Строительство »

Як перевірити, чи можна виїхати за кордон?

  1. Як перевірити заборону виїзду за кордон?
  2. Що потрібно знати при виїзді за кордон боржникам банків?
  3. Як виїхати за кордон з боргами по аліментах?
  4. Як перевірити, чи не заборонено чи судом виїзд за кордон?
  5. Як оскаржити заборону виїзду за кордон?

Перед тим, як поїхати за кордон у нас виникають питання: як дізнатися виїзний ти чи ні; як дізнатися дозволений виїзд за кордон чи ні, чи є заборона на виїзд з України 2018; де прочитати чорний список боржників виїзду за кордон з України; не заборонить мені виїзд з України з непогашеним кредитом, чи є заборона виїзду за кордон боржникам банків, або можна виїхати за кордон з кредитом? Турбують і такі питання, як борги з аліментів і штрафами ПДР при перетині кордону, за комуналку і взагалі, які є обмеження виїзду за кордон у 2018 році, чи може судова заборона на виїзд за кордон перешкодити виїзду? Чи діють ці заборони в умовах безвіза? І так далі.

І так далі

Як перевірити заборону виїзду за кордон?

З кінця 2017 ми мали чудову нагоду отримати відповідь на це питання онлайн, не виходячи з дому в формі електронного запиту на сайті Державної прикордонної служби України.

Але, на жаль, більше це неможливо! за повідомленням сайту ДПСУ від 19.09.2017 року , Відповіді на запити щодо отримання цієї інформації з 2018 року надається лише за письмовим запитом (поштовим зв'язком по системі Укрпошта або особисто - до громадської приймальні Адміністрації Державної прикордонної служби України).

Ось бланк заяви та пояснення до неї (інформація надається безкоштовно):

Заява про перетинання особою державного кордону (2018)

Шановні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, звертаємо Вашу увагу, що інформація про:

  • перетинання державного кордону України громадянами;
  • наявність відносно громадянина тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон;
  • наявність відносно іноземця та особи без громадянства рішення про заборону в'їзду;
  • регулюється Законом України "Про захист персональних даних".

На виконання вимог вищевказаного Закону, звернення (запит) має подаватися в письмовій формі із зазначенням наступних реквізитів: прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання (місце знаходження), реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає звернення (запит) (для фізичної особи заявника), а в разі звернення представника фізичної особи - за наявності письмової згоди особи щодо якої запитується інформація.

Звернення з вищезазначених питань необхідно подавати особисто і / або направляти письмово (запечатаний в конверт) на адресу Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, р .. Київ, 01601).

Головний центр обробки спеціальної інформації

Державної прикордонної служби України

від _____________________________________

(П.І.Б., громадянство, дата народження,

реквізити паспортного документа)

________________________________________

________________________________________

________________________________________

________________________________________

________________________________________

(Адреса проживання)

Заява

Прошу Вас надати інформацію про перетин мною кордону України за період з ____.____._______ по ____.____._______.

Додаток на _____ аркушах.

  1. _____________________________________

(Ксерокопія документа, що посвідчує особу)

2.

_________ _____________

(Дата) (підпис)

Що потрібно знати при виїзді за кордон боржникам банків?

Заборонити виїзд за межі країни можна тільки в судовому порядку за заявою виконавця (це може бути держава), і тільки в тому випадку, якщо позичальник ухиляється від виконання своїх зобов'язань!

Хоча законодавством чітко визначено, хто і в яких випадках може встановлювати заборону виїзду за кордон боржникам, на практиці суди не завжди дотримуються встановлених норм.

Якщо у Вас є кредит і час від часу Ви допускаєте прострочення, то заборони на виїзд за межі України боятися не варто.

Якщо по Вашому кредиту є рішення суду на стягнення заборгованості, і Ви неодноразово отримували лист від виконавця, то відповідно до законодавства суд негайно розглядає заяву про заборону на виїзд за кордон без виклику чи повідомлення для Вас. І в цьому випадку заборона на виїзд за межі України може виявитися для Вас несподіванкою.

Як виїхати за кордон з боргами по аліментах?

6 лютого 2018 вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів» . Всі впроваджені законом обмеження стосуються осіб, які мають сукупну аліментну заборгованість більше 6 місяців.

Раніше державний виконавець щодо таких осіб був зобов'язаний звертатися до суду з поданням про обмеження таких осіб про виїзд за кордон. Тепер державний виконавець відповідно до своїм рішенням щодо особи, яка має сукупну заборгованість більше 6 місяців, має право без вердикту суду прийняти рішення щодо обмеження права виїзду за кордон.

Після сплати заборгованості по аліментах, ці обмеження будуть переглянуті.

Заборона виїзду за кордон по штрафам за порушення правил дорожнього руху (ДАІ, поліція), або по боргах за комунальні послуги

Дійсно, бувають випадки, коли на кордоні не пустили боржників по штрафам ПДР, або по боргах за комунальні послуги. Наприклад, сайт повідомляє , Що за словами юристів рішення про невиїзд суди штампують вже пачками, як на ксероксі.

Але, головне: для заборони виїзду за кордон необхідно судове рішення (ім'ям України) щодо обмеження боржника в його конституційному праві вільного переміщення (виїзду за кордон).

Як перевірити, чи не заборонено чи судом виїзд за кордон?

На жаль, єдиної державної судової бази даних з цих питань в мережі Інтернет не існує, тому потрібно звернутися до Адміністрації Державної прикордонної служби України (див. Початок статті).

Як оскаржити заборону виїзду за кордон?

Якщо ви дізналися, що суд заборонив вам залишати територію України, необхідно оскаржити заборону в апеляційний суд. Термін оскарження - 5 днів з моменту отримання копії судового рішення про заборону виїзду. На жаль, суди не завжди належним чином досліджують докази і в більшості випадків прислухаються до аргументів державних виконавців.

За вашою захисту:

- підставою для винесення рішення про заборону виїзду за кордон повинен бути не тільки факт наявності у боржника заборгованості, але і факт умисного ухилення від виконання рішення суду про стягнення такої заборгованості.

Для оскарження судового рішення про заборону виїзду рекомендується звернути увагу на наступні питання:

Дійсно боржник ухиляється від виконання своїх зобов'язань?

Ухилення від виконання рішення суду не може бути навмисним, якщо у боржника немає коштів оплатити борги.

Ухиляється чи боржник від викликів державного виконавця? Зазвичай державні виконавці вказують, що боржник ухиляється від виконання рішення суду, оскільки не з'являється на виклики державного виконавця. Однак дуже часто виконавець надсилає виклики на іншу адресу (наприклад, старий) і боржник їх взагалі не отримує. В такому випадку неявка до державного виконавця не може вважатися навмисної. Слід зазначити, що іноді боржник навіть не знає про наявність виконавчого провадження.

Вдалих поїздок! Ваш Zакордон!

За матеріалами статей: 1 , 2 , 3 .

Як перевірити заборону виїзду за кордон?
Що потрібно знати при виїзді за кордон боржникам банків?
Як виїхати за кордон з боргами по аліментах?
Як перевірити, чи не заборонено чи судом виїзд за кордон?
Як оскаржити заборону виїзду за кордон?
Чи діють ці заборони в умовах безвіза?
Як перевірити заборону виїзду за кордон?
Як виїхати за кордон з боргами по аліментах?