Строительство »

Повна газифікація Астани запланована до 2021 року

8 Февраля 2017 15:21 476 8 Февраля 2017 15:21 476   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - Очікується, що Астана буде повністю газифікована до 2021 року, передає кореспондент МІА «Казінформ».

Цим займеться ТОВ «Global Gas Regazification», що входить до групи компаній Global Gas Group. Компанія уклала договір з ТОВ «Газпром експорт» на поставку 5 тисяч тонн малотоннажного зрідженого природного газу автомобільним транспортом з Росії. Також діє меморандум, за яким до 2021 року обсяг поставок повинен досягти 320 тисяч тонн. Цього обсягу вистачить, щоб покрити Астану і частина північних регіонів країни.

«Що стосується приватного сектора Астани, то початок буде покладено в кінці 2018 року. У нас є в плані житловий масив Коктал, ми впевнені, що в опалювальний сезон 2018-2019 років частина Коктал буде «запитана» від газу. До 2021 ми думаємо, що газифікуємо все повністю. Ми підготуємо місто до приходу магістрального трубопроводу », - повідомив директор Global Gas Regazification Панаёт Сауліді в ході урочистого відкриття першій станції регазифікації зрідженого природного газу (СПГ) «Туран».

Запуск нового джерела газопостачання є першим етапом беструбного газифікації північно-східних регіонів Казахстану. Планується забезпечити природним метаном також Павлодар, Усть-Каменогорськ та Кокшетау.

«Сьогодні це російський, завтра це може бути наш газ. Якщо ми навчимося у себе також його сжижать, щоб була комфортна конкурентна ціна, то ми будемо це робити і тут, в Казахстані », - додав П.Сауліді, відповідаючи на питання про майбутнє постачальника газу в інші регіони РК.