Строительство »

Як отримати СНІЛС в МФЦ? - інструкція на дитину і дорослих в 2019 році

 1. Чи можна отримати СНІЛС в МФЦ
 2. Що таке МФЦ
 3. Як отримати СНІЛС
 4. Інші способи оформлення
 5. Документи і термін очікування

Ми всі звикли, що подаючи довідки для різних інстанцій, з нас неодмінно запитають СНІЛС, маленьку ламіновану картку зеленого кольору. Він містить тільки номер, а також деякі особисті дані. Такі як ім'я, рік народження, стать. Цифри, розташовані вгорі - номер рахунку, який закріплений за майбутнім пенсіонером в Пенсійному фонді РФ.

Страховий номер потрібен для спрощення підрахунку пенсії громадянину. Всі відомості про зарплату, інші нарахування надходять саме на даний рахунок. СНІЛС видається на першому місці роботи громадянина. Зараз майже всі документи, соціальні пільги оформляються з його пред'явленням.

Такий документ потрібен при відвідуванні поліклініки, навіть дитячої. Інші послуги, пов'язані з медичним або соціальним забезпеченням надають також при пред'явленні «зеленої картки». Номер індивідуального рахунку служить ідентифікатором для обміну інформацією між різними відомствами.

Зі зміною або відновленням після втрати картки, відбувається тільки заміна самого документа, а номер залишається колишнім. Зараз можливо отримати СНІЛС безробітним громадянам, дітям. Дитині буквально з народження потрібно «пенсійне», тому що він входить практично в усі основні списки на отримання пільг та допомог.

Чи можна отримати СНІЛС в МФЦ

Отримати СНІЛС потрібно, зареєструвавшись в Пенсійному фонді Росії, практично відразу після народження. Зараз щорічно через ПФР страхової номер отримують близько 5-ти мільйонів чоловік. Щоб розвантажити Пенсійний фонд, інші державні та муніципальні структури, з'явилася нова організація.

МФЦ - багатофункціональний центр, який потрібен, щоб отримувати документи, оформляти держпослуги. Центр працює за принципом «одного вікна». Один співробітник обробляє запити, які відносяться до різних сфер. Процедура оформлення СНІЛС в МФЦ аналогічна порядку реєстрації через Пенсійний фонд.

Згідно ФЗ РФ № 115 будь-який іноземний громадянин, який перебуває на території Росії, автоматично стає потенційним учасником пенсійної системи страхування. Отримати СНІЛС мають право іноземні громадяни, які працюють за договорами, непрацюючі іноземні громадяни, їхні діти.

Що таке МФЦ

МФЦ МФЦ  з'явилися не так давно, але вже завоювали популярність з'явилися не так давно, але вже завоювали популярність. Особливо тим, кому не підходить графік роботи державних установ. У багатофункціональні центри йде ті, хто хоче виправити платіжні документи за комунальні послуги, отримати закордонний паспорт, уточнити платежі по податках, - список можна доповнювати.

По суті МФЦ і їх новий бренд «Мої документи» замінюють кілька державних і муніципальних структур. За свої послуги багатофункціональний центр не бере грошей. Але, якщо за юридично важлива дія береться держмито, то в МФЦ потрібно оплатити таку держмито. Процедура оформлення в інших деталях теж схожа.

При цьому співробітники МФЦ виписують документи не самі, а завдяки взаємодії з держорганами. Відвідувачі залишаються в плюсі: немає черг, не потрібно шукати кабінет. Всі послуги надають одні й ті ж співробітники. Принцип «одного вікна» полягає в тому, що запит можна подати в будь-який час, що звільнився вікно.

Переваги МФЦ в тому, що вони розвантажують державні та муніципальні органи. У той же час їх графік роботи дозволяє нанести їм візит після робочого дня, і навіть - в суботу. Після того, як у них з'явився свій сайт, деякі запити можна надсилати електронним способом.

