Строительство »

Як дізнатися суму податку на майно фізичних осіб

 1. економічний сенс
 2. Формула розрахунку
 3. пільгові категорії
 4. Як дізнатися суму податку до перерахування
 5. Портал «держпослуги»
 6. сайт ФНС
 7. Інтернет-портал Федеральної служби судових приставів
 8. Переваги і недоліки

Практично кожен громадянин РФ має у власності майно, як рухоме, так і нерухоме. Фізичні особи, які є власниками транспортних засобів, сплачують транспортний податок в бюджет. Відповідно, ті громадяни, які є власниками різних об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, таких як будівлі, споруди, приміщення, а також інші будівельні об'єкти, перераховують до бюджету податок на майно.

Податкове законодавство встановлює в якості платників податків майнового податку громадян, які на праві власності володіють яким-небудь майном, що є об'єктом оподаткування.

Якщо майно перебуває у спільній частковій власності між декількома фізичними особами, власником виступає кожен громадянин пропорційно частці своєї участі. Якщо власниками об'єкта нерухомості виступають кілька громадян, і об'єкт є їхньою спільною власністю (наприклад, подружжя), кожен власник виконує рівні зобов'язання зі сплати майнового податку.

Зміст статті

економічний сенс

Податок на майно фізичних осіб відноситься до тієї категорії податкових платежів, які розраховуються ИФНС і сплачуються громадянами на основі податкових повідомлень. Але в зв'язку з тим, що від помилок в розрахунках не застрахований ніхто, фізичним особам необхідно самостійно розбиратися в методиці обчислення податку на майно.

Майновий податок відноситься до категорії місцевих, встановлюваних на території кожного муніципального освіти.

Оподаткуванню підлягають наступні об'єкти нерухомості громадян: гаражі, паркувальні місця, кімнати, квартири, житлові будинки, будівлі на етапі будівництва і інші нерухомі об'єкти.

Щоб обчислити податок на майно фізичних осіб, необхідно мати у своєму розпорядженні значеннями таких показників, як вартість об'єкта згідно з даними кадастрової палати, інвентаризаційна вартість об'єкта на основі даних БТІ, ставка податку, коефіцієнт-дефлятор, площа нерухомого об'єкта, пільги з податку, понижуючий коефіцієнт.

Податкова база кожного окремо взятого об'єкта нерухомості визначається виходячи з показника інвентаризаційної вартості і показника-дефлятора.

Формула розрахунку

Для того щоб зробити обчислення податку на майна слід скористатися формулою для розрахунку:

Податок = (Н1 - Н2) * К + Н2, де

Н1 - податок, який розраховується на основі кадастрових даних, Н2 - податок, який розраховується на основі інвентаризаційних відомостей, К - понижуючий коефіцієнт.

Згідно з вимогами податкового законодавства податок на майно слід перерахувати в бюджет не пізніше 1 грудня.

пільгові категорії

Держава передбачає групи громадян, яким дозволено не сплачувати майновий податок. До них відносяться:

 • Герої Радянського Союзу і герої Росії;
 • Кавалери ордена Слави;
 • інваліди дитинства, а також 1 і 2 груп;
 • особи, які постраждали від впливу радіації;
 • пенсіонери.

Як дізнатися суму податку до перерахування

У зв'язку з тим, що органи податкового контролю з 2016 року має право не надсилати громадянам повідомлення на сплату податку, серед населення виникло невелике занепокоєння У зв'язку з тим, що органи податкового контролю з 2016 року має право не надсилати громадянам повідомлення на сплату податку, серед населення виникло невелике занепокоєння. Але приводу для паніки немає, так як перевірити розрахунок і терміни сплати майнового податку можна скориставшись міжнародної павутиною.

У тому випадку, якщо до 1 грудня включно повідомлення про сплату податку платником ніхто не почув і оплата, відповідно, не проведена, можна говорити про виникнення заборгованості перед бюджетом. Після цієї дати на величину боргу з податку нараховується пеня за несплату.

Портал «держпослуги»

Незважаючи на те, що повідомлення в паперовому форматі платнику податків більше не приходить, передбачається електронна розсилка платіжних доручень через портал «держпослуги» . Відповідно, щоб інформація надходила фізичній особі своєчасно, необхідно бути зареєстрованим на цьому електронному ресурсі. Створивши обліковий запис, у громадянина з'являється можливість отримати доступ до інформації про обчисленої сумі майнового податку.

Для реєстрації необхідно вказати свої ПІБ, адресу електронної пошти та номер телефону. Крім інформування про заборгованість по майновому податку портал «держпослуги» дозволяє отримувати відомості про штрафи, транспортний податок. Інформація подається докладно із зазначенням термінів і порядку перерахування бюджетного платежу.

При початковій реєстрації на порталі «держпослуги» платник податків отримує доступ до основних операцій. Чим більше відомостей фізична особа заповнить на цьому інтернет-ресурсі, тим більше функцій і можливостей йому буде надано.

Деякі сервіси вимагають проходження процедури ідентифікації особистості. Якщо з самостійної реєстрацією на сайті у фізичної особи виникли складності, є можливість звернутися в центр обслуговування.

сайт ФНС

Перевірити величину заборгованості з податку на майно можливо також при формуванні особистого кабінету на офіційному сайті Федеральної податкової служби .

Для того щоб отримати логін і пароль з метою входу в особистий кабінет, необхідно звернутися в органи податкового контролю із запитом на реєстрацію Для того щоб отримати логін і пароль з метою входу в особистий кабінет, необхідно звернутися в органи податкового контролю із запитом на реєстрацію. Після отримання реєстраційних даних кожен платник податків може зайти на сайт податкової інспекції і дізнатися суми заборгованості не тільки з податку на майно, а й за іншими бюджетними платежами.

Реєстрація на сайті ФНС дозволяє:

 1. Будь-яке питання вирішувати без відвідування інспекції ФНС.
 2. Дізнатися руху по особовому рахунку в плані нарахування і сплати податкових платежів.
 3. Отримувати квитанції на перерахування бюджетних платежів.
 4. Сформувати податкову декларацію про доходи.

Величину заборгованості можна дізнатися, вибравши розділ «Переплата / Заборгованість».

Інтернет-портал Федеральної служби судових приставів

Дізнатися про наявність простроченої заборгованості можна звернувшись до інтернет-порталу Федеральної служби судових приставів .

Реєстрації даний портал не вимагає, відповідно, для отримання докладної інформації досить ввести свої персональні дані. Якщо за фактом несплати податків вже розпочато виконавче діловодство, то інформація про цю подію неодмінно знайде своє відображення на сайті Федеральної служби судових приставів.

Переваги і недоліки

Зрозуміло, будучи податком місцевого рівня оподаткування, майновий податок забезпечує значний приплив грошових ресурсів в державну казну. Проте, нові вимоги обчислення величини податку на майно істотно погіршують становище російських громадян. Саме з цією метою передбачається поетапне введення розрахунку майнового податку з поступовим збільшенням значення понижуючого коефіцієнта.

Слід зазначити, що податок на майно, успішно застосовується за кордоном, дозволив значно знизити вартість об'єктів нерухомості. Таким чином, перспективи застосування цього податкового інструменту, безумовно, позитивні.