Строительство »

Як зробити тимчасову реєстрацію в Москві для громадян РФ офіційно в 2019 році

 1. Для чого потрібна реєстрація
 2. Які санкції підуть за відсутності реєстрації
 3. В якому житловому приміщенні можна зареєструватися
 4. Реєстрація у власників житла в Москві
 5. Оформлення житла у власника в Москві
 6. Розцінки громадянам РФ при реєстрації в Москві
 7. Де оформити прописку в Москві
 8. Порядок реєстрації в Москві
 9. Необхідні документи
 10. Як зареєструватися через пошту
 11. Нюанси реєстрації в Москві


Тимчасова реєстрація в Москві для громадян РФ в 2019 році потрібна, якщо вони мають намір залишитися в столиці на тривалий термін, що перевищує 90 днів. Навіть якщо у громадянина є постійна прописка в іншому місті, але у нього є бажання залишитися на довгий час в столиці, необхідно оформлення такої реєстрації. Тимчасова реєстрація в Москві для громадян РФ в 2019 році потрібна, якщо вони мають намір залишитися в столиці на тривалий термін, що перевищує 90 днів

Так виглядає реєстрація за місцем перебування в м Москві

Для чого потрібна реєстрація

У Росії прописка або офіційна реєстрація за місцем проживання громадянам РФ потрібна обов'язково. Ця норма встановлена ​​законодавством (27 стаття Конституції РФ , закон №5452-1 і Постанова Уряду РФ №713 ). Відсутність тимчасової реєстрації громадян карається в адміністративному порядку.

Але і самі громадяни, які прибувають в Москву з метою роботи, навчання, зацікавлені в оформленні свого законного перебування в місті, тому що таким чином забезпечуються наступні права людей, які приїхали в столицю:

 • в разі, коли виникла необхідність звернутися в лікарню за місцем проживання в Москві (наприклад, потрібен бюлетень через якихось тимчасових проблем зі здоров'ям), реєстрація знадобиться, щоб отримати безкоштовну медичну допомогу;
 • пристрій дитини в дитячий сад, школу в столиці можливо лише при наявності тимчасової реєстрації;

  Для влаштування дитини в дитячий сад необхідна тимчасова реєстрація

 • при здачі іспитів на права також необхідно перебувати в межах Москви і області на законних підставах;
 • без такого документа складно буде знайти роботу в столиці, так як не кожен керівник зважиться взяти людину без реєстрації в Москві, розуміючи, що йому можуть загрожувати серйозні штрафи, аж до позбавлення ліцензії;
 • неможливо отримати кредити в банку без такого штампа в паспорті;
 • важливий фактор і ставлення органів правопорядку до тих, хто при тривалому перебуванні в місті ніяк не оформив свій статус, як правило, це привід для затримання, а потім стягнення штрафу з винної;
 • якщо є реєстрація, то можна отримати соціальні пільги, які є в столиці для малозабезпечених людей;
 • безкоштовно отримати довідку з різних питань поточної життя:
 • отримати пільги по комунальних платежах.

  Відмітка в паспорті про тимчасову реєстрацію обов'язкове потрібна

З перерахованого зрозуміло, що питання про те, чи потрібна реєстрація для тих, хто приїхав в місто на тривалий час з метою роботи, навчання та іншого відпадає сам собою, так як така відмітка в паспорті потрібно обов'язково.

Які санкції підуть за відсутності реєстрації

За порушення паспортного режиму при проживанні в іншому місті винуватцю загрожують штрафи, вартість яких наступна:

 • громадянину, протягом трьох місяців не зафіксував своє місцеперебування, офіційно доведеться сплатити штраф у розмірі 3 тис. рублів;
 • для Москви це ж порушення карається 5 тис. рублями;
 • господареві, яка здала квартиру громадянину Російської Федерації без оформлення тимчасової прописки, загрожує грошове покарання до 5 тис. рублів в регіонах, і до 7 тис. рублів в Москві.

Так що краще оформити все за законом, спокійно жити, вчитися, працювати. А для власників не мати ніяких проблем з законодавством, щоб не платити зайві гроші зі своєї кишені за порушення.

В якому житловому приміщенні можна зареєструватися

Реєстрація можлива виключно в житлових приміщеннях. При цьому будинок не повинен бути визначений під знесення, тобто визнаний старим.

Найпростіший варіант - це прописатися у родичів, так як отримати реєстрацію в Москві в цьому випадку не складе особливих труднощів. Тому що згода рідних людей і їх участь в оформленні значно скоротить проблеми у приїхали в столицю. Однак незважаючи на те, що Москва - це мегаполіс, далеко не у всіх є родичі, які живуть в ній, тому доводиться вдаватися до інших форм:

 • з'їм житлового фонду у власників;
 • у юридичних осіб, які можуть надати житлове приміщення, наприклад, фахівцям, які приїхали саме для роботи в компанії або фірмі;
 • житлові кооперативи, якщо його члени згодні на це.