Знайти потрібний вам МФЦ:

Як отримати СНІЛС

Якщо треба отримати СНІЛС дитині до 14 років, то вам знадобиться Свідоцтво про народження Якщо треба отримати СНІЛС дитині до 14 років, то вам знадобиться Свідоцтво про народження. Для оформлення СНІЛС старше 14 років - знадобиться паспорт. Пакет документів, що надаються такою ж, як при зверненні до Пенсійного фонду. Потрібно заповнити анкету, для розгляду вашої заяви.

Спочатку заяву можна подати через сайт МФЦ. Це хороший варіант для зайнятих людей, які хочуть бути впевненими в тому, що до певного часу на них чекатиме співробітник. Щоб записатися на прийом, потрібно:

 • зайти на сайт;
 • визначити своє місце розташування;
 • вибрати час;
 • мета візиту;
 • записатися.

Після цього вам потрібно буде тільки підійти до певного часу. Якщо батьки оформляють «пенсійне» на неповнолітнього громадянина, то сама дитина при отриманні не буде потрібно. Тільки його Свідоцтво про народження, а також ваше посвідчення особи.

Інші способи оформлення

Альтернативою отримання цієї картки через Пенсійний фонд або МФЦ, є її видача за місцем роботи. Згідно зі статтею 65 ТК РФ його оформляє роботодавець, видає він же. У деяких випадках працівник змушений сам подавати документи. Це відбувається зазвичай через незнання Трудового законодавства.

Зазвичай в організаціях такою процедурою займається бухгалтер. Але через завантаженість або небажання, він може перекласти свій обов'язок на плечі працівника. Якщо вільний час дозволяє, то зробити документ можна самостійно. Через держпослуги оформлення СНІЛС неможливо.

Документи і термін очікування

Для отримання номера пенсійного рахунку буде потрібно мінімум документів Для отримання номера пенсійного рахунку буде потрібно мінімум документів. Тим, хто досяг 14-ти років - всього лише паспорт, іншим - Свідоцтво про народження. Якщо заяву подає іноземний громадянин, то буде потрібно нотаріально завірений переклад паспорта. У центрі вам буде видана анкета, яку можна заповнити за 10 хвилин. Вона містить основну інформацію про людину:

 • ПІБ і підлогу;
 • дату і точне місце народження;
 • громадянство;
 • адреса реєстрації та фактичного місця проживання;
 • телефон для зв'язку;
 • паспортні данні.

Після цього працівник МФЦ звіряє ваші дані з паспортними і реєструє заявника. Клієнт отримує усне підтвердження отримання заяви. Потім слід запрошення за документом через 3 тижні.

Державне мито за оформлення цього документа не стягується, іншої плати МФЦ за видачу СНІЛС теж не бере. Для іноземних громадян страховий номер також видається безкоштовно.

Співробітник центру передає дані Пенсійному фонду, де вони обробляються. Потім виявляється номер рахунку заявника. Офіційний термін виготовлення СНІЛС - 21 день або три тижні. Але він може бути готовий раніше. Для того, щоб дізнатися ступінь готовності, можна:

 • нанести особистий візит в МФЦ;
 • зателефонувати за вказаними на сайті телефонами;
 • дізнатися ступінь готовності документа;
 • простежити готовність можна за номером, який присвоєно вашою заявою (сайт МФЦ).

За цим номером можна простежити на сайті, чи готовий СНІЛС, але також повідомити його по телефону. Так співробітнику буде легше відшукати вашу інформацію. На практиці він буває готовий набагато раніше зазначеного терміну, але не менше тижня.

Якщо вам для оформлення будь-яких документів терміново знадобилося «пенсійне», як його зазвичай називають, то кращий спосіб дізнатися його долю - особисте звернення. Оскільки дані на сайті часто з'являються з деяким запізненням.

Якщо ви втратили картку або у вас вкрали всі документи, алгоритм звернення через МФЦ не поміняється. Потрібні ті ж документи, як при первинному зверненні. Анкета також заповнюється аналогічно. Умови видачі зберігаються, це ж стосується держмита. Штрафи за втрату документа не передбачено, він видається безкоштовно як у другій, так у третій і наступні рази. Номер при наступних зверненнях не змінюється, він закріплюється за громадянином довічно.