Строительство »

Договір дарування: як оформити дарчу на квартиру

 1. Дарчий на квартиру: як оформити
 2. Дарування квартири або частки квартири не близьким родичам
 3. Договір дарування земельної ділянки
 4. Особливості укладення дарчих
 5. Зразок договору дарування
 6. Зразок дарчої на квартиру
 7. Зразок дарчої на частку квартири
 8. Зразок дарчої на земельну ділянку

2.06.2016

Договір дарування (або дарча) цивільно-правовий акт, в якому дається точний опис предмета дарування і фіксується перехід права володіння майном. ГК РФ наділяє кожного громадянина правом розпоряджатися власним майном, і майновими правами на чуже майно. Договір дарування майна - процедура безоплатної передачі майна однієї особи до іншої. Щодня на території РФ відбувається дарування майна. Нотаріальне підтвердження договору дарування (при цьому) відбувається не кожен раз.

Безоплатну передачу майна новому власнику, за законодавством, не потрібно підтверджувати документально - складати контракт, договір дарування або угоду. Однак у випадку з нерухомістю встає необхідність складання договору дарування.

Для довідки: письмова дарчий оформляється при:

 • відчуженні нерухомості,
 • відчуженні майна юридичною особою,
 • вартості дарунка понад 5 МРОТ,
 • вираженні наміри подарувати майно в майбутньому.

відчуженні нерухомості,  відчуженні майна юридичною особою,  вартості дарунка понад 5 МРОТ,  вираженні наміри подарувати майно в майбутньому

Дарчий на квартиру: як оформити

Чинне законодавство дозволяє складати договір дарування в стандартній письмовій формі, але з обов'язковою реєстрацією переходу права на майно в Росреестра (мито - 2000 руб.) Ніяких інших обов'язкових для здійснення угоди дій закон не передбачає. При зверненні в реєстраційну палату власнику майна (дарувальнику) доведеться надати паспорт, свідоцтва прав на передачу майна в рамках договору дарування:

 • Свідоцтво про державну реєстрацію права власності;
 • підставу видачі Свідоцтва (договір купівлі-продажу, міни, приватизації та ін.)

Дарування частки в квартирі відбувається за такою ж схемою, але в цьому випадку дарча включає точну інформацію про відчужуваної частини (кімната, характеристики кімнати, площа кімнати, яку частину квартири, характеристики частини квартири, площа частини квартири). Зразок договору дарування частки квартири або квартири скачайте за посиланням нижче.

Для довідки: за станом на 2017 рік звернення до нотаріуса для підтвердження державної реєстрації угоди обійдеться заявнику в 17 тисяч рублів (7000 р. - мито, 10000 р. - технічна робота) + 0,2% від вартісної оцінки предмета договору дарування. Необхідно пам'ятати, що реєстрація переходу права власності, що здійснюється на основі дарчої, не вимагає нотаріального посвідчення даного документа.

Дарування квартири або частки квартири не близьким родичам

Договір дарування передбачає, що майно передається безоплатно. Між близькими родичами. Сторони, що укладають договір дарування оплачують держмито згідно із законодавством РФ. Інша ситуація складається при даруванні нерухомості не близькому родичу: обдаровуваного особа зобов'язана сплатити податок у розмірі 13% кадастрової вартості об'єкта.

Нагадаємо, з юридичної точки зору, близькі родичі це:

 • діти,
 • батьки (або усиновителі),
 • подружжя,
 • дідусі і бабусі,
 • брати і сестри (повнорідні та неповнорідні).

діти,  батьки (або усиновителі),  подружжя,  дідусі і бабусі,  брати і сестри (повнорідні та неповнорідні)

Договір дарування земельної ділянки

Як і у випадку з квартирою, подарувати земельну ділянку може тільки власник.

Якщо на ділянці немає будівель, подарувати майно набагато простіше. Дарувальник оформляє дарчу. Для цього надає комплект правовстановлюючих свідчень. При цьому угода вимагає дотримання однієї умови: ділянка - в цивільному обороті. За статтею 129 ЦК РФ ділянку і передають приватній особі. Якщо на земельній ділянці встановлені споруди, вони передаються одаряемому особі разом з землею. Відповідний опис і технічні характеристики об'єктів на земельній ділянці вказуються в змістовній частині дарчим. Дарування частки ділянки відбувається так само, як і дарування ділянки, причому власнику цієї частки не доведеться отримувати письмових дозволів власників інших часток.

Важливо: звернення в Росреестр за реєстрацією договору дарування землі (або частки), власник (ами) якої - недієздатний громадянин або дитина до 14 років, розгляду не підлягає. Таке ж обмеження накладається у випадках, коли обдаровуваний - посадова особа.

Особливості укладення дарчих

При укладанні дарчих пам'ятайте наступне:

Дарчий укладається між двома сторонами угоди: дарувальником і обдаровуваним. Останній має право відмовитися в письмовому вигляді. Сторони, що укладають договір дарування - фізичні особи, юридичні особи, держава. Виняток - держава в ролі обдаровуваного боку (в цьому випадку оформляється договір пожертви).

Опікун (по ст. 29 ГК РФ) бере участь у процедурі дарування, якщо недієздатний громадянин - сторона угоди. Опікуну дозволено виступати дарувальником тільки щодо майна, вартість якого не перевищує 5 МРОТ. Особи з обмеженнями по дієздатності залучають, згідно ст.30 ЦК України, своїх опікунів до скоєння побутових угод.

Дарчий містить додатки (в тому числі, специфікацію), доповнюється рядом інших довідок (Актом передачі майна, Протоколом розбіжностей і ін.) Предмет договору дарування - речі або майнові права (вимоги).

Передача дорогого майна на безоплатній основі в дар іншій особі - це серйозний крок. На кожній стадії дарування, передачу майна сторони залишають за собою право скасувати за законом. Дарувальник має право відмовити в обіцянці подарувати або скасувати дію вже виконаного договору дарування в ситуаціях, що супроводжуються такими обставинами:

 • при виконанні договору дарування дарувальник стикається з зниженням рівня свого життя;
 • на здоров'я або життя дарувальника (або близьких родичів дарувальника) скоєно замах;
 • обдаровуваний власними діями створює загрозу безповоротної втрати подарованого майна;
 • дарування майна юридичною особою веде до навмисного банкрутства;
 • зафіксований факт смерті обдаровуваного, який не пережив дарувальника.

Зразок договору дарування

На сайті zakonprost.ru скачайте зразок договору дарування квартири, частки в квартирі і земельної ділянки. Бланки відповідають законодавству і нормам права, тому підлягають нотаріальному посвідченню.

Зразок дарчої на квартиру

Зразок дарчої на квартиру

Різновид дарчим оформляється в письмовому вигляді. Дарувальник безоплатно передає Обдаровуваному частку в квартирі. Обдаровуваний приймає частку в квартирі Дарувальника. Завантажити бланк можна по цьому посиланню .

Зразок дарчої на частку квартири

Зразок дарчої на частку квартири

Ще одна проста письмова форма дарчим, по якій Дарувальник безоплатно передає у власність Обдаровуваному, а Обдаровуваний приймає в якості подарунку частку в квартирі. Завантажити документ можна по цим посиланням .

Зразок дарчої на земельну ділянку

Зразок дарчої на земельну ділянку

Письмовий вид дарчим, по якій Дарувальник безоплатно передає, а Обдаровуваний приймає в дар земельну ділянку. Завантажити документ можна по цим посиланням .