Строительство »

Як отримати поліс ОМС в страховій компанії

 1. Причини заміни, відновлення поліса ОМС:
 2. Щоб замінити (відновити) поліс обов'язкового медичного страхування:
 3. Де отримати поліс ОМС
 4. Поліс ОМС єдиного зразка
 5. Етапи оформлення документа

Отримати поліс Замінити [відновити]

Причини заміни, відновлення поліса ОМС:

 • при зміні прізвища, імені, по батькові, дати народження, місця народження, застрахованої особи;
 • встановлення неточності або помилкові відомостей;
 • старості і непридатності поліса для подальшого використання;
 • втрати поліса.

Звертаємо Вашу увагу,

що в разі зміни місця проживання (інший регіон) або виборі іншої страхової компанії, поліс заміні не підлягає, а на зворотному боці паперового бланка ставиться печатка страхової компанії або вносяться зміни в електронний поліс ОМС, при наявності PIN і PUK кодів.

Щоб замінити (відновити) поліс обов'язкового медичного страхування:

Щоб отримати поліс обов'язкового медичного страхування:

Отримати поліс Замінити [відновити]  Причини заміни, відновлення поліса ОМС:  при зміні прізвища, імені, по батькові, дати народження, місця народження, застрахованої особи;  встановлення неточності або помилкові відомостей;  старості і непридатності поліса для подальшого використання;  втрати поліса

На кого буде оформлятися поліс обов'язкового медичного страхування?

На себе на іншу особу

Документи для оформлення поліса ОМС. Виберіть вашу категорію населення:

Виберіть вашу категорію населення:

Заповнити заяву і отримати поліс ви можете в будь-якому з пунктів видачі

Бланки для скачування:

  1. Документ, що засвідчує особу (паспорт громадянина Російської Федерації, тимчасове посвідчення особи громадянина Російської Федерації, що видається на період оформлення паспорта)

  2. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування.

  1. Свідоцтво про народження

  2. Документ, що засвідчує особу законного представника дитини

  3. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування на дитину (при наявності).

  1. Документ, що засвідчує особу (паспорт громадянина Російської Федерації, тимчасове посвідчення особи громадянина Російської Федерації, що видається на період оформлення паспорта)

  2. Документ, що засвідчує особу законного представника дитини

  3. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування на дитину

  1. Посвідчення біженця або свідоцтво про розгляд клопотання про визнання біженцем по суті, або довідка з Федеральної міграційної служби про прийняття скарги на рішення про позбавлення статусу біженця або свідоцтво про надання тимчасового притулку на території РФ

  1. Паспорт іноземного громадянина або інший документ, встановлений федеральним законом або визнаний відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що засвідчує особу іноземного громадянина

  2. Дозвіл на проживання

  3. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування (при наявності)

  1. Паспорт іноземного громадянина або інший документ, встановлений федеральним законом або визнаний відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що засвідчує особу іноземного громадянина з відміткою про дозвіл на тимчасове мешкання в Російській Федерації

  2. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування (при наявності)

  1. Документ, що визнається відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що посвідчує особу особи без громадянства

  2. Дозвіл на проживання

  3. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування (при наявності)

  1. Документ, що визнається відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що посвідчує особу особи без громадянства, з відміткою про наявність дозволу на тимчасове мешкання в Російській федерації

  2. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування (при наявності)

  1. Паспорт іноземного громадянина або інший документ, встановлений федеральним законом або визнаний відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що засвідчує особу іноземного громадянина

  2. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування

  3. Трудовий договір трудящого держави - члена ЄАЕС

  4. Відривна частина бланка повідомлення про прибуття іноземного громадянина або особи без громадянства в місце перебування або її копія з зазначенням місця і терміну перебування

  1. Паспорт іноземного громадянина або інший документ, встановлений федеральним законом або визнаний відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що засвідчує особу іноземного громадянина

  2. СНІЛС - свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування

  3. Документ, що підтверджує ставлення особи до категорії посадових осіб, співробітників органів ЄАЕС

  Довіреність і документ, що засвідчує особу представника. Для офомленія поліса ОМС на неповнолітніх необхідна довіреність від законного представника.


Де отримати поліс ОМС

Для оформлення чи переоформлення (заміни) поліса ОМС необхідно особисто або через представника звернутися в офіс страхової медичної компанії . У РЕСО-Мед велика кількість пунктів видачі полісів, це дає можливість вибрати зручний за місцем розташування і скоротити час на отримання документа. Підібрати офіс можна по ЗАСЛАННІ або, зателефонувавши в Контакт-центр компанії за номером 8 800 200-92-04.


Поліс ОМС єдиного зразка

Поліс ОМС - документ, що підтверджує право громадянина на безкоштовне отримання медичної допомоги (послуг) в обсязі  базової програми обов'язкового медичного страхування  на всій території Російської Федерації і  територіальної програми обов'язкового медичного страхування  на території суб'єкта Російської Федерації, в якому видано поліс ОМС Поліс ОМС - документ, що підтверджує право громадянина на безкоштовне отримання медичної допомоги (послуг) в обсязі базової програми обов'язкового медичного страхування на всій території Російської Федерації і територіальної програми обов'язкового медичного страхування на території суб'єкта Російської Федерації, в якому видано поліс ОМС.

