Строительство »

Чи потрібна довіреність на керування автомобілем: розглядаємо всі аспекти

  1. Що таке довіреність на керування автомобілем?
  2. Порядок оформлення довіреності
  3. Термін дії довіреності
  4. Що потрібно для управління чужою машиною
  5. Штраф за керування без документів
  6. Тонкощі їзди по довіреності

Бувають випадки, коли ви купуєте автомобіль не тільки для себе, але і для всієї родини. В такому випадку, що б водіння машини стало можливим для ваших близьких, рекомендується оформити довіреність на керування автомобілем.

Що таке довіреність на керування автомобілем?

Наші читачі це цінують, тепер вибір за вами:   ОСКАР 2017 - Рейтинг авто Наші читачі це цінують, тепер вибір за вами: ОСКАР 2017 - Рейтинг авто. Який авто отримає премію Оскар 2017 від UAP?

Довіреність на керування автомобілем - це документ «угоди», який власник авто оформляє для іншої фізичної особи (родича, члена родини, друга, партнера і т.д.). Ця угода, яка видається однією фізичною особою іншій особі, для вирішення представництва його перед третіми особами.

На сьогоднішній момент, наявність довіреності не є обов'язковим документом. Але має місце бути, як підтверджує аспект. Може бути складений у письмовій формі, або на спеціально підготовленому бланку.

Порядок оформлення довіреності

Перший спосіб Перший спосіб. Документ, написаний вручну - досить клопіткий процес. Слід дуже уважно поставитися до контексту, що б не упустити важливі аспекти, які є обов'язковими. Другий спосіб. Спеціально підготовлений бланк, де зазначаються всі важливі пункти, допустимі згодом такого «дозволу».

Довіреність на керування автомобілем складається з таких пунктів:

1. Ваші паспортні дані. Тобто дані власника авто.

2. Зазначені дані вашого автомобіля. Це ідентифікаційний номер, дані свідоцтва про реєстрацію машини, номер кузова, паспортні дані автомобіля, номер двигуна, реєстраційний знак.

3. Паспортні дані людини, на якого оформляється довіреність.

4. Вказуються всі дії, які може здійснювати довірена особа з автомобілем (ремонт, управління, продаж і т.п.)

Згідно контексту Генеральної довіреності, довіреній фізичній особі надається право:

1. Право на керування автомобілем

2. Підписувати, подавати і отримувати всі необхідні документи, щодо автомобіля.

3. Подавати і підписувати заяви від імені власника автомобіля.

4. Довірена особа має право на представлення інтересів власника авто в будь-якій установі, в органах ДАІ, при оформленні страховки, на СТО, здійснювати ремонт, оформляти різні договори від імені господаря машини і т.д.

5. Проходження ТО автомобільного засобу.

6. Право на довільний самостійний вибір автостоянки.

7. Право на представництво в судових органах з питань, що стосуються захисту інтересів і прав автовласника.

Важливо Важливо! Генеральна Довіреність обов'язково повинна бути завірена у нотаріуса! Якщо відсутня дата видачі, довіреність автоматично втрачає юридичну силу і є просто непотрібною папірцем. Повинні бути всі підписи і печатку.

Людина, який видав довіреність, має право скасувати її в будь-який момент. А також, після скасування, необхідно негайно повідомити про це представника та інших, відомих йому осіб.

Зрозуміло, в будь-якому правовому аспекті, існують різні міфи, які не є дійсністю. Наприклад, існує думка, що оформлення автомобільної довіреності, надає права власності на машину. Абсолютно не вірно! Довіреність на автомобіль передбачає дещо інші правові відносини і передбачає перелік аспектів, за якими дія довіреності автоматично припиняється. Наприклад, смерть довірителя або довіреної особи. Такі правові взаємини несуть виключно тимчасовий характер і не можуть змінити наявність права власності Вашого авто.

Термін дії довіреності

Максимальний термін дії довіреності на автомобіль може бути до 3-х років Максимальний термін дії довіреності на автомобіль може бути до 3-х років. Однак. Це не зовсім так. За законодавством України, термін дії може бути вказаний на будь-який період, за бажанням довірителя. Це індивідуальний аспект. Він може бути, наприклад, оформлений на 1 рік, на 3 роки або на 5 років і більше. Це тільки воля власника. Якщо вказаний термін дії довіреності перевищено, в такому випадку угода ставати не дійсним з моменту закінчення зазначеного терміну. Не дивлячись на те, що в Україні скасовано обов'язковий автомобільна довіреність, проте оформлення Генеральної довіреності на розпорядження ТЗ не скасовано. Можливість передачі автовласниками своїх прав на машину, іншій особі за раніше існує. Таку угоду можна скласти і оформити юридично у нотаріуса.

Це необхідно знати! Термін, на який може бути встановлена ​​довіреність, визначається Цивільним законодавством України, але не як не нотаріусом. Якщо нотаріус обмежує термін дії угоди, слід акцентувати тему питання на аспектах цивільного права. І, відповідно, скорегувати всі «гострі кути».

Що потрібно для управління чужою машиною

Зі скасуванням автомобільної довіреності в Україні виникли і деякі умови, які дозволяють управляти чужим транспортним засобом, не маючи офіційного юридичного документу Зі скасуванням автомобільної довіреності в Україні виникли і деякі умови, які дозволяють управляти чужим транспортним засобом, не маючи офіційного юридичного документу. Служба ДАІ має право попросити у водія пред'явити всього лише три документи: страховий поліс, технічний паспорт і водійське посвідчення. Все, так звані «непотрібні документи» немає необхідності пред'являти. Наприклад, такі, як маршрутні листи або документи на вантаж, який транспортується. Якщо машина застрахована, то нею може керувати будь-яка людина. Водієві достатньо мати при собі страховий поліс автомобіля.

І так, щоб керувати авто, яке належить іншому власнику, на сьогоднішній день немає необхідності оформляти генеральну довіреність. Для водіння чужого авто водій зобов'язаний мати при собі автостраховку, водійські права і техпаспорт. І пред'явити ці документи на вимогу співробітника ДАІ.

Штраф за керування без документів

В Україні існує досить жорстка відповідальність за керування автомобілем людиною, яка не має на це права В Україні існує досить жорстка відповідальність за керування автомобілем людиною, яка не має на це права. Порушникам цього закону потрібно буде сплатити штраф в розмірі до 2000 тис. грн і більше. Але не тільки штраф. Служба ДАІ має право вилучити автомобіль у його власника на певний термін. Водіння машини особою, яка не має прав, є адміністративним порушенням і може розглядатися в судовому порядку.

Тонкощі їзди по довіреності

Оскільки, так звану Генеральну довіреність на ТЗ, яка включає в себе більш широкий контекст в порівнянні зі звичайним угодою, ніхто не відміняв, то природно, кожен автовласник має право оформити її. Вона буде служити додатковим юридичним підтвердженням про те, що власник авто передав право на керування машиною. Хоча служби ДАІ не має права вимагати документ такого роду, але мати його при собі вкрай бажано.

Генеральна довіреність, на відміну від звичайної (складеної в письмовій формі), слід обов'язково оформляти в присутності нотаріуса з подальшими підписом і печаткою. Тільки після цього вона буде мати юридичну силу. Заслуговує на увагу ще один бонус, причина по якій буде вигідно підписати довіреність. Це процес покупки або продажу автомобіля, зняття його з обліку і т.п. Це дозволить Вам достатньо заощадити кошти.

Що таке довіреність на керування автомобілем?
Що таке довіреність на керування автомобілем?
Який авто отримає премію Оскар 2017 від UAP?