Строительство »

Як отримати і скільки коштує замовити довідку з БТІ через інтернет або держпослуги: зразок, форма

 1. Востребование документів з бюро
 2. Які довідки видає БТІ
 3. Як замовити та отримати документ через інтернет
 4. Заява на видачу паперу

При оформленні різних угод з приводу об'єкта капітального будови або житлового приміщення, в тому числі оформлення спадщини, потрібна наявність довідок з БТІ . Довідка являє собою офіційний папір, видачею якої займається спеціалізована організація в кожній конкретній територіальній структурі. Видача здійснюється на підставі запиту заявника, яким може бути власник об'єкта нерухомості або його законний представник.

Востребование документів з бюро

Востребование довідок з БТІ може стати необхідним в наступних випадках:

 • здійснення операцій з відчуження нерухомості;
 • легалізація або узгодження перепланування ;
 • укладення угод, пов'язаних з переуступкою прав власника;
 • для процедури переведення житлового приміщення в нежитлове;
 • для внесення коректив в первинну технічну документацію;
 • для подання в банк, організації ЖКГ та інші структури.

Довідка з БТІ завжди обмежена терміном дії. Замовлення документа необхідний тільки для здійснення будь-яких операцій з капітальним будовою або житловим приміщенням, які вимагають офіційного підтвердження.

За своїм змістом довідки відрізняються за програмними цілями, для яких вони стали необхідні. Також документи різняться за термінами і умовами видачі (переліку паперів, необхідних для їх оформлення), за термінами їх дії та актуальності, за вартістю послуг з їх виготовлення. Так, наприклад, БТІ видає довідки, що не втрачають своєї актуальності протягом декількох років, а є і такі, які діють за все протягом декількох тижнів. При перенесенні термінів укладання угоди може виникнути необхідність повторного звернення до БТІ за довідкою, тому всі дії необхідно здійснювати дуже швидко і оперативно.

Довідки виготовляються на спеціальних бланках, встановленої форми. Отриманню документа передує оплата послуг організації за його виготовлення. Скільки коштує та чи інша довідка з БТІ - залежить від її типу. Оплата здійснюється на підставі квитанції в касі або в банківському відділенні. Також передбачена доплата за терміновість виготовлення довідки.

Про вартість отримання деяких видів довідок з БТІ розповість наступне відео:

Які довідки видає БТІ

В кожному окремому випадку може знадобитися певний перелік довідок, однак найбільш актуальні з них будуть перераховані нижче.

 1. Найбільш затребуваним документом є поверховий план. В даному документі міститься креслення житлового приміщення. Доповненням до нього виступає експлікація, яка містить докладні відомості про параметри об'єкта нерухомого майна, включаючи метраж житлової площі, як загальний, так і житлової. Дані експлікації повинні відповідати формам довідок №22 або №25. Виготовляються не більше ніж за 10 днів. Вартість довідки за тарифом: 180 рублів за один екземпляр.
 2. Копія техпаспорта - документ, що видається БТІ для здійснення перепланування. Включає: поверховий план з доповненням у вигляді експлікації, а також адресний план. Виготовляється протягом 10 днів, тариф послуги - 1250 рублів за один екземпляр.
 3. Виписка з техпаспорта на будинки та споруди (форма довідки 1а) - містить відомості про метраж, поверховості, дату побудови будівлі, про матеріали, використані для будівництва стін і перегородок. Виготовляється не більше 10 днів, за тарифом - 212 рублів. Довідка дійсна протягом 12 місяців.
 4. Виписка з техпаспорта БТІ (форма довідки 1б) - документ містить дані БТІ, а не на домоволодіння. Термін виготовлення і вартість аналогічні з довідкою за формою № 1а. Термін дії становить: 1 рік.
 5. Довідка з БТІ про стан будівлі / приміщення (форма 5) - містить дані про амортизацію будівлі / приміщення, про наявність інженерних комунікацій і об'єктів інфраструктури, про дату введення в експлуатацію, параметри розмірів по поверхах. Термін виготовлення: не більше 10 днів, вартість послуг складає 212 рублів за один екземпляр.
 6. Довідка за формою №3 необхідна для здійснення дій з земельною ділянкою. Вартість такої довідки з БТІ - 212 рублів, видача здійснюється не пізніше 10 днів на один об'єкт нерухомого майна, який не потребує проведення робіт з інвентаризації.
 7. Довідка за формою №11 - документ, який необхідний для оформлення документації власникам приватних домоволодінь. Також довідка необхідна для переобладнання горищного приміщення в житлове приміщення. Термін виготовлення: не більше 10 днів, вартість - 540 рублів. Діє довідка протягом 10 днів.
 8. Довідка про вартість об'єкта нерухомості (БТІ видає інформацію про інвентаризаційної вартості ) - документ потрібен для оформлення угод, прийняття спадщини. Містить: ціну об'єкта з урахуванням його зносу, показує реальну цифру залишкової вартості приміщення. Термін виготовлення: не більше 10 днів, вартість - 540 рублів за один екземпляр.
 9. Довідка, що ідентифікує адресу об'єкта - необхідна для того, щоб уточнити дані про адресу об'єкта нерухомості для здійснення угод, пов'язаних з переуступкою права власності. Необхідність в даному документі викликана тим, що вулиці можуть періодично перейменовувати, тому різні держструктури змушені підтверджувати адресу об'єкта. Термін виготовлення: до 10 днів, вартість: 437 рублів за один екземпляр документа без графічного додатку.

Зразок довідка з БТІ (форма 1а)

Як замовити та отримати документ через інтернет

У більшості випадків законом не передбачена процедура отримання довідок з БТІ через інтернет-портал. Отримати документ можна тільки особисто в організації або через представника. Однак для окремих видів довідок передбачена процедура електронного замовлення на сайті. Замовлення електронної послуги можливий для наступних документів:

 • довідка, що ідентифікує адресу об'єкта;
 • довідка із зазначенням інвентаризаційної вартості;
 • поверховий план;
 • довідки за формою №22, №25;
 • техпаспорт житлоплощі .

Для того, щоб замовити довідку з БТІ через «Госууслугі», необхідно зареєструватися на сайті організації, заповнити електронний варіант формуляра заявки, вказати зворотну адресу, на який буде висланий готовий документ. Оплату за ці довідки також можна здійснити, не виходячи з дому.

Заява на видачу паперу

Підставою отримання довідки заявником є ​​подана заявка в БТІ. Крім цього необхідно представити певний пакет документів, затверджений регламентом організації. До таких документів належать: паспорт, правовстановлюючі документи власника або наймача житла, нотаріально засвідчене доручення - для представників.

Бланк заяви повинен містити такі відомості про заявника:

 1. ПІБ.
 2. Реквізити паспорта.
 3. Адреса місця проживання, контактна інформація.

У заявці необхідно зазначити вид дій, які необхідно провести з об'єктом нерухомості (якщо така необхідність існує): інвентаризація об'єкта, внесення змін в техпаспорт зв'язку з переплануванням, обстеження об'єкта на предмет перепланування. Після чого вказується вид документа, що запитується заявником, і кількість примірників. Потім вказується найменування об'єкта нерухомості, розташованого за конкретною адресою. В кінці заяви необхідно відзначити мети, для яких необхідний запитуваний документ.

Заява має бути підписана власником нерухомості або законним представником, а також співробітником організації, яка прийняла заявку, який також відзначає номер замовлення і дату оплати послуг.

Нижче ви можете подивитися або завантажити бланк-зразок заяви.

Зразок заяви в БТІ на отримання довідки

Заява в БТІ на отримання довідки - 1 Заява в БТІ на отримання довідки - 2