Згідно 326-ФЗ виготовлення полісів ОМС єдиного зразка організовано Федеральним фондом обов'язкового медичного страхування Російської Федерації, а видача їх застрахованим особам здійснюється страховими медичними організаціями (СМО) в порядку, встановленому Правилами обов'язкового медичного страхування .

Поліс ОМС або, як часто його називають, «медичний поліс» необхідний не тільки для отримання медичної допомоги. Нерідко медичний поліс або його копію просять надати при влаштуванні дитини в дитячий сад або школу, при прийомі на роботу, як правило, поліс ОМС просять пред'являти організатори різних спортивних змагань.

Що ж стосується випадків звернення за медичною допомогою, то пред'явлення поліса обов'язкового медичного страхування є обов'язком застрахованої особи, встановленої федеральним законом (крім випадків екстреної допомоги).

Заміна поліса нового зразка або його переоформлення потрібно тільки при зміні прізвища, імені, по батькові, дати народження, місця народження, застрахованої особи, встановлення неточності або помилковості відомостей, що містяться в полісі, старості і непридатності поліса для подальшого використання, втрати поліса. застрахований зобов'язаний повідомити протягом місяця свою страхову компанію про зміну прізвища, імені, по батькові, місця проживання, даних документа, що посвідчують особу.

Застрахована особа має право здійснити заміну СМО один раз протягом календарного року не пізніше 1 листопада або частіше в разі зміни місця проживання (за винятком випадків переїзду на нове місце проживання в межах одного суб'єкта Російської Федерації) або припинення дії договору про фінансове забезпечення обов'язкового медичного страхування шляхом подачі заяви у знову обрану страхову медичну організацію.

У разі зміни місця проживання і відсутності страхової медичної організації, в якій раніше був застрахований громадянин, здійснюється вибір страхової компанії за новим місцем проживання протягом одного місяця.

Заява на вибір страхової медичної та оформлення поліса ОМС може подати, як сам громадянин, так і його довірена особа. Якщо громадянин не може звернутися в СМО особисто, слід оформити довіреність на реєстрацію в якості застрахованої особи, відповідно до статті 185 частини першої Цивільного кодексу Російської Федерації, на свого представника.

Страхова медична організація може організувати видачу полісів маломобільних груп населення в місці перебування застрахованої особи.

Процедура оформлення поліса ОМС проводиться в два етапи. У перший візит в страхову компанію оформляється заяву і видається ТИМЧАСОВЕ СВІДОЦТВО, що підтверджує оформлення поліса ОМС, а протягом 45 робочих днів виготовляється і видається сам поліс обов'язкового медичного страхування.

Етапи оформлення документа

Отримайте тимчасове свідоцтво,
що підтверджує оформлення поліса ОМС на час виготовлення постійного документа (45 робочих днів)

Отримайте тимчасове свідоцтво,  що підтверджує оформлення поліса ОМС на час виготовлення постійного документа (45 робочих днів)

Після закінчення даного періоду страхова компанія повідомить про готовність
Необхідно буде звернеться в той же офіс, де подавали заяву.

Громадянам РФ поліс видається без обмеження терміну дії.

Які постійно проживають на території РФ іноземним громадянам та особам без громадянства; тимчасово проживають на території РФ іноземним громадянам та особам без громадянства; тимчасово перебувають в РФ трудящим держав-членів ЄАЕС; членам колегії Комісії, посадовим особи і співробітникам ЄАЕС, що знаходяться на території РФ; особам, які мають право на отримання медичної допомоги відповідно до федеральним законом «Про біженців», поліс ОМС видається тільки на паперовому носії з терміном дії до кінця календарного року з можливістю продовжити на наступний рік (з 01 листопада - 31 грудня поточного року), в відповідно до разрешающими документами.

Військовослужбовці та прирівняні до них не підлягають обов'язковому медичному страхуванню в Російській Федерації.

Дія поліса обов'язкового медичного страхування припиняється в разі призову (надходження) на військову службу або прирівняну до неї службу на строк проходження застрахованою особою зазначеної служби. Дана категорія осіб, за винятком проходять військову службу за призовом, зобов'язані здати поліс ОМС або повідомити про його втрату шляхом подачі відповідної заяви в будь-яку страхову медичну організацію або будь-який територіальний фонд особисто або через свого представника. завантажити заяву

Із заявою про здачу (втрати) поліса військовослужбовцям пред'являються такі документи:

1) документ, що засвідчує особу (паспорт громадянина Російської Федерації, тимчасове посвідчення особи громадянина Російської Федерації, що видається на період оформлення паспорта);

2) СНІЛС;

3) поліс (подається тільки при здачі поліса).

При обов'язкове медичне страхування кожен громадянин може бути застрахований тільки однієї страховою медичною організацією і мати тільки один поліс ОМС.