Тимчасову реєстрацію в усіх цих випадках можна отримати, але найбільш складним є договір з власниками житла. Він же і найпоширеніший для тих, хто має громадянство Росії .

Реєстрація у власників житла в Москві

Велика частина російських громадян, для яких Москва стає предметом туристичного інтересу, а місцем, де вони мають постійну, добре оплачувану роботу , Знімання житла єдиний варіант проживання в столиці.

Велика частина російських громадян, для яких Москва стає предметом туристичного інтересу, а місцем, де вони мають постійну,  добре оплачувану роботу  , Знімання житла єдиний варіант проживання в столиці

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно

На жаль, не всі власники зацікавлені в тому, щоб пройти офіційний спосіб оформлення реєстрації. З тієї простої причини, що тоді треба буде платити податки, що знижує їх зацікавленість в здачі житла.

Оформлення житла у власника в Москві

Тимчасову реєстрацію може зробити тільки безпосередній власник цього житла, який за допомогою відповідних документів здатний довести своє право на конкретну житлову площу, а саме:

 • свідоцтво про право власності;
 • заяву про те, що власник не проти тимчасово зареєструвати мешканця;
 • письмову згоду тих, хто вже прописаний в даному приміщенні.

Зразок згоди від власника на вселення та реєстрацію за місцем перебування можна завантажити тут.

Треба також враховувати, що при прописку повинен бути присутнім сам власник особисто. Договір про наймання житла без особистої присутності не зіграє ніякої ролі. При цьому треба враховувати, що вартість при отриманні прописки буде різною.

Розцінки громадянам РФ при реєстрації в Москві

Вартість варіюється в залежності від того, який вказується реєстраційний період:

 • якщо це 6 місяців, то 10 тис. рублів;
 • на рік вже 14 тис. рублів;
 • на два роки - 15 тис. рублів;
 • ну а на п'ять років - 25 тис. рублів.

Як видно, чим більше термін, тим менше ціна в загальному еквіваленті. Тому краще зареєструватися відразу за максимальним тарифом і більше не турбуватися московської реєстрацією.

Як не рекомендується оформляти реєстрацію Ви можете дізнатися, подивившись це відео.

Треба також знати, що вартість офіційної постійної прописки в Москві становить 25 тис. Рублів, а в Московській області 30 тис. Рублів.

Важливо і те, що якщо доведеться отримувати водійські права в Московській області, то тимчасова прописка в Москві не знадобиться, потрібна саме реєстрація в Московській області.

Де оформити прописку в Москві

Правила тимчасової реєстрації обов'язкові для всіх, навіть якщо ви громадянин Російської Федерації вони обов'язково поширюються і на вас. Але відразу виникає питання про те, в яких органах оформляються всі ці необхідні документи, що свідчать про законність перебування в місті Москві або області. Серед органів, які відповідальні за це важливий напрямок діяльності держави, пропискою займаються:

 • територіальні відділи ГУВМ МВС по Москві і області;
 • МФЦ - дуже зручний орган допомоги громадянам з різних питань, який з'явився кілька років тому, він збирає документи і тому полегшується процедура отримання необхідних паперів, тим більше прийом здійснюється за попереднім записом.

  Подати документи на реєстрацію можна в МФЦ

зібравши необхідні документи можна досить швидко оформити реєстрацію, якщо до того немає ніяких перешкод зовнішніх, які можуть зупинити органи в їх прагненні зафіксувати життя людини в Московському регіоні.

Порядок реєстрації в Москві

Отже, з'ясувавши, куди і в які органи громадянами подаються зібрані документи, треба зрозуміти якого саме порядку дотримуються державні виконавчі влади в тому випадку, коли вони приймають документи.

При цьому треба пам'ятати, що для фіксування своїх постійно-тимчасових відносин зі столицею нашої батьківщини в відділення ГУВМ треба з'явитися особисто. Бо саме ці органи ретельно контролюють всі наші переміщення і бажання зареєструватися в тому чи іншому регіоні Російської Федерації. Але навіть в цьому випадку столиця виділяється, і система реєстрації в ній може відрізнятися від загальноприйнятої. Для реєстрації необхідно:

 • подати особисту заяву на ім'я керівника організації, що делегує, яка має бути підписана подавцем. Заява про реєстрацію за місцем перебування можна завантажити на нашому сайті;

  Заява про реєстрацію за місцем перебування

 • уявити договір, що обгрунтовує перебування людини на яку він обіймав житлової площі, яка підлягає реєстрації, т. е. власник погоджується на законне проживання клієнта і видає йому такий папір, щоб узаконити його присутність в представленій квартирі;
 • паспорт прописуємо особи або інший документ, який може підтвердити, що той, хто отримав прописку на даній площі, дійсно є самим собою і ні ким іншим, основним документом, в даному випадку, є паспорт;
 • в самій заяві власник житла повинен вказати, що він згоден на тимчасове вселення даного мешканця і нічого проти цього не має, т. е. у нього немає зараз претензій, і вони не виникнуть пізніше. Це фіксується в документі.

