 «Про правила здійснення переказу грошових коштів» в квитанціях і платіжних дорученнях УВП вказується, якщо він був сформований одержувачем коштів. Звідси випливає правило:

 • Якщо з реквізитами для оплати гос.пошліни, податку або штрафу вам дали УВП, його потрібно вказати в квитанції,
 • Якщо з реквізитами УВП не дали, то замість нього потрібно вказати нуль. Якщо оплата здійснюється через термінал, і він не пропускає платіж з нулем замість УВП, потрібно спробувати залишити цей реквізит порожнім.

УВП в квитанції що це

У квитанціях на оплату державного мита або податку фізичної особи зазначений індекс документа.

Це аналог УВП, обидва коди формуються за однаковим принципом:

 • Перші три цифри - розпорядник доходу в казначействі,
 • Одна цифра - код органу, для якого призначений платіж,
 • Одна цифра вказує вид платежу, наприклад державне мито або податок,
 • Наступні цифри - унікальний індекс даної квитанції,
 • Остання цифра - спеціальний символ унікальності УВП.

Де взяти УВП для оплати держмита

Щоб держмито гарантовано вважалася оплаченої, необхідно правильно вказати всі платіжні реквізити і заповнити поле УВП. Що таке УВП при оплаті держмита? Це числовий індекс, який знаходиться у верхній частині квитанції на оплату.

Сплатити держмито можна двома способами:

 • Дізнатися реквізити, наприклад, на сайті державного органу,
 • Отримати в державному органі квитанцію на оплату і здійснити платіж по ній.

В останньому випадку в квитанції буде зазначений індекс документа. Як ми вже розповіли вище, індекс квитанції - це і є УВП для оплати держмита. Індекс буде вказано і в тому випадку, якщо квитанція формується на сайті одержувача платежу.

Якщо ви здійснюєте оплату не за квитанцією, а по реквізитам, коду УВП у вас немає. При заповненні платіжного документа поставте в поле «УВП» нуль. Не слід використовувати УВП, якщо раніше ви вже платили аналогічну мито і вказували код. Оскільки УВП є унікальним кодом, то другий платіж з тим же індексом може загубитися.

Де взяти УВП для оплати штрафу

При оплаті штрафу ГИБДД УВП можна подивитися в постанові про притягнення до адміністративної відповідальності або квитанції на оплату штрафу. Номер сформується автоматично, виходячи з такої інформації:

 • Дата складання протоколу,
 • Серійний номер протоколу.

Вище ми вже розповіли, де знаходиться УВП на квитанції. У постанові ГИБДД УВП може бути вказаний як номер постанови. Якщо в «шапці» постанови розміщений штрих-код, то УВП продубльований під ним. Також код можуть вказати в складі реквізитів на оплату штрафу або в доданому зразку квитанції. Якщо ви не знайшли УВП ні в постанові, ні в квитанції, вкажіть нуль.

Що таке УВП при оплаті податку

Якщо податок сплачує фізична особа, то номер УВП шукати не потрібно. Оплата податку здійснюється за квитанцією, сформованої податковою інспекцією. Отримати квитанцію можна одним із способів:

 • Поштою за адресою прописки,
 • В особистому кабінеті на сайті ФНС.

У будь-якому випадку квитанція сформується вже з індексом документа, який буде виконувати роль УВП.

Якщо оплату податку виробляє організація або індивідуальний підприємець, то все ще простіше. Ці платники податків замість УВП вказують в платіжному дорученні КБК. А в полі 22, відведеному для УВП, вказують нуль.

Чистий бланк платіжного доручення >>> Чистий бланк платіжного доручення >>>

Чистий бланк платіжного доручення >>>

Що таке УВП в квитанції?
Що таке УВП при оплаті держмита?