Якщо прописка буде здійснюватися з неповнолітньою дитиною, той потрібно буде заповнити заяву про реєстрацію за місцем перебування з неповнолітніми дітьми.

Якщо всі документи зібрані, формальності дотримані, то, як правило, в МВС все вони розглядаються протягом трьох днів. У разі не виявлення якихось негативних моментів, які можуть стати на заваді реєстрації, термін збільшується до восьми днів.

Зразок заповненої заяви про реєстрацію за місцем перебування

При оформленні документів, варто пам'ятати про те, що найкраще подати документи в МФЦ, які зараз є в будь-якому обласному місті. Там їх швидко розглянуть, підкажуть, які папери потрібні додатково і обов'язково видадуть талон на наступний прийом. Все це дуже спрощує отримання прописки в Москві.

А також варто пам'ятати про те, що якщо є якісь непорозуміння, або ж контролюючим органам незрозумілі деякі деталі поданої інформації, то термін реєстрації може затягнутися до 8 днів, тоді і термін остаточної реєстрації дещо збільшується, але вартість залишається незмінною, зазначеної в прейскурантах для Москви і регіонів.

Необхідні документи

Для отримання тимчасової прописки в Москві необхідно представити деякі документи, які є обов'язковими для проведення процедури:

 • Не прострочені російський паспорт і його копія, в його внутрішній зміст має бути все в порядку;
 • якщо проходять реєстрацію за місцем проживання і діти, яким менше 14 років, то необхідні свідоцтва про їх народження;

  Свідоцтво про народження дитини

 • Заява;
 • будь-який документ, який свідчив би про те, що приймаюча сторона згодна поселити у себе прохача (наприклад, договір найму житла).

Зібравши ці важливі документи можна проходити всі етапи реєстрації, навіть через пошту, яка цілком може допомогти людині в оформленні його прописки. Термін кілька збільшиться, але у випадках, коли клієнт знаходиться в іншій частині великої країни, це не так істотно.

Як зареєструватися через пошту

До сих пір розглядався варіант реєстрації за допомогою особистої подачі документів. Але таким же чином можна подати папери і через пошту. Такий спосіб так само надійний, як і особисте звернення. Однак треба враховувати, що все потрібно зробити в зазначені терміни, в іншому випадку, відправнику загрожує штраф.

Збирається звичайний пакет документів, який через поштове відділення відправляється в МВС:

 • обов'язково повинен бути присутнім листок прибуття і обліку на 9 місяців, але тільки в тому випадку якщо переклад оформлений на одержувача;
 • коли такий документ прибуває за вказаною адресою, його перевіряють співробітники МВС, і якщо з ним все нормально, то вони зобов'язані протягом 3 днів відправити повідомлення відправнику.

  Подати документи на ремінну реєстрацію можна через Пошту Росії

У тому випадку, коли будь-яких документів не вистачає або вони оформлені неправильно, співробітники паспортного столу також зобов'язані про це повідомити громадянина. За отриманням готового паспорта з тимчасовою пропискою його власник є особисто, отримавши про це повідомлення.

Нюанси реєстрації в Москві

Звичайно, загальні правила діють всюди, але все ж Москва і область - це особливий регіон і треба враховувати той факт, що уряд Москви може приймати свої закони з приводу реєстрації, так як має на це повне право, обмежуючи населення столиць, і оптимізуючи його соціальний склад.

 • Перш за все, якщо немає родичів в столиці, необхідно знайти такого власника, який готовий офіційно поступитися своє житло приїжджому.
 • Не варто зв'язуватися з агентствами, які за гроші пропоную все дуже швидко оформити, зазвичай це шахраї, а ось власники самі зацікавлені в контакті з безпосередніми наймачами і найкраще виходити на них.
 • Саме власники, зацікавлені в тому, щоб фіксація прописки була найбільш щільною, приймають більшу частину умов, які їм пропонують ті, хто бажає зняти житло, хоча і висувають зустрічні. Як правило, ціна такого житла досить висока, але є гарантія того, що не буде витрат у вигляді штрафів.

Ці нюанси стосуються тільки Москви, яка, природно, виділяється на загальному тлі російських міст, як найбільший мегаполіс і столиця великої країни.